Letní den

Letní den

Představuji si jak jdu cestičkou mezi vysokou trávou, dotýkam se prsty konečků stébel, mám na sobě jen šatičky a na hlavě slaměný klobouk, v ruce sandálky, zpívám si nějakou melodii, která se právě rodí v mé hlavě a je mi strašně hezky.
Dojdu pěšinkou až k jezírku. Je průzračné a když si ponořim ruku do vody, tak krásně chladí. Svlékám si to málo co na sobě mám a nahá jdu do vody. Odraz slunce se třpytí na hladině, vidím na ní sebe samotnou ve své přirozené podobě.
Vodu mám po kolena, po boky, dva kroky a už mám hladinu pod prsy, krok a už musím plavat. Osvobozující pocit chladné vody, cítím jak mi při každém tempu obepíná nahé  tělo, jak proudí kolem křivek. Lehám si na hladinu a nastavuji tvář slunci. Jehličky chladu se mi zabodávají do těla. Dělám pár temp, otáčím se a mířím ke břehu. Už vidím dno s oblázky a tak si stoupám a pomalu jdu vodou. Kapičky si hledají cestu dolu, stékají mi po hrotech prsů, tam se spojí v několik větších kapek a pokračují dále. Cítím jak jedou níž a níž. Cítím jak putují i po zádech až k zadku, kde se zastaví, shluknou se a míří dál, aby se spojily se svou hladinou ve které dosud byly.
Vystupuji na břeh do trávy. Párkrák poskočím, abych ze sebe setřásla zbytek vody. Má malá ňadra se zachvějí a kapky mizí v trávě, kde je slunce sežehne.
Beru si své věci do ruky a nahá jdu k planině kde si lehám do trávy a vychutnávám si paprsky tepla. Blahodárné slunce mě rozehřívá...
Autor Rainbow, 05.11.2019
Přečteno 34x
Tipy 1 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: Roser
ikonka Komentáře (4)
ikonka Komentujících (2)

Komentáře

1) Je to nápomocná disciplína pomáhající člověku poznat, kdo je a jak se v životě chovat. Lidstvo samo tuto uměleckou tzv. sebereflexi objevilo. V tom je její role i veliká šance, že dovoluje čtenáři prožít věc jaksi "nanečisto". Dobrat se poznání bez reálného nebezpečí. Ta ústřední lidská chyba, nedostatek, obtíž, jejíž řešení neznáme ale hledáme, tomu se říká zápletka. (Krajní ale dobrý příklad toho je např.Dostojevkého Zločin a trest, který rozehrává otázku zda je možné zabít druhého člověka)
2) Naproti tomu reklama chce upozornit na něco co nemá pro člověka vnitřní hodnotu poznání, spíš jen příjemnost či rozptýlení. A nejvyšší příjemnost je sex. Proto často tam amatérské pokusy končí. Autor neví o čem psát, co je skutečná zápletka a tedy (z nouze ale v podstatě logicky) vybere aspoň nejsilnější motiv. Nahotu, hroty, sex.
---
Děkuji za otázku. Teď už to víš tak ať to příště lítá. Bez zbytečné nahoty, pěkně o člověku, kdo jsme kde chybujeme atd.

05.11.2019 11:44:52 | Karel Koryntkareagovat

Dovolím si nesouhlasit. Aspoň tedy částečně.
Nahota, sexualita, erotika...patří k životu. Je jeho nedílnou součástí. Pokud někdo prohlásí, že ne, tak buď lže nebo je nějakým způsobem vadný.
Vím, je to velmi choulostivé téma, ale pokud před ním budeme strkat hlavu do písku, tak nikam nepostoupíme.
Můj text je představa. Z části prožitky, z části fabulace. Asi je rozdíl mezi sny, stejně jako je rozdíl mezi lidmi. Každý vnímáme věci jinak. Naštěstí.
Zločin a trest je velkolepé dílo. Myslím, že je velmi jednoduché říct, že je pouze o tom jestli je morální vražda z hlediska vyššího zájmu. Je to kniha o myšlení vraha, svědomí, morálce, lásce...myslím, že málokdo překoná pana Dostojevského.

05.11.2019 12:58:14 | Rainbowreagovat

proudí kolem křivek - je jako říct drž ten hrnek za obrys
povídka blízko reklamy od literatury daleko, bez zápletky, jen pokukuje po pornografii zatím ještě se zdráhá, ale tipuji že příště už ji tu máme

05.11.2019 11:14:06 | Karel Koryntkareagovat

...ráda si nechám vysvětlit co to vlastně literatura je?

05.11.2019 11:21:29 | Rainbowreagovat

© 2004 - 2019 liter.cz v1.4.5 | Facebook, Twitter