LÉTO V LANSBYRNE

LÉTO V LANSBYRNE

Anotace: doslov - závěr

Doslov:…když jsem otevřel oči, vznášel jsem se a přede mnou se rozprostřel obraz.

Ten den bylo léto v Lansbyrne překvapivě teplé. Přelézali jsme plot, takový ten silný pevný a dřevěný. Vyšplhal jsem se na vrchol a podal Jenn ruku. „Neboj, to zvládneš!“

…pak obraz zmizel v oslnivé záři.

„Paule?!“
„Jenn?

Opravdu jsem viděl její tvář. Nechtěl jsem tomu uvěřit.

„Kde to jsem?“
„Určitě to víš.“
„Jenn, my…já…“
„Jsme na Onom světě. Paule. A jsme znovu spolu.“
„Hevenai?“
„Tam se naše duše dostanou poté až…“
„…slyším hudbu.“
„Caravan.“
„Ano, znám jí.“
„Život je občas jako karavana. Nikdy nevíš, kdo se k tobě na tvé cestě životem přidá.“
„A kdy se naše duše dostanou do Hevenai?“
„Poté, co si zde na Onom světě duše ujasní další svou cestu. Nikdy se nedostaneme rovnou do Nebe.“
„Opravdu?!“
„Ano.“

Věřil jsem jí. V minulosti, v přítomnosti, i teď.


* * *

Všechny ty vzpomínky a podivné události, které se mi krátce před smrtí staly, by se mohly vysvětlit jako neuvěřitelné náhody. Co když to však bylo úplně jinak a můj průvodce - anděl strážný mi chtěl z určitého důvodu ukázat jiné světy, jiné životy?

Ve svých snech vidíme spoustu světů a spousty životů. Namlouváme si však, že jsou to jen sny, nic víc. Co když je to mnohem více, než si dokážeme připustit?


Vždycky!
pozn. autora


…v roce 1951 se vrací Paul Smith do Anglie, do Leeds. V roce 1954 dochází k setkání mezi Paulem Smithem s Jenn Holmbergovou a k následné svatbě. V roce 1959 se jim narodila dcera Anee. V roce 1968 se stěhují do Queen Square. V roce 1984 umírá Jenn, Paulova životní láska a maminka Anee. V roce 1987 Anee v Leeds dokončuje studium a stává se z ní doktorka psychologie. V roce 1994 odjíždí Anee na stáž do Švédska, kde navazuje vztah s doktorem Björnem Ahlströmem. Po příjezdu domů zjišťuje, že je těhotná. V roce 1995 se v Manchesteru přichází na svět Jessica, dcera Anee Smithové a doktora Ahlströma. Po narození dcery, se oba znovu setkávají. Björn Ahlström se stěhuje k Anee a Jessice do Anglie. V roce 1997 umírá Larry Carrington, bratranec Anee. Rok poté se narodila Dorothy Carringtonová, vnučka Larryho Carringtona. V roce 1998 umírá Björn Ahlström na nemoc a roku 2002 umírá otec Anee, Paul Smith.

Anee Smithová prodává byt na Queen Square a zůstává s dcerou Jessikou sama v Manchesteru. Pokračuje dál ve své praxi psychologické poradny…


(S postavou Anee Smithové se pak můžeme setkat v knihách Všechno má svůj čas, Cesta do Yorku, Všechno má svůj smysl, Nebe, Deník Hannah Hamishtonové, Ztráta paměti, Nevšední vzpomínky...)
Autor Danny Jé, 22.09.2019
Přečteno 148x
Tipy 0
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter