Záchrana ekosystémů planety Země musí platit pro všechny státy světa bez rozdílů

Záchrana ekosystémů planety Země musí platit pro všechny státy světa bez rozdílů

Anotace: V současné době ubývá lesů a pralesů ve světě hamižnou lidskou činností a následně klimatickými změnami. Přitom by bylo řešením sázet a starat se o bilióny a bilióny stromů.

V současné době ubývá lesů a pralesů ve světě hamižnou lidskou činností a následně klimatickými změnami. Přitom by bylo řešením sázet a starat se o bilióny a bilióny stromů.

Klimatické změny musí řešit celý svět, mám na mysli vyspělé a rozvojové země bez rozdílů. Ve světě nesmí vládnout hegemonie peněz tzv. vyvolených finančních sektářů.

Příroda nám uvedené špatné přerozdělování kapitálu vrací plnými údery, které kosí i obyčejné chudší sociální skupiny. Jistě by bylo řešením kvalitní vzdělání a zodpovědnější politika světových velmocí.

Někde se již zavádějí ekologická řešení, v jiných částech světa mnohdy zájem o ně pokulhává. Též je hrozné, že se vozí odpad ze západních zemí do zemí rozvojových. Tím trpí příroda a místní obyvatelstvo. Bohužel zde vládnou zaprodané a odporné režimy, jimž voní krvavé peníze.

Již z vesmíru pozorujeme rozsáhlé požáry ve světě, dokonce hrozí, že sucha budou přímo vražedná a nesnesitelná. Pak se musí reformovat politika práce a zaměstnanosti ve prospěch zaměstnanců, musí se zlepšovat pracovní prostředí a mikroklima.

Nejen Česká republika, ale celý svět bez rozdílů se musí zapojit alespoň do hromadné výsadby stromů, obnovování mokřadů, vyspělých technologií přátelských k životnímu prostředí a recyklace odpadů.

Václav Kovalčík
ikonka Komentáře (0)

Komentáře
© 2004 - 2019 liter.cz v1.4.5 | Facebook, Twitter