Ta samá chyba

Ta samá chyba

Anotace: …And so I sent some men to fight, and one came back at dead of night. Said he'd seen my enemy. Said he looked just like me…

Jamese Blunta poslouchám ráda. Tenhle britský zpěvák si místo v mé diskografii zasloužil opravdu čestně,jak se na vojáka, i když bývalého, sluší.
V době, kdy rádia vyhrávala patnáctkrát denně plus mínus jeho hitovku GOODBYE MY LOVER jsem protáčela oči v sloup a říkala si, proboha živého, co je toto za neuvěřitelnou pitominu…
Pak mi moje dobrá kamarádka téměř násilím vnutila jeho cd, ať si to poslechnu, že to není takové, jak by se podle poslechu ohraného GBML dalo soudit.
Udělala jsem to jen proto, aby měla radost. Vložila jsem tehdy tu malou placatou lesklou věc do věže a stiskla play.
Na albu Back to Bedlam je deset skladeb, včetně té výše jmenované. Zbylých devět mě ovšem donutilo změnit názor na James Blunta – do té doby jsem si o něm níc dobrého nemyslela :)
Při poslechu jeho desky jsem ovšem nabyla silného a nesmazatelného dojmu, že mi zpívá z duše. Dlouhou dobu jsem u nikoho neměla takový pocit..souznění, sounáležitost, dlouho jsem si neříkala..tak..a takhle to přesně cítím, takhle bych to chtěla napsat, to je o mně…

Druhé album ALL THE LOST SOULS jsem si už šla koupit (ano, přiznávám se, první jsem dostala od zmíněné kamarádky přepálené, omlouvám se, Jamesi).
A ten pocit okouzlení, který jsem měla z první desky nezmizel, naopak, zase to bylo všechno tak nějak..o mně..

Na kousek z jeho písně SAME MISTAKE si často vzpomenu, když je mi smutno nad tím, že se mi něco nedaří a nevede tak, jak bych sama chtěla.
Zpívá se tam totiž o tom, že náš nepřítel často vypadá stejně jako my sami. Pro mě to platí měrou vrchovatou, jen se někdy utěšuji tím, že vím, že v tom nejsem sama.
Je to takový věčný boj s vlastním stínem, s pochybnostmi, které vás svazují tak, že nejste schopni věřit ve vlastní sílu, ve vlastní schopnosti, sám v sebe.
Nejhorší je to ale ve chvíli, kdy tenhle boj prohráváte natolik, že tím začnete ubližovat i lidem kolem sebe. Tak jako pes, co se bojí a tak štěká a útočí na všechny, co by se snad chtěli přiblížit.
Výsledkem je, že jen málokdo se pak odváží přiblížit. Jen málokdo pozná to, že ve skutečnosti svádíte boj sama se sebou. Jen málokdo se odváží tenhle boj bojovat s vámi.
Je to trochu takový začarovaný kruh.
Připadáte si osamělá, smutná, nešťastná, k ničemu, a když se přece jen objeví někdo, komu na vás záleží, bojíte se…sami sebe.
CO když pro něj nebudu dost dobrá? Co když zase všechno pokazím? Co když..CO KDYŽ????
Co když se to nakonec opravdu stane? Zase vyhrál váš stín.
A James?
Ví o tom svoje, zřejmě…

Give me reason but don't give me choice.
'Cause I'll just make the same mistake again.

Vždycky prostě udělám tu samou chybu.


----------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=b3c32wBYdU0&feature=channel
----------------------------------------------------------
Autor Hazentla, 25.09.2010
Přečteno 312x
Tipy 28
Poslední tipující: la loba, zvířenka, PIPSQUEAK, Javavia, hloubavá, Radek.oslov.Šafárik, Actafool, Špáďa, Gabrielle, Bíša
ikonkaKomentáře (12)
ikonkaKomentujících (8)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Mám moc ráda Jamese Blunta a tu ohranou píseň protože tu hráli furt když jsem se rozcházela ...taky mě napadlo proč dělám stále stejný chyby ale jsou to chyby?...Napsala jsi to moc zajímavě dík za Jamese:-)))

13.10.2011 16:46:00 | la loba

a ještě..
Chyby...jsou vědomé pokusy zkoušet své zvyklosti napárovat s momentálním stavem...víš,s každým příchozím člověkem,kterého si dovolíme přijít blíž, se v nás rozestře nový prostor a rozezní se vždy jiné potřeby a touhy...nikdy to není stejné..A ten,co má tě rád,tě přece bere se vším všudy a tak s "chybami",jak ty říkáš..je to jen o úhlu pohledu,u jednoho může být něco "chyba" a u druhého zase "přednost"...a hlavně kdo se bojí,sere v síni:-))Ty přece víš co chceš a za to Tě nemůže nikdo pe(j)skovat:-))
Díky

12.10.2011 11:06:00 | zvířenka

Hazi, herdekfrýdek, ty jedeš, takový poklady,co nám tu ukazuješ ze svý skříňky...samý ryzí...(ne,zlato je málo) krystaly,ano...to je to pravé..já ho taky neznám,ale stavy,kdy Ti někdo prochází nitrem a víš,že je jakoby s Tebou,znám...mně se tkhle vpila Szidi Tobias a Jan Spálený...Ale samosebou i jiní,to bych mohla napsat koment v délce úvahy:-))
Co chci ale...díky...velké díky za Tebe,zářící poklad,co si umí přiznat a smiřovat se se svými slabinami..já už nevím, jestli zároven nepíšu i reakci na ten předešlý mejl..Ale naskakuju tady radostí.:-)

12.10.2011 10:54:00 | zvířenka

:-) pěkné vyznání...

http://www.videomix.cz/video/uSV-7a6K5IQ/

23.08.2011 14:53:00 | strawbery

To jsi snad psala pro mě! Úžasně přesné, ale jak z toho ven?!

07.05.2011 09:45:00 | hloubavá

i já se řadím k k těm, kteří když zaslechnou onen "Sbohemsong", vrhnou se na manicky na ovládací systém rádia a snaží se ho všemi možnými způsoby z reproduktorů vypudit jako zlého ducha :)
a další šanci jsem, pravda, nedal

a k úvaze - vzpomínám si na jeden citát, kterej pronesl jeden chytrej člověk (což já nejsem a proto jsem zapomněl jeho jméno):
"Na světě jde všechen pokrok k dobrému v nás tak zdlouhavě, obtížně a skrze tolik chyb, neboť blázni jsou tak odvážní a sebejistí, nakolik ti moudří jsou plni obav a nejistoty."

04.10.2010 14:51:00 | drsnosrstej kokršpaněl

Pampelko, máš svatou pravdu, i s kartou i s tím ostatním. A jak koukám skoro tady dělám skrytou reklamu Jamesi Bluntovi, možná by mi mohl něco i platit :))))
Haha..:)
Zdravím a děkuju za vzpruhu.

26.09.2010 19:33:00 | Hazentla

..Jamese si asi budu muset pustit. Jinak ale - co do obav...moje oblíbená karta oshovka praví, Fear and do it anyway..... A ...pokud jde o reálná nedorozumění...a ona se stávají! a pěkně zamotaná! ...asi reálně nezbývá, než jít a s reálnou osobou si věci vyříkat, zkusit si nedorozumění vysvětlit........:) i Jamesovi, myslím....

/a ono to někdy jde a někdy nejde.............Jenže když to nejde, většinou to taky něco znamená....:o) podle mejch zkušeností většinou to znamená... že to prostě nejde./

26.09.2010 14:07:00 | pamp_elka

Dot: nepochybuju :) To zase si nedělám iluze, že by to Blunt dělal, kdyby věděl, že bude mít jednu posluchačku :))takže díky bohu za to širší publikum..:) a děkuju za komentáře..

25.09.2010 22:20:00 | Hazentla

Ten text má svý krásný pravdy a má to smysl ho poslouchat, i kdyby třeba potěšil jen jednu Hazentlu;). Ale on má jistě mnohem širší publikum. :)

25.09.2010 22:17:00 | Dota Slunská

Děkuju.
Dot: Ano, taky jsem četla, ono to asi leckomu nesedne, nebo to neposlouchá, taky znám spousty lepších zpěváků, ani hlas nemá zrovna sexy na můj vkus, ale každopádně můj názor je ten, že pro ty texty ho poslouchám ráda, protože mi mluví ze srdce...a když to poslouchám, uklidňuje mě to jako máloco.
Hudebně si nepřipadám natolik na výši /mám hudební hluch/, abych si to troufla hodnotit.
Ale díky za to, že mu dáš ještě šanci :)))

25.09.2010 21:00:00 | Hazentla

Ještě jsem Jamesovi na chuť nepřišla. Přiznávám se, že jsem se pramálo snažila. Poté co jsem si přečetla, že vyhrál v jakési statistice zpěváků titul the least talented and the most annoying singer, a že jeho skladba goodbye my lover je nejhranějším songem na amerických pohřbech, jen jsem se utvrdila ve svém prvním dojmu. Ale nakonec mu díky tobě dávám ještě jednu šanci a jdu si to poslechnout. Ještě se nejspíš vrátím:)).

25.09.2010 20:48:00 | Dota Slunská

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.10 | Facebook, Twitter