Nikdy není pozdě začít žít znovu

Nikdy není pozdě začít žít znovu

Anotace: „Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ — Jan Werich

--

Vše co prožijeme a teď vynechám to/jen dobré/ a zaměřím se na to zlé..
To vše co špatného zažijeme nás zažene mnohdy do rohu odkud si myslíme že už se nedostanem.
A potom mnozí z nás časem ucítí tu sílu překročit své hranice stínu a bojovat dostat se z toho rohu.
Jasně že ta cesta není nikdy zrovna lehká a každý ji zdolává jinak a po svém. Někteří se už v polovině vzdají a opět trčí v tom temným rohu napospas sami sobě ve světě temna co je paradoxně naplňuje vlastní
sebelítostí a nenávisti k světu kolem ,dávajíc mu za vinu jak zkurvený máme život.
Tak jsem myslela i jednala já. Zahleděná jen do své bolesti a sraček kolem sebe.Neschopná příjmout pravdu že měnit se musíme sami od sebe a chtít se posunout je jen na nás ,nikdo za nás náš život žít nebude .Ve své sobecké zaslepenosti jsem sebou táhla ke dnu i lidi co mě milovali a pomáhali jak mohli. I když můj život nebyl zrovna po určitou dobu procházka růžovým sadem ..
Ale koho nakonec život nějak nepoznamenal i v mladém věku že? Prostě tehdy to bylo období kdy jsem si myslela že největší bolest prožívám jen já bylo to období kdy jsem nežila ale jen přežívala,zraňovala okolo sebe. Nejsem na sebe za to hrdá,protože když se ohlédnu vidím jen trosky které jsem živila jak tu obludu ve mně, která žila z mé krve hluboko uvnitř připravená kdykoliv proniknout na povrch a urvat si kus kolem i ze mě. Zvráceně jsem ji v sobě hýčkala a živila s radostí šílence co nezná jiný způsob i když mu jiní ukazují lepší cestu..
Hlubiny naší duše jsou nekonečné labyrinty, které mají tolik temných zákoutí i s pozůstatkem minulých životů z kterých jsme se nepoučili. Každopádně je způsob jak přijmout že vše kolem nás nebude jen skvělé jak jsme si kdysi s někým vysnili a chtěli tak žít. Protože člověk plánuje a život mění naše plány tak rychle že nás to může poznamenat na dlouho. Ale pokud se naučíme že ztráty jsou nedílnou součástí tohoto života a nemusí být konečnou v jiných životech..v tom co ještě není probádané v těch nekonečných končinách i samotného vesmíru,pak je tu stále naděje že nic nemusí být tak jak se nám jeví,je to vlastně trochu jak matrix..kdo přesně může dnes říct že za hranicí smrti už nic neexistuje,to by mohli jen ti co už nežijí a ti ví své. Prostě jsem se jednoho dne vzbudila vedle člověka který mě dal víru v nový život a jinou cestu z mnoha. Ukázal že se dá žít i jinak než se utápět v mejdanech. V tom řetězci pekla a chlastu ,drog a jiných svinstev. Protože mě to nikdy nedalo pocit klidu ani štěstí,jen jsem propadala většímu hnusu kolem i v sobě. Slaboch co neměl a ani kdysi nehledal sílu dostat se z toho ven. Občas světlé chvíle ,hezké vzpomínky dávají ten pocit že stojí za to jít dál a pak jsem byla zas chvilku šťasná než jsem si připadala jako někdo kdo zrazuje někoho kdo už nežije. Nemohla jsem si dovolit být spokojená ,tohle jsem měla zvráceně ve své hlavě ,zakopaná v tom hluboko. Ale on by si to nikdy nepřál. To já si to jen hýčkala a zrazovala vše co mělo smysl a co jsme spolu vybudovali..to co mělo přetrvat i mimo život .Jen někdy je těžké si to přiznat a změnit se. Pohnout zadkem a dělat něco co naplňuje a dává smysl životu i tomu co jsme kdysi prožili,to dobré a nezapomenutelné. Dneska jsem už jinde,slepá kolej končí.Já se díky lidem co miluji posunula dál k životu a jeho naplnění. Končím s tím co stálo za hovno a ubíjelo. Bylo to jako zakopat se pod zem,čekat až se tím vším v sobě zadusím. Konečně jsem pochopila kolik jiné bolesti je kolem a jak ji lidé zvládají,jdou dál i když jim není nejlépe. Já dlouho stála na místě,měla jen náhodné okamžiky štěstí a ty po pár dnech zas utopila .Byla to blbost a tak všem co jsou na tom podobně přeji aby se od toho dna odrazili a posunuli..
Poslouchejte rady těch o kterých víte že vás milují a stáli při vás,jsou to právě ty okamžiky v životě co vám ukážou kdo je ten na koho se můžete spolehnout když je nejhůř a už pro takové lidi stojí za to se vyhrabat
z toho bordelu a nezklamat je. Protože pro takové lidi ..a vždy jsou ve vašem okolí a i kdyby jeden,už pro to stojí vykopat se z toho hrobu na světlo. Když už jsme tu jak říkal Werich tak koukejme žít ..

-
Autor xoxoxo, 03.03.2013
Přečteno 4048x
Tipy 15
Poslední tipující: Achilleus Naso, Freak, Jeněcovevzduchukrásného, Inies, Jiná, V.N.Losinský, kudlankaW, Miriska, Joe Vai, Inna M.
ikonkaKomentáře (14)
ikonkaKomentujících (7)
ikonkaDoporučit (2x)

Komentáře

Ochota přijmout fakt,že je jednodušší přizpůsobit své ego prostředí,ve kterém žiji,než naopak,je první krůčkem k mentální vyzrálosti.Od Tebe bych takové přiznání nečekal,ale budiž.Překvapila jsi mě,drahá přítelkyně.

08.12.2013 13:47:41 | Bakchus

Jo někdy překvapuji sama sebe..tenkrát dost blbé období ,nebyla jsem za to na sebe hrdá :/

09.12.2013 08:38:13 | xoxoxo

krása..dobře motivující :) můj rozum tomu rozumí, teď ještě ten zbytek no..

05.03.2013 16:13:48 | Jiná

i ten zbytek časem porozumí..netlač na pilu nech to plynout,pak často sama pochopíš jak se někdy něco změní k dobrýmu aby to staré nechalo spát hluboko ve stínech.Jo je to dlouhá cesta ale dneska už vím, že stojí za to vyhrabat se ven z toho všeho ..i když je život někdy zmrd , tak i přesto pořád něco má a něco nám i dluží ale jen můj pohled z vlastní zkušenosti..taky jsem se v tom topila i když u mě to bylo trochu jiný ale podstatou ztráty stejný jsetli teda rozumíš tomu co ti chci říct.Měj se :-)

06.03.2013 08:06:20 | xoxoxo

Źivot je neustálý boj dobra a zla.Byla by to asi nuda, kdyby jsme si všechno mohli předem hezky a co nejhezčeji naplánovat.Chybělo by nám to hlavní-překvapení, a pak i řešení nepřijemných problémů.I lahůdek se přesytíme, a těšíme se na obyč česnečku.... .

08.12.2013 13:22:41 | Jeněcovevzduchukrásného

Život je boj a hlavně nikdy nevíš jak co bude..proto už moc neplánuju :) ale teď je fajn

09.12.2013 08:41:24 | xoxoxo

Taď je fajn, tak ať to dlouho vydrží.:-)

09.12.2013 17:40:35 | Jeněcovevzduchukrásného

Díky :-)

09.12.2013 18:10:54 | xoxoxo

I špatná zkušenost musí někam člověka postrčit - kupředu na šachovnici světa,
nebo do strany...

nemusí být pos...ý

03.03.2013 21:17:08 | kudlankaW

tenkrát pro mě život posraný byl a bez teček - promiň :-( Dneska už vidím zas všechno jinak a díky za přečtení kudlankomuži;-)

06.03.2013 08:14:57 | xoxoxo

I pro mne to bylo čtení obohacující.

Přeji krásný den,

tajemná bytosti z hvězd...

M.K.K.

06.03.2013 09:40:30 | kudlankaW

amen..

03.03.2013 14:08:03 | Joe Vai

Pravda, od začátku až do konce. Díky za to.

03.03.2013 12:16:26 | My2Mind

Nemusíš děkovat a jsem ráda že si to četl :-)

03.03.2013 12:25:45 | xoxoxo

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí