modré období

modré období

Anotace: „Orel nikdy neztratil tolik času, jako když se snížil k tomu, aby se učil od vrány

*

1973 končí život jednoho muže
Cesta časem: Je rok 2020


Datum výstavy 19.7 čas:15:00 ŠPANĚLSKO
"To je jako co tohle?"


píchl prstem do vzduchu muž v šedém společenském obleku za který by se najedla čtyřčlenná rodina a ještě by zůstalo na nájem.Pak tento muž zaujal důležitý výraz i postoj všechno vím a všude jsem byl,mě nikdo nenachytá.Rozkročil se a ruce složil na hrudi,lehce se pohupujíc v bocích


"Taková strohá barevnost a to klišoidní téma.Smutné náměty nikoho dnes nezajímají,kdo by si to věšel doma.Kdybych se na to musel dívat ...sám se budu muset oběsit.V hloučku kolem obrazu zaburácel smích odborných mozků přes umění.Každý v ruce pití které jim dodávalo bohemský styl nezvratitelné odbornosti.


"Ano máte pravdu Normene,tohle si nedokážu představit u sebe doma." přidal se postarší muž v nevkusně barevném saku kde mu asi odletěl knoflík přes oběmné břcho o které si mimochodem opíral svůj mok portského,ten nejlepší ročník, jak jinak u těchto lidí z těchto kruhů ,přece jen to nejlepší.


"Tohle je opravdu neprodejné.Lidi chtějí krásu a pozitiva Né tohle a chtějí teplé barvy a tady není ani kousek.Ale prý se to objevuje v mnoha jeho obrazech a víte že vlastně ani nevím jak se ten rádoby umělec jmenuje?Jen se snaží kopírovat toho Picasa.Žádná vlastní invence jen ubohý mazal co zesměšnil našeho velikána.Bože, kam ta mládež až zajde.Otřesné pánové ,opravdu otřesné.


"Hej!....no ty hochu,pojď s tím tácem blíž,chci další sklenku nějak mi vyprahlo.

"Ano to je opravdu nevkusné,divím se že to vystavují, já bych se styděl přátelé.Rozhodně dám informaci jistému časopisu Arten Joven,je tam přítel který by takového sólo kapra jen vítal ..považte tvrdí o sobě že je Picaso ...ano pánové" dramaticky se odmlčel muž v černém obleku s puntikovanou kravatou s příšerným uzlem." tvrdí o sobě že je Picaso a že cestuje časem ..povídá že se znovu narodil.Podvodník jeden a oni mu to snad věří!." Všichni v bohemském hloučku zírají na muže v černém jakoby spadl z Marsu."No co koukáte přátele,vy jste to nevěděli? Už je toho plné město.Lidé ho považují za neškodného blázna ...ale on se dostal až sem do světové síně umělců zvučných jmen, to je alarmující,velmi alarmující! Tenhle mladík je nebezpečný společnosti a to i tím že rozhlašuje takové nesmyslnné zvěsti,lidé by mu nakonec mohli uvěřit že existuje stroj času,to by mohlo vrhat stín na naši vládu a já tam mám velmi silnou pozici,nenechám toho floutka aby zpochybňoval naši pozici v zemi.Musí se okamžitě jednat nebo přijdou jiní Picasové a co pak..falešná identita musí shořet na hranici dřív než se dostane k moci!."

Další z elity se přidal k muži v černém.
"Divím se že mu tu patlaninu dovolují vystavovat,je to výsměch opravdovému umělci.Ani se neodváží mimochodem ten barbar ukázat a obhajovat svůj výtvor.Zbabělec který je jen ubohá kopírka a k tomu ještě otřesná kopírka."

"Obhajovat?..pchá,nemá co obhajovat floutek jeden,šoupl bych ho do chládku ,tam by ho přešla ta nadutost.Dřív by dostal 100ran holí ale teď jsme mírní v trestech a tak to vypadá s celým světem ,takto uboze.Kdejaký blázen se dostane k moci a to je konec povídám,konec dobrým časům pro nás co nadstavujem společnosti zrcadlo.
Ten obraz co se podobá Alžírské ženě, je dílo ďábla měla by to vědět církev.Škoda že se dnes neupaluje ,přešlo by je takto oblbovat lidi.Je mu 23let, co ten tak může vědět o životě ale je nebezpečný právě tím.Picaso,on Picaso ...to je teda nehorázná drzost a lež."

"Ano to je vrchol ale je to i pravda...jsem ten o kom mluvíte a rozhodně se neschovávám.Jen jsem si vás vyslechl."

Muž v černém si pohrdlivě odfrkl...
" Picaso stvořil chlapče 10.000 obrazů a skic ...
mladý umělec skočil muži v černém do řeči "Omyl,stvořil jsem 13000 obrazů a skic,máte nepřesné informace pánové"
Mladík se usmíval a čím víc se k hloučku blížil tím víc oni odstupovali až se ocitli u zdi.Všichni rázem zmlkli a zírali na mladíka který stál před nimi.Ten mladík se zastavil u obrazu a pak zastrčil ruce do kapes u roztrhaných džín,na modrém triku měl zaschlé barvy.Kašlal na společenský oblek ,tohle ho vystihovalo mnohem víc než kravaťáky.
"Jsem autor obrazů a neschovávám se ,teď jsem tady přesně v ten správný čas..pak se usmál znovu a podíval se na obraz."Ale co je vlastně čas v porovnání s tím co je tam nahoře.Lidi vy nepochopíte pravdu ani kdyby vám tloukla do čela tak dlouho až by vás zabila...ale jen proto že vy raději umíráte ve lži..popravdě se pravdy bojíte
A bojíte se i toho přiznat si že poznáváte tvář mladého Picasa,ale ve skutečnosti to popřete i jeho tvorbu jen proto že nevěříte že může existovat něco co nedokážete pochopit a byli byste za blázny.Dřív se upalovalo dnes jsou jiné praktiky ..ovšem stejně brutální a nesmyslné.A to jen proto že máte strach z neznáma a raději vše neznámé popřete nebo necháte zabít
....to je pravý výkvět společnosti napříč časem.


Pak si mladý Picaso vzal obraz který byl mimochodem vydražen na 4,4miliardy ...cestovat časem se vyplatí
Jen taková inspirace pro další generace umělců

*
Autor xoxoxo, 15.07.2017
Přečteno 371x
Tipy 7 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: premek, zelená víla, kdotoví, bogen, Iva Husárková
ikonka Komentáře (3)
ikonka Komentujících (3)

Komentáře

Nikoli autorce, jen sám sobě posílám "klišoidní" report o textu.
Občas tu lze vyhrabat velké sdělení vnitřního pnutí s mocným přesahem. Jen korektor, ten by lapsnul už na třetím řádku. Já nemohu, za chvíli jdu makat do lesa. Tam to vydejchám.

15.01.2019 13:39:28 | Lesan

Vydejchej v lese to zas jo ale bacha ať tě nesežere medvěd to bys těžko vydejchal :))

16.01.2019 21:14:53 | xoxoxo

Obdivuhodné, i když očekávané rozřešení v krystalické debatě rádoby kritiků o klasickém umění. Bezva pointa. Tipuji a dovoluji si uložit do svého archivu.

14.01.2019 14:26:12 | premek

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.9 | Facebook, Twitter