Už i na nebesích

Už i na nebesích

Anotace: závěrečný díl komentované tele-truhlo-hry

Nejvyšší: /Dost unaveným a chabým hlasem, protírá si hadříkem opocené brýle a mžourá do stropu/ Zahajuji plánovanou resuscitační poradu. Předložte mi urgentní zprávy, jak pokračuje kalamita “tam dole“?! /překvapeně po nasazení čoček/ Proč zde tak prázdno? Kde je přednosta odboru Archanděl Gabriel-záchranné sekce pro nápravu lidských neřestí?    Co ta nedochvilnost, nebo snad...?

Začrtávačka-(úřední šimlice Nebesské správy): /Pištivě a pronikavě/ Gabriel přiletí později, telepatoval trvalé letové přetížení. Prý píchl křídlo a zmokl v cloudu. Ale měl štěstí, zachvátily ho v mraku dvě školní zdravotnice na přikázané praxi. Podlepili mu ho a zahřívají vlastním tělem, aby zaschlo lepidlo! Jo také hlásil, že se mu nedopatřením podařilo rozflákat ve vývrtce ksichtopádu celou dodávku ampulí blaženosti!

Nejvyšší: ( rozčileně) Do prdele, to je nadělení! A nevidím ani Archanděla Puliputzera, náčelníka husích brků reklamačního odboru, co to?

Šatní podkřídelnice a kabátnice-(ofiko úřední podšimlice vchodové sekce Nebesské správy): Chviličku šéfe, leží v šatně na radiátoru, hned vedle věšáků. Jen co mu odtaje na zádech přimrzlý šanon urgentních lidských stížností. Prý dole pod mraky je ke všemu i ledovicová kalamita!

Nejvyšší: Ale to je nemilé. Vzkažte do kotelny pekelníkům, ať nařídí hříšnicím přiložit zabavený koks do kotlů! Když nevíme, co trápí pozemšťany, tak jsme tady doslova na …! Rozmyslel se, aby se příliš neukvapil, změnil názor a dodal: „na piču!“

Nebesský předdveřník /Opocený, kašlající, běžící od hlavní brány/ Přináším požadované nové protokolární formuláříky závěrů porad pozemských trampot. Jo a kterej trouba přidal dvaatřicet kolonek o zdravotním stavu pozemských navštívenců? Nevešlo se mi to ani na tři stránky!

Nejvyšší:/Brumlaje do vousů/Neříkal jsem to? Vyházet personalisty, ale to né, to jsou samý etický odborový komise! A anděl Krucibuk, ten je kde?

Pidinožka- posunovačka táců v nebeské osvěžovně-(třetí úřední podšimlice) Sím, sím, mistr Krucibuk, náčelnik kanceláře lásky a pravdy, je zašpajcovaný v jídelně. Zaskočila mu kůstka!

Nejvyšší:(Už jenom sípe) Co to je za pitomost, létající ryby jsou zde zakázené, ty nejíme!

Pidinožka- (pitvořivě) Sem myslela tu kůstku z kontrolního, tu novicku maturantku, co poslali zdola na praxi! Zablokovala se mu jaksi na klíně!

Nejvyšší:/Hlavu v dlaních/ Cože? Tušil jsem nějaký rozvrat, že pravá láska a pravda se kdesi zašprajcovala. Krucipísek, jak mám tohle řídit? Když už i nebesa infikoval pozemský bordel?!

Začrtávačka-(úřední šimlice Nebesské správy) Mám to zaprotokolovat do nového formuláříku?!

Šatní podkřídelnice a kabátnice-: Né, né, né, přeci nebudeme žalovat sami na sebe!

Nejvyšší:(črtá si zoufale do bloku křížky, kroužky a později i ptáčky)Alespoň někdo má rozum. Už toho mám ale opravdu dost, zítra stěhuji NEBESA na jinou planetu!

Pidinožka-(třetí úřední podšimlice, s rozžhavenýma očima vykřikla) Sím, sím, navrhuji planetu Velkého ptáka!

Nejvyšší /Vykřikl/To tak, to by se ti líbilo chlípnice, ani pomyslet! Nikdy, rozumíš, nikdy! Už mám vybráno. Planeta opic!

--

Když centrální SvětSká agentura ohlásila, že se nenadále ztratila nebesa s Nejvyšším, nastala vřava nejvřavovitější, kdo si nejrychleji píchne tu nejúčinější vakcínku moudrosti a bude novým Bohem.

 

Neboť namalovat a vybásnit nové nebe je tak snadné. To zvládne i leckterý, co žvanil nedávno v Davosu 2021. Domalováno bude v červnu, pokud se toho dožijem. Howgh!

Autor Lesan-2, 07.03.2021
Přečteno 56x
Tipy 0
ikonkaKomentáře (4)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Zvláštní dialogy, leckdo (já) by klidně řekl, že vznikly v pavilonu devět nejmenované psychiatrické kliniky ;)

08.06.2021 12:48:20 | Ijcro

A netvrdí ná-ho-dou MUDr.Honzák, že tady žijeme v blázinci!?
Nicméně text je reakcí na písemně vyhotovené resumé ekonomií pomazaných hlav z "konfránc" Davos 2021.

11.06.2021 10:32:46 | Lesan-2

Hodno dodat, že partička vyvolených si nalajnovala, jak a co budou drobní pižďuchové konat. K těm byl nakonec přeřazen i V.K., neboť je jevil tvrdohlavě málo poddajný.

11.06.2021 11:10:32 | Lesan-2

Plně souhlasím :D

11.06.2021 10:40:36 | Ijcro

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter