Tato funkce vyžaduje přihlášeného autora !!!
Magda

Magda

Magda

"Maminko, proč nemohu psát svůj deník?"

"Protože je to pitomost,psaním deníku se nikam v životě neposuneš,jen se zasekneš v těch blbostech a furt se v tom budeš babrat.Raději se uč,podívej se na sousedovic Klárku,to je kadet,už teď má našlápnuto stát se něčím."

Nastala dlouhá dramatická pomlka a Magda slyšela i hlasité polknutí matky,která se celou svou 78kilovou váhou opírala o odřenej masivní stůl v jejím malém pokoji.Dalo by se i říct ,že ho celý zaplňovala svou přítomností a vztekem.Zatím co nabírala dech,Magda tiše zavřela modrý deník v koženkové vazbě a přemýšlela  kde ho před matkou schovat.

"Dej ho sem" matčina ruka tvrdě chňapla po modrým deníku a vytrhla ho šokované dívce z ruky.Rázem bylo dilema vyřešeno.Deník už byl definitivně zabaven dračicí v podobě matky.Dívka koukla vzhůru ke stropu s myšlenkou kdo proboha tam nahoře přiděluje matky a kdo tuhle saň přidělil jí.Deník v rukou gestapačky vzal za své,stránky létají vzduchem jak je jednu po druhé škube a řve u toho jako by byla hluchá...v tu chvilku Magda hluchým i záviděla.Když deník už neměl nic společného z deníkem,matka švihla s jeho torzem po Magdě ale ta stačila ještě rychle uskočit,takže letící torzo zasáhlo vázu s kytkama ,v pokoji to teď vypadalo jako po bitvě.

"Úkliď ten bordel a chovej se konečně jako žena,nevím jak už víc ti mám jít dobrým příkladem.Ale když se na tebe dívám,jsi den za dnem podobná tomu parchantovy co si říká tvůj otec" Zhnuseně se na dceru podívala a pak konečně opustila malej pokoj ,který se po jejím odchodu rázem zvětšil a jakoby si oddechl stejně jako ona.Tyhle scénáře se často opakují a Magda ve svých 12letech už ani nedoufá že se její matka změní.Jediná cesta ven z pekla je útěk.Ale ani to nebude jednoduché.Útěk musí dobře naplánovat a taky bude potřebovat prachy aby na ulici přežila,nic není snadný a slzy taky nic neřeší a pomoc od jiných...šoupnou ji do děcáku.Vyměnila by jedno vězení za druhý.A fotr? Ten je magor stejně jako její matka.Děda ani babička ji nepomohou ,vždyť je už od svých pěti let neviděla a oni o to zřejmě ani nestojí.Už dávno by ji vyhledali nebo zavolali..nic,ticho jakoby žádná vnučka nikdy nebyla.Kdo sakra tam nahoře přiděluje tyhle posraný životy?Když ji matka nebije a neponižuje tak to je v jejím životě svátek ale pak to za ni zas převezme fotr.Nejkrutější byl zážitek, když si přinesla malé mourovaté kotě a než ho stačila před máti schovat, sebrala ji ten malej uzlíček štěstí a mlátila s ním tak dlouho o kuchyňskou linku až jí v rukách zůstala jen hromádka krvavé hmoty.Bylo ji 8 a byla tak v naprostým šoku že nebyla schopna nic udělat.Nikdy..nikdy nezapomene na ten žalostný nářek kotěte ani na výraz své vlastní matky.Pak všechno kolem potemnělo a ona se sesula k zemi...

Jsou zážitky které nikdo už nevymaže a ty z vás udělají to co dnes Magda je...matka by na ni byla hrdá

 

 

Dnes byla Magda Horáková odsouzená za několika násobnou vraždu  na doživotí bez možnosti odvolání 

 

Příběh jeden z mnoha..nikdy nevíte co se děje za zdí u vašich sousedů za okny v ulicích...

 

*

Autor xoxoxo, 28.04.2019
Přečteno 214x
Tipy 13 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: Krahujec, Jort, Frr, aravara, Al.hexth, CoT, Amonasr
ikonka Komentáře (13)
ikonka Komentujících (8)

Komentáře

...kdybych mohl, tak ti budu vděčen, když se nebudeš držet pevného plánu, ale naopak dáš průchod nezaměnitelnému chaosu...jen z něj vzniká život...

29.04.2019 12:22:33 | Jort

jak pravil kdysi významný sefardský kabalista Moše Cordobiera : "Tento svět je z těch nejhorších"...:-( ST***

28.04.2019 20:20:28 | Frr

Ano - i takhle se to STává...

28.04.2019 20:13:16 | aravara

Jednou na toulkách jsem potkal pařez, na němž byla kovová tabulka s nápisem: kdo chce druhého soudit, měl by nejdříve chodit v jeho botách. Palec nahoru.

28.04.2019 16:25:30 | Al.hexth

Moudrý pařez s nápisem

28.04.2019 17:52:11 | xoxoxo

Ty první odstavce jsou dobré a vymezují jakousi rovnováhu a povahy hrdinek. Že je to ambiciózní maminka, nicméně v její ambici je i kus pravdy (chce aby děcko uspělo) a není nijak hysterická (říká normálně téměř vlídně "raději se uč"...) A pak jako kdyby přeletělo hejno marťanů či co, začnou létat předměty vzduchem a končíme vraždami. Ty děje by měly samy jako vyrůst z povah hrdinů, z jejich interakcí. Autor to nemůže poručit "ty se teď zblázníš, ty umři atd" to je hned znát, že tam autor tlačí, že manipuluje. Podobně to děláváš v básních, jen to není tak znát, protože jsou více obrazné.
Začátek je dobrý, tam jsi opravdu uchopila do své duše 2 postavičky. Vydrželo to jen krátce ale zkoušej to, bez pevného plánu, že to musí dopadnout divoce nebo tak. Nediktuj jim děj, zkus je jen udržet při životě, při jejich vlastním charakteru.
(a pak ty čárky a tečky to je teda ostuda..)

28.04.2019 15:10:18 | Karel Koryntka

Jsem manipulantka to je moje živnost manipulovat s lidma i s dějem.Nakonec není svět kolem o manipulaci lidmi? Na tak malém kousku povídky nelze toho tak moc zachytit ale jo výmluva lze :)))jinak někdo je jak chameleon nikdy nevíš jak se projeví navenek med uvnitř jed ..ty jsi vlastně taky manipulant přečti si někdy své komentáře tady:)))

28.04.2019 17:50:07 | xoxoxo

Jo a čárky tečky tam to je pravda v tom je háček u mě ale dobré upozornit za což dík

28.04.2019 18:13:21 | xoxoxo

Holy shit. Where the hell are the other two?

28.04.2019 13:56:00 | CoT

holy shit is not equal to him and the two are one

28.04.2019 17:41:51 | xoxoxo

Pro mne silný text za ST, musím si ale raději odmyslet poslední tři odstavečky. Jsou podle mě příliš návodné až didaktické, předchozí účinek z mého pohledu zbytečně oslabují a poněkud znevěrohodňují… Píšu to ale spíš jako uznání, nikoliv kritiku - psaní povídek Ti myslím sluší :-)

28.04.2019 12:54:51 | Amonasr

Dík amonedraselný celkem to jde a celkem vůbec nejde ;)

28.04.2019 17:54:06 | xoxoxo

;-))

28.04.2019 21:54:28 | Amonasr

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.9 | Facebook, Twitter