Vrchní Monty Python

Vrchní Monty Python

 

8.

 

Nastal „můj“ den.

Odvykládala jsem na skupině podrobný životasvéhoběh.

Ta depka bude výstavní.

 

Bohužel jsem se nemýlila. Asi skočím z okna. Je mi úplně jedno, že zválím záhonek.

 

Vysvětlovat Markovi pojem deprese je stejně efektivní jako učit koně abecedu. Nejspíš si půjdu popovídat s kedlubnou.

 

Ty emoce...nepříjemné mrazení i při letmém doteku....strach z muže, co si mě okatě prohlíží...potřeba splynout s pozadím...kdo nezažil, nepochopí. Iracionální pocity viny. Vítejte ve světě znásilňovaných dětí. Utrpení jim nekončí, ani když vyrostou. Ty hrůzy, bezmoc, beznaděj a marnost si nesou v sobě. Svět je opravdu báječný místo...ještě chvíli mi vyprávějte o tom, že existuje spravedlnost.

 

Naši přátelé se mají, že nás mají. Kdykoliv je vyslechneme, ochotně poradíme, pomůžeme, bolístky pofoukáme...a co my? Zůstáváme sami. Se svými i jejich problémy. Pravda, nikdo nás k tomu nenutí; když my tolik stojíme o to být milovaní! A nikdo nás neučil, že to lze i bez zásluh. Rozvoj trvale neudržitelný.

 

Dnes mně volala Dominika. Trefila se do chvíle, kdy jsem četla sms zprávy. Rozhodla jsem se hovor přijmout a zkusit něco pořešit.

Mám v úmyslu se odstěhovat.“

Ne.“

Vypadalo to, že mě máš plný zuby.“

Nevím.“

Něco se změnilo?“

Nevím.“

I kdybych se vrátila, za pár týdnů se se mnou zase budeš nudit.“

Nevím.“

Proč se mnou vlastně chceš dál žít?“

Nechci být sama.“

 

Připadala jsem si jako vycpávka.Všechna ta láska, toužení, plamenná vyznání...utilitarismus nejhrubšího zrna. To jsem celá já - slepá, hluchá, blbá; asi se vrátím do školství...

 

Stejně se odstěhuju.“

To neuděláš! Ještě zavolám.“

 

Čekají mě pěkný věci. Natolik ji znám, abych věděla, že se vynasnaží dostat mě tam, kde mě potřebuje mít. A jestli jí to nevyjde, bude se mstít. No, to je teď jedno - hlavní bude sehnat pronájem, vypovědět smlouvu a přežít teror, který pak nastane. Sedím na terase u stolu, předstírám soustředění nad deníkovým záznamem a je mně úzko. Jak tohle dopadne...

 

...rodiče mě do života nevybavili zrovna příznivými startovními podmínkami a ani budoucnost se na mě přátelsky netváří. Vrátím se zpět, a okolí mě bude cpát do vyjetých kolejí. Vím, že se do nich vrátit nechci, ale mám dost síly tomu tlaku vzdorovat? Bude enormní, od matky, její matky i Dominiky – to je šest proti jedné, ty baby vydají každá za dvě průměrně rozzuřené fúrie. A nevrátit se? Co by tomu řekli v práci, kdybych se sebrala a zmizela? A kam vlastně? Meta si mě najde všude, o tom nepochybuju. Jsem přece JEJÍ. Když říká „moje dcera“, myslí tím moje almara. Nemůžou se s Dominikou vystát; jsou si až příliš podobné.

 

 

Autor Sound of silence, 18.10.2020
Přečteno 22x
Tipy 2
Poslední tipující: jenommarie
ikonkaKomentáře (3)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Toto chtělo hodně odvahy..svěřit se zde.. je mi to líto.
Ano většinou na ty své bolesti, zůstává člověk sám a musí najít sílu v sobě. Jakmile se mu podaří..vyhrává nad sebou a svými pocity i myšlenkami. Těžký boj obzvlášť pro někoho..kdo si mnoho prošel.
A se vztahy..těžko psát něco..zda tak či tak..
jen by na prvním mělo být porozumění a tady v příbězích mám stále víc a víc pocit..poukazování stále na to..kdo koho jak využívá..kdo je jak hodný..
chybí vzájemnost a nevyzrálost..stále bludný kruh.
Promiň..že to píšu..nic mi do toho není. Ale ani jedna nevíte co vlastně chcete. ;)
Ale jdn můj nazor.
Jinak ať se ti daří.

23.10.2020 23:07:34 | jenommarie

Milá Marie,
díky za všechny komentáře. Měla bych uvést na pravou míru, že příběh je psán ich formou záměrně, jelikož se jedná o deníkové záznamy konkrétní skutečné osoby, které se ke mně dostaly a já je zpracovávám. Tedy jde primárně o ten autentický příběh, který je, jak sama píšete, dosti bohatý, a ještě zdaleka to nekončí. Děkuji za zájem :).

25.10.2020 15:22:43 | Sound of silence

Aha..tak děkuji za objasnění. Mělo by to být v anotaci u prvního dílu zmíněno.
On čtenář i přemýšlí, zda napsat ..či nenapsat komentář
..a hlavně pak i člověk neví
..aby se nějak nedotkl..apod. Jinak přeji hodně inspirace a pěkný zbytek neděle. :)

25.10.2020 17:07:53 | jenommarie

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter