Konečná: Mars

Konečná: Mars

Anotace: Láska je věčné téma, takže další romance. :) Tentokrát ale kratší a smutnější. (17.10. přepracováno do er-formy a věty předělány do čitelnější podoby. A možná bude pokračování.)

Jako každý večer se Miranda i tentokrát usadila na dvoře ke hvězdářskému dalekohledu a zaměřila jej opět na Mars. Byla teplá letní noc. Zahradní židle pod ní lehce zapraskala, když se nahnula k okuláru. Při pohledu na ten vzdálený načervenalý kotouč se jí sevřelo hrdlo a oči mírně zvlhly. Už ne tolik, jako před lety, ale ta bolest v ní stále dřímala.

 

Narovnala se, zavřela oči a představila si svého dlouholetého manžela, procházejícího se v lehkém skafandru po rudém kamenitém povrchu. Jeho nadšený úsměv je matně vidět přes lesknoucí se sklo přilby, přesně tak, jako na jedné z fotografií. Stal se členem první mise na Mars, a je proto náležitě šťastný.

 

Bohužel si své štěstí mohl vychutnávat jen pár dní. Když opouštěli dokončenou základnu, aby nastoupili do modulu a dali se na zpáteční cestu, stalo se to. Chyba při startování stála celou posádku jejich životy. Explozi a děj uvnitř modulu si Miranda nechtěla ani představovat. Ty obrazy se jí z nepochopitelného důvodu dotěrně vkrádaly na mysl a způsobovaly bolest. Jako vždy se je snažila rozehnat, ale nebylo to snadné.

 

Zahleděla se do dalekohledu znova. Výjev Marsu, který mohla v tuto chvíli starým a již nekvalitním dalekohledem pozorovat, byl malý a rozmazaný. Nemohla proto rozeznat jednotlivé oblasti rudé planety a přesně určit, ve které z nich se nachází trosky modulu. Ty budou již určitě rozmetané do dáli větrem, a popel, jenž býval kdysi živými lidmi, rozfoukaný do ztracena.

 

Miranda se opřela do opěradla židle, která opět lehce zapraskala. Pousmála se, jelikož dnes se stalo něco důležitého, něco, co mění další průběh jejího života. Možná osudově.  Dopoledne totiž přijala telefonát z ředitelství a bylo jí řečeno, že byla díky své píli a vědecké práci vybrána pro další misi.

 

Proto dnes byla v záplavě smutku v jejích myšlenkách malá příměs nadšení, a téměř zmizel stesk.

 

"Poletím za tebou, lásko," zašeptala do vzduchu, jako by doufala, že se její slova dostanou skrze prázdný černý prostor až k němu, k jeho tělu, a kdoví, třeba i k duši, která tam teď možná přebývá a upírá každý večer své oči ke vzdálené Zemi. Mars se vždy v nocích, kdy je ze Země vidět, zdá být Mirandě blíž. Neexistuje den, kdy by neměla přehled, kde přesně na obloze se nachází. Někdy je vidět pouze ráno. Tehdy většinou nepoužívá dalekohled a dívá se alespoň pouhýma očima.

 

Dnes by to bylo téměř třicet let, co bychom byli spolu, probíhá jí hlavou. A nyní, po pěti letech opět spolu budeme. Alespoň několik dní. Nebo snad navždy? Pohrávala si s nerozumným, nedospělým až šíleným nápadem, což vyvolalo na její tváři další, tentokrát širší úsměv. Byli bezdětnými manželi a Miranda nemá už žádné závazky, tudíž jí na ničem v tomto městě a na této planetě už nemusí záležet. Možná to právě takto mělo být, a nyní to má skončit. Přesto ji o chvíli později napadlo, že její osud může být nakonec úplně jiný, i když se teď jiným být nezdá. Přece jen v životě bývají přese všechno zlé, co nás v minulosti potkalo, i světlé momenty, pro které stojí za to žít. Nicméně, let bude dlouhý a na přemýšlení ještě času dost.

Autor Wildhoney, 02.09.2017
Přečteno 471x
Tipy 3
Poslední tipující: Krahujec, Petrlesna, CoT
ikonkaKomentáře (5)
ikonkaKomentujících (3)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Jak možná bude ještě pokračování? Tohle si říká tak alespoň ještě o dvě stě stránek a pak si to půjdu hned koupit do knihkupectví.

01.12.2017 21:41:49 | Petrlesna

Abych pravdu řekla, pokračování už existuje a nejsem s ním spokojená. A dvě stě stránek nemá, nýbrž necelých 13. Dala jsem si to na Wattpad, už jen proto, že tam se publikují delší díla líp, je to tam přehlednější. Sem to dávat nebudu. Případně můžu poslat v pdf, kdyby o to byl jo velkej zájem. :D

Každopádně rozhodně děkuju. :) Jsem moc ráda za každý takový povzbudivý komentář. :)

01.12.2017 22:40:26 | Wildhoney

celkem dobrý úvod k nějakému tajuplnému sci fi románu .)

21.09.2017 11:45:24 | CoT

Hmmm, jo, z tohoto by se dalo ještě něco vytvořit. :)

21.09.2017 14:30:38 | Wildhoney

tak směle do toho. víc už ti nenapíšu. .)

21.09.2017 17:06:03 | CoT

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter