Noc s milenkou

Noc s milenkou

Jsem smutnej. To si ani nedovedete představit jak. Jak moc! Zítra to vypukne.

Leckdo by si říkal: „Protože ho opustila manželka! Někam odjela, viděla jsem ji, jak balí kufry.“ To pochopitelně nebudu dementovat i kdybych měl nějakou funkci. Moje funkce staříka nevyžaduje tak skvělé obraty, mě stačí: “Prostě frnkla!“. Jak zakašlíkujou robátka je auf! Vždy po ruce, ready, cool, quickly a sofort tam, kam chodí angíny spát.

A teď si představte s jak těžkým břemenem na zádech budu opouštět svůj les, abych využil příležitost! Opustím stromečky, včeličky, slepičky, broučky i nedozrálé jahody, po vašem borůfky. Jen kvůli mé milence! Jako padouch! Tiše. Ne hrdina, jako padouch. A to ji, mou milenkou, musím vlastní silou odnést. Jinak by s ní nic nebylo. Žádné potěšení.

A ještě ke všemu mne bolí zápěstí, vlastně celé ruce, po třech týdnech rachoty. Nevím jak mou milenkou naložím, jak s ním naložím. Jen aby nebyla zklamaná, to by byla hanba! Vždycky ji totiž řádně proženu. To má ráda, poznávat novinky. A když se s ní i vykoupu, pak ji opatrně vytáhnu na břeh. Ležíme vedle sebe a povídáme si.

Tak opuštím les a také koupací sud s lavičkami, může tady klábosit i osm lidí a zklidňovat se. Nejlepší zklidňovací nálev je Eukaliptový list s mateřídouškou. Jenže já už jsem tak vyklidněný, že víc ani nelze. To moje zdraví je až odpudivé. Nemám si na co stěžovat. A jak já bych miloval mladé doktorky! Proto používám teď nálev kopřivy dvoudomé, ten je na krevní oběh. Na nálev stačí mačeta, plastové vědro, horká voda a kopřivy na kraji slepičí voliéry.

Pššt!

Pod medárnou ji mám, miláčka. Naložím na záda, těžce doklopýtám s mojí Joan ke střešnímu nosiči a zakurtuju na střeše pidiautíčka. A pak smočím do vody Vltavy, či jiné Otavy . Do Bublavy ne, tu neznám.

Ale já se vrátím! Jen co něco napádluju, něco posvačím, večerní stan ráno uschne a vítězné pivko z plechu vypiju. A fšecky ty mokrý, hnusně zasmrádlý a špinavý vjeci pak naházím do kufru pidiautíčka, které na mne čeká u rybářského svozu, doma vyperu, usuším a Joan odbahním. A položím na zem. Pod střechu na kurty mi s ní musí pomoci žena až se vrátí, abyste věděli. Mě totiž lásko už ubývá sil...

Autor Lesan-2, 08.06.2021
Přečteno 38x
Tipy 5
Poslední tipující: Iva Husárková, Marten, Lighter
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter