Amnesie 3

Amnesie 3

Anotace: Za propastí reality jsou dveře k otazníku

Sbírka: Amnesie

                                                    

     Pomalu mizí ten báječný svět provazochodců. Opět, už po kolikáté, jsem si dokázal, že dokázat něco neobvyklého, ať už přihlížejícím čumilům, anebo jen tomu kritikovi v sobě, není zase tak nic obtížného. Opatrně, těsně přede dveřmi, udělám poslední, drobný úkrok (tentokrát) stranou a opustím podélný, lineární ornament na kobercovém běhounu, jež zakrývá celou chodbu. Je to krok do bezpečí! Z lehce se pohupujícího pruhu ornamentu, nataženého nad šest metru dlouhou chodbovou propastí, tak říkajíc z reality do reality.

 

     Sestoupím z lana na zem, která pod mým úkrokem, snad aby zdůraznila mou váhu, zavrže tónem velmi starých, mírně uvolněných parket. Stojím na úzkém parketovém soklu, jež vznikl přirozenou cestou a já si jeho vznik vysvětluji tak, že kobercový most je prostě jen o trochu kratší, nežli je délka chodby. Často si, díky změně velikosti (plochy) soklu uvědomím, kolik že dynamiky je v energiích okolo mě, kterou neustále, tak nevědomě prožíváme, používáme i zneužíváme. Jen pochopením toho, jak na sebe vzájemně všichni a všechno působíme, jak moc si navzájem ovlivňujeme svůj životní prostor, můžeme jej jednoduše pro nás všechny dalekosáhle zlepšit.

 

    Zhluboka oddychuji, neboť i přesto, že mám tuto cestu opravdu nachozenu, stále ve mně vzbuzuje náležitý respekt. Na soklu, kousek vedle mých nohou, se povaluje poslední vydání časopisu Respekt, jež na úvodní stránce, velkými písmeny, zdánlivě levitujícími kolem hlavy jakéhosi potentáta, slibují Velké odhalení jeho morálních poklesků. Odstrčím nohou tento vzor odpadu stranou, a tak jak jsem očekával, vykouknou na mě další informační zdroje. Neuvěřitelně výhodné nabídky, plnění s veškerými výhodami a garancemi, varování za neplnění závazků, modré pruhy příkazů, rozhodnutí s postihy až po tresty. „To je to svinstvo, co tě Česťo čeká venku, tam za dveřmi“, říkám si pro sebe. Snad abych sám sebe odradil, od toho bláznivého nápadu, jakým je otevřít dveře. Zvědavost je ale silný motivátor a což pak teprve zvídavost. Říkáte si teď nejspíš, „No jaký je v tom rozdíl?“. Je to jen to jedno písmenko a jaké dělá změny. Jak málo stačí k tomu být nepochopen, byť čtenář je zpočátku zvědavý, na to, zda ho další děj bude či nebude bavit a při tom však stačí jen prostá lidská zvídavost.

 

     Z myšlenkového zauzlení mě zpátky na zem vrátil velmi tichý, ale přesto slyšitelný zvuk za dveřmi. Uvědomil jsem si, že jsem, opět, tak jako mnohokrát v minulosti, létal někde v oblacích svého vesmíru, zatímco děj té podivné „hmotné“ reality show, se marně dožadoval mé pozornosti.  

 

     Namačkal jsem tedy bezpečnostní kód na panelu umístěném vedle dveří. Displej změnil své rozlišení na U4K a ukázal mi ve 4 obrazovkách scénu před mými dveřmi, on lin video z garáže a infra záběry z okolí domu. „Nikde nic, scény bez pohybu“, říkám si sám pro sebe. Co bych ale očekával jiného ve 3 hodiny ráno. Jen kamera monitorující prostor přede dveřmi ukazovala na monitoru na zemi ležící zvláštní krabici, či možná přepravní box. Někdo to nejspíše vědomě položil těsně za dveře, aby mému jestřábímu oku maximálně ztížil záběr. No nevadí. Ještě, že zálohuji kontinuálně celou historii. Chvilka pátrání v souborovém archivu mě však značně překvapila. Záznam od 2 hodin do této chvíle, tedy do 3:15 zcela chyběl. V chybovém logu takynic, co by to vysvětlilo. Pak jsem to uviděl. Věta s názvem „překvapení“ – autor „admin“ – čas dnes ve 3:00. Vteřinu jsem váhal, aby hned 2Z rozhodla. Byla tam jen lapidární věta: „Ničeho se neboj a otevři box a pospěš si, nežli si otevře sám“ . Místo vykřičníku smajlík

Autor CeP, 02.04.2020
Přečteno 48x
Tipy 6 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: Amonasr, jenommarie, Iva Husárková, Básník Karel
ikonka Komentáře (0)

Komentáře
© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.9 | Facebook, Twitter