Jizvy jsou odznakem statečnosti

Jizvy jsou odznakem statečnosti

Anotace: Krátké zamyšlení, které snad bude k něčemu i někomu jinému než mně ;-)

 

Rozkol mysli je velice bolestivý stav, na který je těžké (až nemožné) si vzpomenout. Když se z něj mysl hojí vytváří různé absurdní představy, mohou vznikat i halucinace. Více méně se týká každého z nás, protože mysl člověka je velice křehká a je vystavována nejrůznějším tragickým událostem. Ne každý však prožije tak velký rozkol, aby musel být lékaři ošetřen. Je to jako s tržnými ranami. Některé jsou drobné, jiné musí chirurg vydezinfikovat a zašít.
Co se týče příčiny zranění mysli, vidím problém v její oslabené obranyschopnosti. Mysl každého jedince se totiž umí bránit různým zraňujícím okolnostem, které ho potkávají. Smrt blízké osoby, ztráta zaměstnání, … Ale když je tato obrana mysli unavena, může ji nějaká takováto tragická událost zasáhnout a zranit nějakým rozkolem. Když se musí mysl dlouhodobě bránit nějakému nepříznivému stavu, nakonec obrana ochabne a dojde ke zranění.
S myslí je však ta potíž, že Vám ji nikdo nezašije, jsou jen pokusy o její dezinfekci ve formě různých psychofarmak. Proto je potřeba se zamyslet nad tím jak léčit zraněnou mysl, která prožila svůj rozkol. Vycházím z toho, že pro její zahojení je celkem jedno, jak byla rána způsobena, ale důležité je, aby se co nejšetrněji zacelila do mysli, ve které mohou znovu proudit myšlenky.
Když jsem se vzpamatovával ze svých zranění, vždy jsem cítil strach o svou mysl. Každá myšlenka mi přišla jako divná a já ji rozebíral na kousky. Měl jsem dojem, že jsou tyto myšlenky nebezpečné. V průběhu času jsem si začal uvědomovat, že zase tak nebezpečné nejsou. (Původně jsem totiž viděl příčinu právě v myšlenkách samých.) Důležité pro zotavení z ataky je proto nalézt důvěru v mysl, ze které jsme sice cítili bolest, a proto se jí bojíme, ale která nám tuto bolest nezpůsobila.
Co se týče různých omylů hojící se mysli, je to jako kdyby se nám zanítila tržná rána na těle. Je velice dobře, že se tyto projevy daří léčit pomocí psychofarmak, protože tyto stavy jsou další nepříjemnou stránkou, kterou dříve musel projít každý, který měl nějak zraněnou mysl. Jsou to takové prvotní pokusy začít znovu myslet, které jsou velice děsivé hlavně pro postiženého. Nejlepší psychofarmaka jsou ta, která umí řešit strachy a děsy z vlastního myšlení, a tak se může toto myšlení bez zábran obnovit.
Když se mysl zahojí, tak je již na každém, co se sebou podnikne dále. Je docela dobré využít služeb různých organisací, které člověkovi pomáhají v návratu do běžného života.

Autor Slav Milo, 11.02.2019
Přečteno 34x
Tipy 4 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: tall&curly, Amonasr, Frr, Isabella Monvoisin
ikonka Komentáře (2)

Komentáře

VŠAK ! rozkol mysli může zapříčinit zhola neznámý velmi opojný stav duše- někdy je nazýván Milostí, jindy nalezením ohromné energie, která nás vede
k obzorům, o nichž jsme upaťcháni v šerosvitném čase naší reality...ani nesnili...když za věhlasným Jungem přišel jeho nešťastný žák, že byl propuštěn ze slušného místa, Jung mu radostně poblahopřál /..k nevídaným šancím nalézti úplně nové dosud nepředstavitelné možnosti***/

11.02.2019 23:21:20 | Frrreagovat

Ztratit zaměstnání se dá různě. Můžeš přijít o to, které se ti nelíbí a pak máš mysl až blaženou z toho, že už tam nemusíš ...

12.02.2019 06:51:00 | Slav Miloreagovat

© 2004 - 2019 liter.cz v1.4.3 | Facebook, Twitter