Bod zlomu?

Bod zlomu?

Anotace: Mohla by smrtelná nehoda chlapce změnit dějiny?

-

Dějiny zvláštní..
jak by asi vypadalo,kdyby se mohlo cestovat časem a běh dějin převrátit,pozměnit apod.
Někdo tvrdí geniální myšlenka,jiný jasná blbost jen chaos a nedozírné následky,hra s něčím co neznáme..
Ovšem pokud by to šlo,tak si představte jednu pasáž z mnoha.
Je tu stroj času(který už údajně dávno existuje)..konspirační teorie spekulují že jej vlastní vlády světa a využívá armáda v nejvyšším stupni utajení..no kdo vi kolik je na tom pravdy.Jistě spousta lidí mávne rukou a řekne naprostá hovadina..ale o mnoha věcech se kdysi řeklo že jsou nemožné a dnes se využívaji
zcela běžně aniž by se nad tím někdo udivoval.Svět je plný záhad ,nikdy neříkejte nikdy..vždy se potvrdi opak.

Takže zvu vás na smyšlenou cestu časem...
Program ÚPRAVA DĚJIN..odpočet zahájen ROK 1894


Dva chlapci - osud je roztočen ,čas se naplňuje.Pouhá hra je nástup budoucích dějin.Děti na břehu se honi
a hra se stane zvratem v jejich životě a pilířem okamžiku k psaní dějin tak jak je známe.Ozubená kolečka cvakaji a zapadají přesně do sebe...
Jedno dítě sklouzne do řeky,když se pod ním probořil led.Obrovský chlad vody by vykonal svou smrtící práci,nebýt druhého hráče osudu! ..asi pětiletý Johann vytahuje kamaráda z ledového hrobu na břeh.
No - tady je až zarážející odvaha pětiletého kluka co dokázal udělat aniž by spanikařil.
Otázka zni..bylo to předurčené aby druhý chlapec žil? Zapracoval tady osud nebo jiná vyšší moc?
Jeho cesta však tady rozhodně neskončila..naopak!!!
Jsou zvláštní věci kolem nás někdo je cítí jiný ne.Věděl tehdy podvědomě zachránce že to musí udělat?
Zase spekulace s ovlivňováním myšlení řízeném na dálku..ale pojďme dál cestovat zpátky časem.

Tenkrát možná ani nemohl malej chlapec tušit koho zachránil..možná kdyby věděl ,nechal by ho tam.
Ano já vím..historici moc .co by - kdyby -jakby-nemají rádi,ovšem je to součást hledáni cest.
Rozhodně asi pětiletej kluk nemohl vědět jak záchrana kamaráda ovlivní budoucnost v tom nejhorším.
9.ledna je tento hrdinský čin zveřejněn a noviny o statečném zachránci nešetří chválou.Malej hrdina se
později stává kapelníkem v pasovském dómu.
Tady dějiny nabírají otáček a všechno hezky zapadá do sebe.Je cítit hodnê chladný vítr změn z chlace v muže..zvlášté pro zachráněného kluka,který nikdy už nepřekonal strach z vody.Časem ovšem za sebou
zanechává miliony zavražděných a nevinných lidí bez mrknutí oka.Jaký paradox ktery dějiny i tak rády opakuji.Byl zachráněn aby sám pak fanaticky jiným přinášel smrt.Krvavá lázeň..v té si naše déjiny zvláště
libuji..jakoby je někdo takto už dávno z nějakého důvodu naplánoval..kdo vlastně opravdu lidem vládne a proč ?
Rodí se lidé pro zvláštní vyhlazovaci akce..přesně podle programu ? Vim opět jen spekulace..ale stroj času
ovládají mocni a ti mohou lecos měnit aniž by to lidé s vymytým mozkem poznali..jen taková analýza věci.
Snižování populace ,nebezpečné viry, mimozemské organizmy,laboratoře na utajených mistech světa pro pokusy na lidech a pod. Nemůžem říct že se to neděje..tak proč ne manipulovat z časem.Byli velikáni kteří už dávno varovali před následky zneužití vědy a jeji moci.
Bylo by dobré zasahovat v čase bez následků..a nebo se zem měni i díky utajeným pokusům.Nechala se opravdu minulost spát nebo se opakuje ?
Změnilo by něco kdyby tenkrát chlapec utonul? Neopravilo by se to jinde a v ješté horši podobě?
Je také otázka jestli by překopání déjin bylo lepši pro budoucnost nebo naopak by se zlo kompenzovalo jinde mnohem agresivněji..
Jisté je že muž v našem cestování do minulosti byl fanatický diktátor..ale taky posedlej magor co pro svůj
podivnej sen dokázal konkurovat ďáblu jedna radost.Jeho jméno ani místo naroz. nebudu prozrazovat.Je
to hádanka pro vás kdo si to přečtete a budete chtít hádat a nebo už jste při čteni poznali o koho jde a kam
nás stroj času přenesl..

X

inspirací byl zdroj ..Zlomové okamžiky
--
Autor xoxoxo, 14.01.2014
Přečteno 406x
Tipy 7 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: Jeněcovevzduchukrásného, enigman, poeta, Bakchus, Amonasr
ikonka Komentáře (26)
ikonka Komentujících (10)

Komentáře

zajímavá úvaha.. také někdy podobně uvažuji.. tak třeba si říkám, jak roztomilá a bezbranná jsou mimina.. a přitom z některých vyroste třeba náš vlastní vrah či tyran.. kdybychom to věděli dopředu, co bychom dělali? těch úvah je hodně :) život je plný otázek, ale to je na něm právě fajn.. :-)

15.11.2014 12:13:54 | Amelie M.reagovat

Ano to je a proto me to tak fascinuje a otazky tech je moc jen odpovedi se pretaci matou mlzi a je jedina vsevedouci pravda nevim nevime nevi ale ptat se budu dal a diky ;-)

15.11.2014 12:24:33 | xoxoxoreagovat

Zajímavé počtení.Jen bych snad dodal, že on nekonkuroval ďáblu, ale on ho měl v sobě, a to v Nadměrné síle.Ďábel se projevuje především zlem, a to hlavně v lidské podobě.Takže nejde o konkurenci, ďábel, satan, zlo, je jen jedno, jako je na druhé straně zase jen Jeden Nejvyšší, Láska, Dobro.:-)

05.02.2014 21:09:26 | Jeněcovevzduchukrásnéhoreagovat

žádnej fanatickej diktátor se nestane bez těch kdo mu to umožní...

a jinak svět je stavebnice...když se nepovede zbourá se...

16.01.2014 00:18:21 | enigmanreagovat

To s tou stavebnicí mě zaujalo..

16.01.2014 09:17:06 | xoxoxoreagovat

Já časem cestuji.

14.01.2014 21:31:24 | J's ..reagovat

No já vlastně tak nějak taky..ráda tě tu vidím ;)

16.01.2014 09:18:01 | xoxoxoreagovat

Děkuji, já též, ale už zas mizím. :) Rád si zas něco Tvého přečtu.

19.01.2014 10:16:07 | J's ..reagovat

Ta úvaha, má v sobě stopy konspiračních teoretiků... například v kladení těch ožehavých otázek. Takovéto:
Mohla budova spadnout jen nárazem letadla, když chemikálie XY vyvolá jen teplotu 2000 stupňů a podle odborníka XYZ byla v budově 8000 stupňů? Mohla za to FBI? Chtěl to někdo ututlat?

... ale to je jedno. Otázka mi přijde zajímavá i jen tak hypoteticky- problém je, že asi opravdu spadá víc do filozofie, než do vědy. Protože historie nejde opakovat. Nejde opakovat proto, že nemáme stroj času. :) Nicméně i tak se vtírá stále ta představa: a šlo to nějak změnit?

Uvedu jiný příklad, který kterému víc věřím, který považuju za vědečtější. Hromadné vymírání druhů (inspirací byl Zvířecí Armagedon), stane se katastrofa- obvykle zcela přírodní, který vyhubí např. 90 procent všech druhů! A díky ní se rozvinou druhy jiné, často ty, které evolučně předtím nedominovali... Byli bychom tady jako druh, kdyby se tyhle věci nestaly?
Co víc další verzi původní otázky můžeme hledat i ve fyzice (nebo v matematice): změní malá odchylka budoucí stav systému? A teď je zajímavá odpověď (a vůbec ne snadná), u některých systémů dramaticky změní malá odchylka budoucnost (po nějaké době vývoje). Ovšem je opět otázka, zda změní i pravděpodobnostní rozložení budoucnosti.
Na příkladě počasí to znamená toto: pokud bychom měli tlakovou níži, co je nad Islandem o 100 km víc na jih než je, můžeme za (odhaduji) cca 1 měsíc čekat, že v ČR bude -10 C ale jinak tam bude +5. Toto ale nemá vliv na to, že zima bude podobně velká v obou případech. Nicméně opět dodám, není to jednoduché téma, i když je podmíněno přesnými rovnicemi. Historie, pokud jsem si všim zatím žádné rovnice nemá. :)

14.01.2014 17:09:45 | ewonreagovat

Máš pravdu je to spíš takové filozofování;) a nejprve díky za dlouhej koment..uf, ale je pravda že konspirační teorie jsou i u šifry mistra Leonarda další téma co mě hodně zajímá ..mit možnost cestovat časem..asi bych nic neměnila jistě je zajímavé co doleji napsal Amon o cestováni v čase i když to byl je film..má to něco do sebe ,změny by možná měli mnohem horší následky..něco jako ta série nezvratnej osud ;) Každopádně bylo by zajímavé nahlédnout do minulosti do budoucnosti nemám odvahu i když konspiračních armagedonů tu je dost :D..myslím si že vlastně pořád tak nějak tápeme a hledáme smysl v tom jsem ja fakt trochu blázen..ale tohle jsou věci co mě fascinuji..ostatně nejen mě žeano:) Ale vědecky se to rozchází..i když dnes někteří vědci konspirační teorie šmahem nezavrhuji..jen potřebuji hmatatelné důkazy a pak utvoří ucelenej názor na věc.Tohle je jen jedna věc z mnoha ;)

14.01.2014 18:37:53 | xoxoxoreagovat

Cestu svým diktátorům a masovým vrahům lidé prošlapávají sami a adeptů je po ruce stále víc než dost... I kdyby se polovina z nich zavčas utopila, na chodu dějin by to nezměnilo vůbec nic. Na jménu totiž nezáleží... ;-)

14.01.2014 16:19:06 | Amonasrreagovat

To je pravda ale přece mnoha lidem vrtá hlavou asi takovým bláznům jako jsem já..jestli by se něco změnilo cestování časem a pokud by se mnohé dalo odvrátit dřív než by nastalo..tedy holokaust, atomová bomba..zvěrstva..jen pokus o úvahu a o dopadu který by to mělo kdyby se dalo měnit běh události a jaké by to mělo následky ,zasahovat do minulosti nebo budoucnosti..tohle zajímalo mnoho vědců i stroj času který je neustále fascinuje..

14.01.2014 16:25:06 | xoxoxoreagovat

Proto jsem Ti dal tip, tyhle otázky jsou legitimní a je dobré si je klást... Připomněla jsi mi také jednu TV inscenaci, kterou jsem viděl ještě coby dítě, tuším, že od nějakého amerického autora. V ní se člen volebního štábu kandidáta možná na US prezidenta ocitl díky stroji času v hluboké minulosti (snad aby odstranil předky jiného kandidáta), nedopatřením se dostal až do pravěku a nechtěně tam zašlápl motýla. Když se vrátil do přítomnosti, tak ten jeho kandidát na prezidenta prostě nebyl - zřetězením událostí v potravním řetězci se za ta tisíciletí zkrátka vůbec nenarodil. To bylo hodně sugestivní, já si totiž jinak nepamatuju pomalu ani to, co jsem viděl včera... ;-) Nicméně moje replika byla jen jako doplnění Tvé úvahy či příspěvek k ní - i ten US prezident by jistě byl zvolen podobný, kdyby ta inscenace měla pokračování, jen by se jmenoval jinak a možná by šil v jiném salónu... ;-) Ale třeba se mýlím - i to je fajn, že to nikdo nikdy neověří a můžeme se pak nořit do nekonečných tajemným úvah a polemik kolem nich ... :-)

14.01.2014 16:38:43 | Amonasrreagovat

Diky Amone..viděla jsem něco podobného..no ono zasahovat do přirozeného běhu věci má asi svůj drtivý dopad a každej vynález nese i stopy zkázy..třeba Krakatit;) no starej film ale na tu dobu nadčasovej vlastně jakoby bezčasej ..diky za tvůj čas ;)

14.01.2014 18:43:30 | xoxoxoreagovat

Tak tady melo byt Ocelove mesto ne Krakatit ..jsem mimo teda tehdy no po case je dobry prolitnout komenty kdyz je trocha casu ..:-( ahoj xoxoxo :-D

27.09.2014 09:23:13 | xoxoxoreagovat

Jo, Čapka jsem vždycky miloval a mluví mi z duše vlastně dosud... Tomu šlo i to fantazírování znamenitě a přitom to nebyly vůbec fantasmagorie. Ten původní Krakatit s Högerem byl opravdu vynikající film, na rozdíl od příšerné slátaniny, co později natočil Vávra... :-)

14.01.2014 19:29:00 | Amonasrreagovat

Jj,Áda byl zmocněn vykonat redukci přemnožených členů podřadných společností.
Cesty Boží jsou nevyzpytatelné,proto každý viník obrací se k vyšším mocím s pokorou a prosbou o požehnání.A jak známo,je jim hlavami církví odpuštěno.De facto,viník se stává božštější Boha.
Brrrrr!!!To je zase hovadina!

14.01.2014 13:16:21 | Bakchusreagovat

no mám takovej názor že Bůh v tom prsty neměl ;) Tohle byla jen taková úvaha nad jedním článkem a takové nastínění coby-kdyby a víceméně konspirační teorie ale od těch někdy neni daleko k pravdě ;)
Prostě mě to zaujalo..taky jsem mě dostalo do ruky něco o Filadelfském experimentu - moc zajímavé čteni..;) Jo a díky za koment

14.01.2014 15:45:54 | xoxoxoreagovat

Kotě.Mám za sebou Daenikena,Součka a jim podobné.Myslím,že chápu konspirativní teorii,stejně tak Bibli.Ta mě sice nenadchla,ale zajímavé je následné posloupné události porovnat s informacemi a ejhle...máme další témata na přemýšlení.V tom je ta naše mysl báječná,že dovolí kombinovat události dle našich představ.

14.01.2014 16:35:55 | Bakchusreagovat

Dobře pejsku..haf ;) To tě šlechti..no tito pánové dost propíráni o spekulacích a nepravdách je jeden čas dost nebrali vážně a možná neberou dál ..já tyto pány ovšem neopomíjím..mince má vždy dvě strany..mě teď zaujala zakázaná archeologie..jenže času málo..sem se strojem ;) jo je toho hodně asi to nezvládám ..pomoc:D

14.01.2014 18:47:47 | xoxoxoreagovat

všechny události, když se na ně díváme s odstupem času, můžou působit nadpřirozeně a mysticky, a že jako "fakt něco ten osud muselo řídit". ale to je právě tím, že už víme a známe všechno, co se událo. kdyby děcko v mládí zemřelo, nestane se nic z toho, co se stalo, když děcko přežilo. není v tom nic záhadného.

14.01.2014 12:17:01 | CoTreagovat

Netvrdím že šlo o záhadu..bavím se o možném cestování časem a změny běhu události;) jen taková úvaha co mě inspirovala..prostě takovej nástin překopání dějin...šlo čistě jen o takovej hypotetickej výlet do minulosti....což odhaluje,že ďábel se opravdu skrývá v detailu;)Jinak dík za odměřenej koment :)

14.01.2014 16:15:42 | xoxoxoreagovat

stejně si myslím, že i hypoteticky bys narazila na zákon akce a reakce, to bez toho zkrátka nepůjde. já ten koment neodměřoval! :_D

14.01.2014 16:30:32 | CoTreagovat

Fakt si ho neodměřoval?..no nevím nechceš to ještě jednou změřit ? ;) No něco na tom bude cos napsal profesore Boltne..já mám asi divnej ponor..ale dík i za tvůj pohled..jo a až budu cestovat časem třeba ti na to odpovím víc vědecky;)

14.01.2014 18:52:49 | xoxoxoreagovat

Tipuju Adolfa. nevěřím ale na osud, ale myslím si, že byl ovládán mocnější silou.

14.01.2014 10:42:49 | Robin Marnollireagovat

Tipuješ správně ;)

14.01.2014 15:47:01 | xoxoxoreagovat

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.6 | Facebook, Twitter