Proč se okřikovači tak moc bojí odlišností???

Proč se okřikovači tak moc bojí odlišností???

Anotace: Moje ambivalentní pocity vůči společnosti...

Celý život se potýkám se silně ambivalentními pocity k lidem; na jednu stranu mám vyvinuté sociální cítění a toužím jim pomáhat, dokážu chápat i docela extrémy a odůvodnit si všelijaká nezvyklá jednání a vzorce chování, na druhou stranu pociťuju nenávist k těm, kteří absolutně neakceptují odlišnosti a musejí takové jedince neustále ořvávat a chovat se k nim s odporem, neúctou a štítivostí, šikanovat je, hanit, cíleně ubližovat.

Celkově mě nějaká stigmatizace a to, jak "normové" berou vybočující jedince, dost štve, někdy chytám až depresivní stavy, pokud se v určité časové ose objeví v mé blízkosti více imbecilů a okřikovačů. To pak nestačím zpracovat a mít nad tím nadhled a prostě dostanu vztek a jelikož je nemůžu prostě nějak vyhodit ze společnosti a vymazat ze světa, tak upadnu do deprese a říkám si, jak moc jde společnost ke dnu a jak moc jsou lidi blbí, když se nedokážou smířit s jinakostí a individualitou.
Tohle byl vlastně jeden ze základních pilířů mých hlubokých depresí - společnost a její nastavení, všechna ta omezení, ty blbé pohledy a mrzká inteligence. A arogance. Ta je ze všeho nejhorší, když si nějaký idiot mne ego a myslí si, že on je pánem všeho a jeho vidění světa je jediné správné - a běda odlišnostem!

Zajímalo by mě, kdo určil, co bude normální a co už se „musí“ odsoudit jako něco podivného a zavrženíhodného? Nejlépe něco, co se musí potrestat, aniž bychom o tom cokoliv věděli – bojí se snad lidé odlišností? Jsou si nejistí, nevědí jak reagovat, a tak reagují základními instinkty – útokem na domnělého nepřítele?
Nebo je snad v lidech tolik zla, že se rozhodnou vědomě vyoutovat ze své společnosti někoho, kdo s nimi nedrží krok a nezačlení se do stáda? Že vycítí slabší nebo zranitelnější jedince a vybíjí si na nich svou frustraci a masírují ego, protože jsou sami chabého ducha a nízkého sebevědomí?

Každopádně ambivalentní pocity snáším ze všeho nejhůře, mám ráda ve věcech jasno a jsem fanoušek přímého jednání, takže jakákoliv ambivalence mě ničí a působí mi psychickou nepohodu. Možná by se nad sebou měli někteří jedinci zamyslet a odpovědět sami sobě, proč tak moc zavrhují cokoliv jinakého, aniž by určitá „jinakost“ znamenala hrozbu. Protože to se děje běžně.
Autor Isabella Monvoisin, 26.08.2020
Přečteno 124x
Tipy 2
Poslední tipující: Frr, jenommarie
ikonkaKomentáře (3)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Čtu a vím..že se snažíš určitým lidem pomáhat a chápat tu jejich "odlišnost ", jak už jsi myslím i podotkla, jedná se vesměs o lidi, kteří to o sobě ví a mají nějakou léčbu a nikdy neublížili .jen sami mají strach z těch svých pocitů..že je to premůže a ublíží někomu. Pokud..jsem pochopila z tvých textů..které jsem doposud četla.
No co se týče těch odlišností..některé odlišnosti jsou zdravé a některé jsou nezdravé. S tím asi si myslím souhlasíš. Že to snadné lidi, kteří se s těmito ...odlišnosti potýkají..nemají..to je také jasné. Ano určitý tlak ze společnosti, pokud má už jakousi nálepku..jistě můžou pociťovat . Těch, o kterých se neví a ubližují..tají a nechtějí připustit, tech je jistě i mnohem mnohem víc.
Nemůžu posoudit a hájit..jen z lidského úhlu pohledu..pokud ten člověk se chová slušně a neublížuje, nějak je léčen a snaží se o to, aby neublížil..tak má i právo aby na něj poukazováno nebylo a cítil se dobře. Narušená psychika ..může vést i k sebepoškozování a jsou to i malé záplaty, které jedince úplně zlomí.
Nehájím...ty..co jsou opravdu už na tom tak, že by ublížili..
Vlastně toto téma..ani není má parketa..ale společnost se skládá z tolika uchyláků a podivných a podivínských..jedinců..někdy se člověk i diví..co za typa..má i nějakou tu funkci a ví se na čem ujíždí..zkaženost..o které se ví veřejně a nemluví a neukazuje se prstem..možná ještě se vyzdvihuje.

Nechci srovnávat..nelze.
Vše asi určitě individuálně.
Tak možná i chaotický komentář o de mě:-) ;-). Tak se měj Isi

26.08.2020 13:46:13 | jenommarie

Mluví obecně, setkávám se s lidmi, kteří jsou jiní v jakémkoliv směru. :) Třeba mají poruchu osobnosti, duševní nemoc, jsou introvertní, atd. Opravdu mluvím hodně obecně.

27.08.2020 00:36:05 | Isabella Monvoisin

No každý je svým způsobem zvláštní a TO je dobře ..mám pocit, že to je jen..kde se člověk pohybuje...a pokud někdo poukazuje víc..už to hraničí se šikanou a ta do jisté míry v některých asi zakódována bude. Jedná se ale také spíš o jedince...než společnost..a to jedince nespokojení sami se sebou...vlastně je to porucha osobnosti zase v jiném směru...myslím ty lidi...kteří poukazují víc na druhé a rádi se posmivají a pokřikují..
Hezký den Isabel ;-). Vím že jsi moc citlivá

27.08.2020 07:15:50 | jenommarie

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter