Životopis

Životopis

Anotace: !"_"!

 Ze všeobecného přínosu učení velkého světce Mistra Jana z Kachny čerpalo mnoho známých ale hlavně velikých osobností dějin českého i světového národa. Jestliže Komenského považujeme za učitele národů, pak nelze než řící, že Kachna je učitel Komenského. Vezmeme-li největší osobnosti českých dějin (Karel IV, praotec Čech, Cimrman) pak je Kachna vždy o jednu os větší. (Zde vycházíme z jednotky osobnostní veličiny se zkratkou {os}.) Dále je nutné dodat, že všeobecně přinesl náš Mistr světlo do končin dějepisného vývoje. Je nepopiratelné, že přišel na svět v době temného středověku a od začátku působení jeho svatého učení vyšly dějiny z tohoto temného období cestou přes novověk do současné poměrně dobře osvětlených ulic moderní doby.

 Mezi jeho nejzávažnější spisy patří překlad Bible do původních jazyků. Měl totiž velice moderní myšlenku, že by se mohly biblické národy dozvědět, co se od nich učíme. Výsledek překvapil nejen jeho, soudobého Papeže a spolek pro cenzuru zahraniční literatury izraelské národní knihovny. Ale i Výsostného Hospodina Boha Otce, který musel přehodnotit svůj statut v trojici svaté a prohlásit se za dceru strýce z matčiny strany. Jelikož se takto stal Syn Synovcem, prohlásil se náš Mistr za Strýce a převzal tak vůdčí roli Katolické církve. Ne ovšem nadlouho.

 Po čase se rozhodl, že jeho církev odpadá od svých mravních a morálních zásad, přitloukl si na dveře vytýkací listinu a šel se upálit. (To bylo tehdy nutné pro zavedení jakékoli změny). Církev se tak dostala znovu do rukou Jediného pravého Boha a Mistr upadl v zapomnění.

Autor Slav Milo, 12.06.2015
Přečteno 631x
Tipy 7 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: Jort, Amonasr, Frr, hanele m., Isabella Monvoisin
ikonka Komentáře (15)
ikonka Komentujících (4)

Komentáře

tahle část mě fakt pobavila hodně, hlavně to o překladech :oD

Mezi jeho nejzávažnější spisy patří překlad Bible do původních jazyků. Měl totiž velice moderní myšlenku, že by se mohly biblické národy dozvědět, co se od nich učíme. Výsledek překvapil nejen jeho, soudobého Papeže a spolek pro cenzuru zahraniční literatury izraelské národní knihovny. Ale i Výsostného Hospodina Boha Otce, který musel přehodnotit svůj statut v trojici svaté a prohlásit se za dceru strýce z matčiny strany. Jelikož se takto stal Syn Synovcem, prohlásil se náš Mistr za Strýce a převzal tak vůdčí roli Katolické církve. Ne ovšem nadlouho.

12.06.2015 21:47:53 | hanele m.

mě pobavila taky,...

12.06.2015 22:28:40 | Slav Milo

in marginam - co,ale Hus nenapravitelně napáchal svým Kutnohorským dekretem,
je smutný fakt, že od jeho uzákonění naše jedna z nejstarších universit v Evropě ztratila již navždy statut věhlasné křižovatky požehnané mezinárodní vzdělanosti :-((

13.06.2015 07:34:33 | Frr

no jo, aslespoň je vidět za co ta vzdělanost stojí, když její velkolepost odejde kvůli jednomu dekretu.

13.06.2015 08:38:15 | Slav Milo

Tak Ty to máš až takhle promyšlený s tou sektou, jo? :-D

12.06.2015 21:29:55 | Isabella Monvoisin

Teprve to dávám dohromady, ale je to církev, žádná sekta. Jestli chceš koupit, teda vstoupit, nabíráme teď členy za akční cenu.

12.06.2015 22:29:44 | Slav Milo

Jo sorry, církev! :-D A co to je akční cena? To Ti převedu jen poloviny majetku?

13.06.2015 08:17:14 | Isabella Monvoisin

měl jsem namysli sponzorský dar v minimální výši tak pětikoruny, ale když o tom tak přemýšlím nebudu ti bránit v osvícení velkodušností.

13.06.2015 08:36:22 | Slav Milo

no nevím..asi originální za každou cenu..a poněkud samoúčelně..chápeš se soudobých módních "demýtizačních trendů" jako jejich snaživý žáček-rozumprd,
dětinsky úpěnlivě se dožadující vděčných plivanců z tlamiček mnohahlavé Hydry
souč. "post-modernistických" šupsem šuptam rozjímávek-převyprávěnek..nevím,
zda by si býti takhle "brilantní" až k zánětu o-kost-ice troufl být sám Umberto Ecco..ovšem přesto je to (snaživě) hezký parapamfletek..:-)

12.06.2015 20:24:27 | Frr

ty člověče já si to tak čtu pořád dokola a nemůžu pochopit jak to vlastně myslíš, herdek.
Třeba ty soudobé módní "demýtizační" trendy.

Móda (z francouzského mode, které vzniklo z latinského modus – míra, vzhled, způsob, pravidlo, předpis) je aktuálně (s trvalostí dnů až roků) upřednostňovaný způsob, jak se některé věci dělají nebo používají.

Trend (angl.) znamená směřování, tendenci spíše dlouhodbého procesu změny. Užívá se v běžné řeči i ve vědách o současně probíhajících a těžko předvídatelných změnách, zejména v hospodářské a kulturní oblasti.

Jediné co mě napadá je, že se učím od pana Smoljaka (dej mu Pán Bůh klidný odpočinek) a tobě se to nelíbí. Možná ti ta fikce leze krkem? Možná, možná...

žáček-rozumprd: Jestli ti prdí rozum, pak už chápu, že jím takhle sereš. Za druhé ano učím se od mnoha mistrů nejen literárních.

O tom, že bych se dožadoval nějakých plivanců nevím. Jestli se ti nelíbí postmoderna, tak se naroď před více než sto lety, nebo až za nějakou dobu.

Jestli tě ten text nudil (nebo mé texty), tak si mě jednoduše nečti a dej pokoj se svým mudrováním. (Taky jsem ještě všechno od Ecca nepřečetl.)

Ten parapamfletek nechápu už vůbec. Teda jestli správně uvažuji o tom co je to pamflet s předponou para.

A konec konců, když jsi cítil potřebu vyblejt ze sebe takovou zhovadilost, proč jsi mi dával ten tip?

13.06.2015 03:35:27 | Slav Milo

:))) počkej si až tady něco nového zveřejníš. ti dám ou-khos-tisi. :)))

12.06.2015 22:51:30 | Slav Milo

Zkus člověče mluvit chvíli česky, ať vím z jakého důvodu ti nepřišel text k chuti.

Taky bych ti mohl odepsat:
Komentáře tohoto typu vycházejí pouze z přeumělkované nedovtipnosti primitivního snobismu, který se sentimentálně vrací k ukecanosti romantických nedochůdčat. Nevím, zda-li by Ferda mravenec takhle "virtuozně" zkritizoval jakékoli humoristické dílo.
Přeto zajimavý dementář .-)

12.06.2015 22:28:11 | Slav Milo

no koukám, že jsem Tě pěkně rozvichřil..musím říci, žes ku mé radosti polechtal strůmu mýho narcískovství..ano někdy si lebedím, že jsem pouze rozesnělým nedochůdčetem...:-)))) TAK DÍKY ZA KOMENTÁŘE KE KOMENTÁŘI -POTĚŠILS MĚ :-DD

13.06.2015 07:02:22 | Frr

pobavil jsi mě množstvím svých "komentářů" nad jedním komentářem (ze tří) ke svému příspěvku...:-)))))
PS Přeju Ti hezký sobotní ráno*

13.06.2015 07:38:33 | Frr

toť taky pěknou sobotu.

13.06.2015 08:30:22 | Slav Milo

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.9 | Facebook, Twitter