U bankomatu v roce 2035

U bankomatu v roce 2035

Anotace: Co se všechno může stát

Technika a umělá inteligence se řítí dopředu takovou rychlostí, že nikdo netuší, co bude za pár let považováno za normální. Redakce Degeneru proto připravuje modely běžných životních situací, ve kterých už AI dávno přebrala roli nejen pomocníka, ale i vychovatele, soudce a občas i tchyně.

Tentokrát se podíváme na rodinu Novákových, žijící na prestižní adrese Bruntál, U Selika 258/14, v téměř novém panelovém domě z roku 1988.

Domácí idylka

Manželka: Pepo, potřebuju hotovost. Skoč vybrat nějaké peníze z bankomatu.

Manžel: Proč já? Ať tam jde mladej.

Manželka: To víš že jo. Neřeknu mu přece PIN, to bych ty peníze rovnou vyhodila z okna.

Manžel: Jak sis ho vychovala, tak ho máš.

Manželka: Nech toho….A cestou si můžeš koupit basu piva.

Manžel: (už ochotněji) Tak jo. Kolik mám vybrat?

Manželka: Deset litrů.

Manžel: Deset? Na co sakra?

Manželka to už nekomentovala a prostě ho vystrčila ze dveří.

U bankomatu Komerčky

Bankomat: Dobrý den, jak vám mohu pomoci?

Pepa: Potřebuju vybrat deset tisíc.

Bank: Z jakého účtu prosím?

Pepa: Z mého… teda z manželky… od manželky…

Pepa vloží kartu, zadá PIN a potvrdí částku.

Bank: Nemohu vydat celý obnos. Vaše žena má blokace.

Pepa: Jaké blokace? To už je snad vyřešené, ne?

Bank: Objevily se nové. Kód 202.

Pepa: Jaký 202?

Bank: Dopravní policie. Přecházení mimo vyznačený přechod. Porušení bezpečnosti správného přecházení z jedné strany komunikace na druhou.

Pepa: No to je kráva … A kolik mi teda můžeš vydat?

Bank: Osm tisíc.

Pepa: To je doprdele málo, potřebuju deset!

Bank: Neslušné slovo. Zaznamenávám kód 805.

Pepa: Ty vole, jaký 805? Já se z toho poseru.

Bank: Šest tisíc. Pane Novák, důrazné varování.

Pepa: To je jak u blbých na dvorečku!

Bank: Nerozumím. Souhlasíte s nabízenou částkou?

Pepa: Já ti seru na nabízenou částku, potřebuju deset litrů do prdele!

Bank: Čtyři tisíce. Zaznamenávám nevhodné chování. Snižuji vám vaše hodnocení z AAA‑ na AAB.

Pepa: Kurva, už toho mám dost. Vrať mi kartu, vyberu si to jinde, ty debile!

Bank: Vaše karta je zablokovaná. Informujte manželku, že se má dostavit na pobočku. S vámi bude zahájeno výchovné řízení.

Návrat domů

Manželka: Davaj…jak nemáš, kde jsou prachy?

Pepa: Nemáme ani kartu.

Manželka: Jak jako nemáme kartu?

Pepa: Máš blokaci 202. A já mám 805. A ještě mi to srazilo rating.

Manželka: Jaký rating?

Pepa: Lidskej. Teď jsem AAB.

Manželka: AAB? Pepo ještě jedno béčko a rozvedu se, s béčkařem já žít nebudu.

Pepa: To říkej bankomatu, ne mně.

Manželka: A co mám jako teď dělat?

Pepa: Máš se dostavit na pobočku.

Manželka: Už zase? A ty?

Pepa: Já mám výchovný řízení.

Manželka: Ach jo, tak to si to pivo už nekoupíš.

Pepa: To už jsem pochopil.

A tak Novákovi pochopili, že v roce 2035 už peníze nevybíráš ty, ale tvoje chování.

Autor Ryzil, 04.06.2026
Přečteno 47x
Tipy 12
ikonkaKomentáře (6)
ikonkaKomentujících (4)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

07.06.2026 10:15:04   jort1

no zatím to je ještě humor

líbí

04.06.2026 18:45:42   PIPSQUEAK

*=DDD Pobavilo, nedivila bych se.

líbí

04.06.2026 19:27:43   Ryzil

Jsem rád, že se to líbilo

líbí

04.06.2026 12:29:32   šuměnka

řekla bych: chudák Pepa - ale je to vlastně klikař //toť můj vjem

já bych skončila po první minutě a půl - s CéCéCé ratingem,

zákaz všech diskusí na měsíc bez podmínky

a povinný kurz laskavosti -dlouhý jak oční linky -- ;DD

líbí

04.06.2026 14:42:37   Ryzil

Jsem rád, že se ti to líbí,

Můj starší bratr se ze začátku za mě styděl - co to píšu za voloviny a odmítal se o tom i bavit. Poslední dobou se občas přizná, že něco čte...

líbí

04.06.2026 14:51:09   šuměnka

chvála, že jsme poplatni jen sobě - nikoli bratrům starším

a chvála, že jeho stud není výsledkem tvých aktivit

ale jen jeho vlastních omezení - co mysl posílá a plaší

--nech vlastní hlas bez cenzury dál znít ;))*

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel