Digitalizace státní správy nejde dohromady se zvyšováním počtu úředníků

Digitalizace státní správy nejde dohromady se zvyšováním počtu úředníků

Anotace: Zjednodušení právních a úředních úkonů a postupů, přehledná a srozumitelná legislativa, méně byrokracie. To všechno jen v myšlenkách, nikoliv v reálném životě - viz spamování v legislativě, zvyšování byrokracie, zvyšování administrativní zátěže...

Zjednodušení právních a úředních úkonů a postupů, přehledná a srozumitelná legislativa, méně byrokracie. To všechno jen v myšlenkách, nikoliv v reálném životě - viz spamování v legislativě, zvyšování byrokracie, zvyšování administrativní zátěže pro občany atd.
 
Postupně má přijít digitalizace, přesto je trestuhodné rapidní navyšování počtu úředníků, zbytečná výstavba úředních budov, nenasytnost a panovačnost hlavního města Prahy vůči malým obcím.
 
Pokud chceme státní správu digitalizovat a zjednodušit, tak se musí zákonitě snížit počet úředníků, zjednodušit zákony, postupy, správní řízení a úkony. Je totiž hrozné, že se náš stát, dle zahraničních hodnotitelů, podobá rozvojové zemi v uvedené problematice!
 
Všechno na úřadech trvá "věčně," i když jsou mnozí úředníci nadbyteční. To je výsledek vládnutí Andreje Babiše a post-sametových vlád. 
 
Pak má ODS a demokratický blok plné kecy, jak chce zjednodušit všechno možné, snížit daně, ale skutečností byla opět devastace naší země a zbídačení občanů ze strany post-sametových vlád.
 
A tak se Česká republika pohybuje v začarovaném kruhu nepřehledných zákonů, což se podobá vyhazování státních peněz oknem - do průvanu. 
 
Mohlo se tedy vybrat a zachránit více financí, stáváme se tedy chudou, zbídačenou zemí, která předehnala západ jen v drahotě zboží a služeb!
 
Opravdu špatný výsledek, pochybné politické strany a jejich kravaťáci vyhrávají volby dál, jako by se nic nestalo. Ostrakizován je ten, kdo upozorní na problémy, snaží se je svědomitě řešit. 
 
Kdyby nebylo zákonů jen pro vyvolené, dávno jsme mohli býti bohatou prosperující zemí, mohli jsme skutečně býti srdcem Evropy. 
 
Václav Kovalčík
ikonka Komentáře (2)
ikonka Komentujících (2)

Komentáře

Každá nová politická mafie potřebuje vlastní nové úředníky, ne?:-)

30.05.2019 15:14:41 | Lighterreagovat

Každou změnu k lepšímu, tzv. "pokrok" musí někdo vymyslet, zorganizovat a udělat, neboli někdo nový kariéristický nespokojený, což ti staří úředníci, co už teplá místečka mají a jsou spokojeni nikdy nebudou...takže stále přicházejí další, kteří jsou na digitalizaci příslušně školení a vzdělaní...další tisíce mladých "odborníků" do kanceláří...

Znáš ten vtip, jak politici diskutují, proč je tolik odborných komisí a úřadů? Takže aby to zjistili, zvolí novou komisi, která bude mít na svém novém úřadě tento problém k řešení...:-))

30.05.2019 14:35:26 | Martenreagovat

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.6 | Facebook, Twitter