Den s milenkou

Den s milenkou

Anotace: Esence čehosi nade mnou (navazuje na "Noc s milenkou")

Předevčerem to nešlo. Dej si pauzu, dnes v lodi neumírej, hlásil hlas hodného Hovnivála, který dlí permanentně v dutině stromu v rokli, tam pod hřebínkem mého lesíka.

Můj Hovnivál lesní je navíc sportovní typ a tak při ranním rozjímání na pergole zapnul přenos pinkání gladiátorů v cihelně pana Garrose u Paris. Neva, mě nabouchá dva kanáry i dvanáctiletý vnuk. Já si to mohu dovolit. Dovolit mu aby měl radost. Pro mne takový smetení má i význam. Člověk vidí Svět i ze zdola, když v roští za kurtem loví míček. Raději se tedy jen dívám.

A jak ta Barča Krejčíkovic umí mést, i Corinku Gaufovic vyškolila.

A co moje JAON? Čekala spořádaně na stříšce pidiauta. Dočkala se ráno včera. Hovnivál lesní sportovní byl ukojen, astrologicky vyvážen a já vyrazil na pivo. Jen blázen může pádlovat z Jistce na Otavě na plný pecky čtyři hodiny do krčmy. Těšil jsem se, už pod Zvíkovským hradem, tam jsem dal polívečku a kus špeku. Drobnou obavu pod Žďákovským mostem? Nikdo sudy neházel do vody a tak přístav u Schawarziho, pod Orlíkem, byl potěšením. A měli! Měli naraženo!

A pak to přišlo.

Vůbec, ale vůbec nemáte tucha, co je žízeň. Totiž žízeň je silnější než lenost. Dal jsem si vítězné pifko!

Jenom to se mě může stát, mě jo! Pod budlíkem nálevny pod jasanem pomníček. Osmnáctiletá Simona byla na správném místě ve správné loďce. Jen do chvíle, co zpora lodního motoráčku vystřelil na skůtru bezmozek, rovnou do loďičky milenců. Normální vražda. Ta mladá žena mohla mít děti, třeba i vnoučata a pečovat v penzi třeba o zahrádku. Prostě ji zabil neukotvený adolescent aby ukojil své ego.

A tak jsem tam stál, koukal do mraků a pozoroval jak přichází bouřka. Ta odplaví kde co. Jenže i ona je mnohdy na blbost lidskou krátká.

-

Zpátky jsem svištěl v jednom zápřahu. Dvě hoďky soustavně pršelo až lilo. Barča Krejčíkovic v cihelně taky makala naplno, proti krásné gladiátorce Sakkari.

Jen ti, co potkali cizí blbost ve zlou vteřinu už nemají žádnou šanci a nemohou přemoci, ani krizi, ani déšť.

Bára vyhrála a zasloužila si to, za léta odříkání a tvrdohlavou dřinu. Třeba vyhraje i finále a bude nesmrtelně slavná, jako Jana Novotná.

Na mě nezáleží. Vlastně jo, dorazil jsem zpět za 205 minut zápřahem v plný palbě. Zvíztězil jsem alespoň nad vlastní leností!

Autor Lesan-2, 11.06.2021
Přečteno 28x
Tipy 2
Poslední tipující: Iva Husárková
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter