H8

H8

XX.Cizinec stál před domem. Sandra T. zemřela. Dle plánu. Jediný, kdo to mohl změnit, byl on. Cizinec z druhého světa. Vzpomněl si na dvě otázky, které mu položil bezdomovec. Proč jsi tady? Co ty jsi zač?
V jisté věci měl pravdu, aniž by věděl víc. Je zde jako agent z jiného světa. Pozorující vybrané objekty. Ta dívka si však nezasloužila zemřít, pomyslel si. Sny jsou jen sny a nemusí nikoho přinutit, aby udělal něco špatného. Je to vždy rozhodnutí samotného jedince. Znal její život, pozoroval jí několik měsíců. Když se s ní naposledy setkal, pochopil, že ona není plná nenávisti a špatnosti, jako jiní. Je nemocná, ale není nebezpečná. Jeho mysl opětovně zpracovávala všechny výsledky z jeho pozorování.
„Mohu to vrátit zpět!“ šeptl a podíval se na své zápěstí. Měl tam náramek složený z modrých krystalů.
Modogyt.
Jeho energie dokáže vrátit čas.
Použil ho.

23:10h.
Cizinec stál a očekával vůz, který kolem něj během několika vteřin projede. Stalo se. Vůz měl zhasnutá světla. Projel kolem něho a zastavil o několik metrů dál. Po chvilce řidič vystoupil. Měl na sobě dlouhý plášť a klobouk. Cizinec se v mžiku přesunul k plotu.
„Nechceš to udělat!“ promluvil na osobu, která schovávala svou tvář pod kloboukem.
„Jdi si po svym,“ řekla osoba hlubokým hlasem.
Cizinec věděl, komu patří obličej pod kloboukem.
„Odejdi!“
„Vůbec nevím, o co ti jde, houmlesáku, ale ztrať se nebo zavolám policii!“ pohrozil mu.
„Není prostor pro volbu,“ pronesl a dotkl se jeho ramene. „Nasedneš do vozu a vrátíš se na chatu. Když se bude někdo ptát, proč jsi byl venku, potřeboval ses provětrat. Nebudeš si pamatovat toto setkání. Stejně tak jako myšlenku zabít svou sestru! Budeš se chtít odstěhovat do jiného města a tam pomůžeš pro svou sestru vyhledat nejlepšího specialistu, zavedeš ho k vám domů a tvou sestru bude léčit,“ ovlivnil jeho mysl. „Teď jdi!“ dodal a pustil se jeho ramene.

23:23h.
Bílý Volkswagen odjel. Cizinec se pohledem rozloučil se svým pozorovacím místem. Zde skončil. Pozorování subjektu je ukončeno. Hlášení bude odesláno.
„Rodina T. se odstěhuje do jiného města. Nejvhodnější volba je Praha. Je to velké město.“

Požádám, abych mohl zůstat ještě jeden cyklus, pomyslel si. Jiný agent nebude vyslán.
Autor Danny Jé, 07.04.2020
Přečteno 39x
Tipy 0 ... Tip / Supertip
ikonka Komentáře (10)
ikonka Komentujících (2)

Komentáře

btw - doporučení na nějaké starší práce, teď, když tato povídka skončila? neslibuji, že budu číst tak zodpovědně jako do teď - jsem teď trošku pozadu se svým vlastním psaním, snažím se teď v karanténě žonglovat s několika činnostmi a zjistila jsem, že mi strašně nevychází čas. nebo jsem možná jen příliš nešikovná a neumím s ním dobře naložit. *smích* ale pokusím se pravidelně sem kouknout. ^^

07.04.2020 21:52:51 | moira

jinak DÍVKA ZE SOUHVĚZDÍ DELFÍNA, nebo SNĚHOVÁ VLOČKA taky nejsou špatné příběhy...

08.04.2020 12:52:24 | Danny Jé

Barika také není zlá :)

09.04.2020 18:39:47 | Danny Jé

ani nevím, jestli sem budu H8 vol. 2 a vol.3 vkládat, ještě uvidíme, co jsem budu vkládat..

08.04.2020 12:48:20 | Danny Jé

záleží, jakému žánru dáváš přednost. Pokud chceš něco podobného tajemného s nádechem sci-fi, tak třeba Zirkkon. Akčnější western sci-fi Psanec Kolt, thriller Detektiv Kjelsson - Black Onyx, nebo něco ze současnosti s příchutí minulých životům. Všechno má svůj život, nebo čisté sci-fi Eroth Sandwalker, fantasy Wrakod, a připravuji Kodex Katachi příběh ve stylu japonského anime.

08.04.2020 12:34:01 | Danny Jé

zlomená ruka by to vyřešila. *smích*

oh, nevěděla jsem, že to bude mít pokračování. brala jsem to z pohledu tohoto uzavřeného dějového oblouku. ^^ pokud bude figurovat v druhém díle, tak je to něco jiného.

...neuvědomila jsem si, že toho máš tolik napsáno. :D Chtěla jsem jeden příběh, který bych mohla postupně číst, než se přesunu k dalšímu. *smích*
nejspíše se pustím do nového příběhu, ať máš iniciativu pravidelně postovat, a zkusím kouknout na ty jednorázovky.

09.04.2020 23:23:25 | moira

jednorázovky :) hezky

10.04.2020 09:33:19 | Danny Jé

myslela jsem, že to bude bratr. měl v sobě tenhle druh zahořklosti, a nikdo jiný nedával smysl. ale stejně.
Super povídka. ^^ Líbilo se mi, jak byla napsaná a s jakými koncepty si hrála. Ke konci se to trochu táhlo, především pro scény, které nebyly vždy úplně nutné (slečna, která měla nastoupit do práce například), ale kolem a kolem to byla slušná práce. :)

07.04.2020 21:50:31 | moira

...malé tajemství, původně to měla být její matka, ale měla zlomenou nohu, tím autem by se jí však jelo špatně (smích)

08.04.2020 12:35:41 | Danny Jé

děkuji za postřehy a komentáře, nicméně dívka, která nastoupila do práce, má svojí roli v díle 2

08.04.2020 12:18:04 | Danny Jé

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.9 | Facebook, Twitter