Vysněné bydlení

Vysněné bydlení

Anotace: Šetříte na pohřeb? Nebo je vám vlastně jedno, kde jednou skončíte?

Šetříte na pohřeb? Nebo je vám vlastně jedno, kde jednou skončíte?

Mám několik kamarádů, kteří přesně vědí, kde budou uloženi k věčnému odpočinku. A někteří se kvůli vlastní hrobce neváhali i zadlužit.

Jiní makají ještě v důchodu a na otázku proč odpovídají jednoduše:
„Šetřím na pohřeb.“

Říkám jim:
„Vždyť máte děti, ty se postarají…“

Nad tím většinou jen mávnou rukou.

Nedávno mi jeden kamarád spokojeně oznámil:
„Tak máme koupenou ložnici, konečně jsme v klidu.“

„Koupili jste si na stará kolena novou ložnici? To chválím. Lepší matrace, vyšší postel…“

„Ne takovou ložnici. Jinou. Na furt.“

Mám také jednoho známého, který chce být rozprášen uprostřed lesa pod vysokou skálou. Zrovna jsme pod ní stáli, když mi to zaujatě vyprávěl.

„Budou z vrcholu sypat můj popel a brácha mi k tomu pustí Zeppeliny.“

„No jo, ale z toho ty už nic mít nebudeš.“

„Ale budu. Máme to s bráchou domluvené. Uděláme generálku ještě než umřu, abych viděl, jak to bude vypadat.“

Když jsme pak šli kolem té skály s dcerou a vnučkou, celý ten příběh jsem jim převyprávěl a dodal jsem, že by se mi to vlastně taky líbilo.

Dcera se na mě podívala úplně pragmaticky:
„Nic. Doma budeš. Hezky vedle mámy a babičky. Já nebudu na dušičky lítat někde po lesích.“

Tož tak.

A když jsme šli dál, vnučka mi ještě potichu oznámila:
„To už ti přece může být jedno, dědo…“

Ryzil Degener.cz

Autor Ryzil, 29.05.2026
Přečteno 52x
Tipy 7
ikonkaKomentáře (9)
ikonkaKomentujících (5)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

03.06.2026 20:07:42   cappuccinogirl

Tož tak*

líbí

30.05.2026 02:24:46   Iva Husárková

píšeš skvěle, děkuji! ***:-))***

líbí

30.05.2026 05:12:00   Ryzil

Díky

líbí

04.06.2026 01:43:11   Iva Husárková

:-))***

líbí

29.05.2026 13:27:30   AlešValčík

Silné téma.. často jsem nad tím.přemýšlel, a popravdě nevím... Ale asi bych chtěl krásný katolický pohřeb..

I když, do země se mi nechce

líbí

29.05.2026 17:12:37   Ryzil

Do země půjde jen opuštěné tělo, ty už budeš někde jinde

1líbí

29.05.2026 05:59:58   šuměnka

je mi to "skoro" jedno - naprosto a zcela

jediné co vím, že nechci do hrobu - ten je jak cela

kamkoli rozprášit či sežrat supy

těla se pod zemí už příliš kupí

**

líbí

29.05.2026 06:17:18   Ryzil

Mám to podobně, ale kdo ví jak to dopadne

1líbí

29.05.2026 06:32:00   šuměnka

vnučka měla pravdu --a tělo je jen obnošený plášť

někdo ho vystaví, a jiný zrecykluje (dohromady, zvlášť)

další ho mrskne do kouta a někteří ho pověsí si

na větev stromu někde v lese - ať se s větrem mísí :)*

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel