Vzývám Tě, Admineliteru!

Vzývám Tě, Admineliteru!

 

Vzývám Tě poprvé, Admineliteru!

nastol tu pořádek pro dítka churavá,

za trochu lásky já vždycky se poperu,

s pravdou ať táhnou si neřádi na práva…

 

vzývám Tě poprvé, Admineliteru…

 

****

 

Vzývám Tě podruhé, Admineliteru!

oklešti to zvíře s nelidskou mozkovnou,

ať směle chválí nás, to já mu neberu,

však plytké výhrady UI se neberou…

 

vzývám Tě podruhé, Admineliteru…

 

***

 

Vzývám Tě potřetí, Admineliteru!

 

 

Autor Ž.l.u.ť.á.k., 26.11.2024
Přečteno 469x
Tipy 28
ikonkaKomentáře (34)
ikonkaKomentujících (10)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

30.01.2025 18:27:09   Dermgen

Tak a tím bysme měli vyřešenou otázku jak moc ti vlastně vadí "umělá inteligence" sama o sobě... ...nemálo.

Mimochodem, i když jsme se v tomto smyslu shodli, že se neshodneme.
Tak využití AI tímhle způsobem mě taky přinejmenším zmátlo. Na můj dotaz mi ale hlavní velitel všech legiií duší Literu odpověděl, že ambice nahradit tím seriózní literární kritiku nemá, že jde jen o to, aby se lidé pobavili.
Což je dobře, protože tak daleko, aby AI pochopila poetiku a emoce v ní použité tak, aby to mohla převést do (pro autora i čtenáře použitelné) kritiky díla asi ještě dlouho nebudeme. Za mě tedy O.K.
(Na druhou stranu, pobavení se skutečně dostavilo, a to když jse se u jedné "své" kritiky dočetl, že "...metafory jako 'svléknu tě donaha'...mohou vyžadovat hlubší analýzu k úplnénu pochopení." No... nic proti tomu, jen kde teď sehnat dobrovolnice a dobrovolníky k provedení potřebné studie, že...) :-D

Jinak tahle tvoje vtipná stížnost a zaříkání určité invokační kvality má - které celkem trefně poukazují na to, že být tady adminem, tak by se mi nadpřirozené schopnosti určitě hodily.
Božská trpělivost, třeba. :-D

líbí

30.01.2025 20:58:45   Ž.l.u.ť.á.k.

Není to tak úplně pravda, že mi UI vadí, například ve výzkumu - v medicíně, v technologiích v PC hrách atd... ji vidím jako obrovský přínos.
Vadí mi jenom v umění.
Vadí mi, že okrádá lidi o motivaci něčeho dosáhnout a rozvíjet se, když v těch oblastech, které se dřív považovali za výsadu talentovaných, za pár sekund dokáže to, na co ty se pachtíš celý den a mnohdy i mnohem líp. A taky mi vadí, že se s tím spousta lidí spokojí a místo aby se sami pokusili například o to zhudebnění vlastního dílka, sáhnou po téhle variantě a ještě jsou na ten výsledek tak pyšní, že si připadají si jako umělci...:-)

Co se týče téhle básničky, nebyla to kritika UI.
Byla to taková má osobní, rádoby humorná kritika Literu, že se tu na kritiku pohlíží jako na zlo ale nikdo nevnímá jako zlo například přehnanou, neadekvátní chválu...
Já například považuji za upřímnou kritiku, když někdo nepochopí mé dílo tak jak jsem ho zamýšlel, protože nepíšu v metaforách a snažím se vyjadřovat co nejjasněji to jde a když vidím, že většina mou pointu nepochopila, upřímně si pokládám otázku, jestli třeba už nezačínám mít s tím chlastem trošku problém:-)

Jinak s tím tvým názorem na hodnocení literatury od UI celkem souhlasím. Hlavně když napíšeš třeba haiku a je ti vyčteno, že jsi svojí myšlenku mohl více rozvést:-)

Každopádně díky za návštěvu i za názor a ber mě trošku s rezervou:-)
Pěkný večer.

líbí

28.01.2025 18:51:51   mr.avenec

... hóóódně vtipné a pravdivé.. nebo jen pravdivé...? ;) ... jo, ale vtipné také ... děkuji...

líbí

28.01.2025 18:56:23   Ž.l.u.ť.á.k.

Díky:-)
Připomínáš mi někoho kdo tu kdysi býval, ale to bude asi jenom nahoda, on neměl tu tečku za 'r':-)

líbí

28.01.2025 19:32:40   mr.avenec

... to je moje "piha krásy" ;) ... taky jsem znával jistého Žluťáka, bez těch teček... kdepak je těm oběma "známým" konec, asi...

líbí

28.01.2025 19:38:01   Ž.l.u.ť.á.k.

U mě to je čistě následek vrozené potřeby se neustále rozpínat..., ty jsi evidentně trošku skromnější, když ti stačí jenom jedna piha (zatím) :-)

líbí

27.11.2024 00:07:17   cappuccinogirl

Tahle recese je fajn, ale já teda jdu mimo proud, páč si nemůžu pomoct - mě to nahodilo do Dlouhého, Širokého a Krátkozrakého:-))) Ale to by asi nemělo moc vadit - vždyť to byla taky skvělá recese, po Cimrmanovsku:-)))

líbí

27.11.2024 08:08:21   Ž.l.u.ť.á.k.

Nejsem z toho sice moc moudrej, ale to jsem nebyl nikdy a pokud to navíc ještě ničemu moc nevadí, tak nezbývá než se usmát a poděkovat:-)
Díky, cappu:-)
Dobré ráno:-*

líbí

26.11.2024 17:36:42   kudlankaW

Chvályhodné brachu!

líbí

26.11.2024 18:04:07   Ž.l.u.ť.á.k.

Je to samozřejmě recese, aby nedošlo k nějaké mýlce:-)

líbí

26.11.2024 16:22:46   Marten

...admina asi nedojmeš...ten už toho tady zažil...;-) ale možná, když jsi VIP *...tak tě vyslyší...

líbí

26.11.2024 16:25:05   Ž.l.u.ť.á.k.

Tak to je fajn, díky za tvou permanentní podporu, Martene:-)

líbí

26.11.2024 16:17:22   šuměnka

Vzývám Tě potřetí, Admine.Literu!

Ž.l.u.ť.á.k. už v zoufalství hrachem svým mete

tak nauč přebírat umělou nádheru

ať je zas modrý svět poklidným světem...:)

líbí

26.11.2024 16:23:18   Ž.l.u.ť.á.k.

Že by tu UI nově třídila hrách od plev? To snad ne, mám rád svoje komenty:-)

líbí

26.11.2024 16:25:37   šuměnka

všechno je možné :))*

a měla by bezvadně vytuněnej desing!
to totiž ovládají navýsost bravurně :)

líbí

26.11.2024 16:27:05   Ž.l.u.ť.á.k.

Tak aspoň něco:-)

líbí

26.11.2024 16:13:24   kozorožka

Admine admine
Pomsta tě nemine
Admine Literu
Já na tebe …
Ne, takhle teda ne:
Máš mou důvěru
(Možná :-))

1líbí

26.11.2024 16:18:03   šuměnka

..já se bavím :DD

vyprskla jsem

:))

líbí

26.11.2024 16:15:38   Ž.l.u.ť.á.k.

'Možná' je slovo plné očekávání, líbí se mi:-)

líbí

26.11.2024 15:52:37   uživatel smazán

mně admin zablokoval písmák,
a znáš to, myslím si, že jsem si to nezasloužil

líbí

26.11.2024 16:03:53   uživatel smazán

mně admin zablokoval diskuzi na sseznam.cz :D doživotně :D heč

líbí

26.11.2024 16:18:03   uživatel smazán

ten člověk, kterému jsem veřejně napsal si nevážil žen,
bylo to až hanobné, tak si říkám, napíšu mu, co si myslím,
dokonce mě o to žádal, i když jsem ho neznal, myslím si,
že to byl kamarád admina, jinak si to nedovedu vysvětlit,
jsem ani nebyl sprostý

líbí

26.11.2024 16:12:38   Ž.l.u.ť.á.k.

Tam jsem párkrát nakouknul... lidi si tam bez skrupulí nadávají, uráží se, vedou rasistické, sexistické, xenofobní... a jiné řeči, vyzívají k násilí, genocidě... a nic.
Copak jsi provedl?:-)

Jenom vtip:-D

líbí

26.11.2024 16:13:42   uživatel smazán

mluvil jsem pravdu tam, kde bylo lepší mlčet, jako vždycky :D

líbí

26.11.2024 16:16:58   Ž.l.u.ť.á.k.

To znám... zkus napsat otevřený dopis Adminuseznamu:-)

líbí

26.11.2024 15:55:44   Ž.l.u.ť.á.k.

Jak říká klasik: 'kriminály jsou plné nevinných' - možná na tom něco bude:-)

líbí

26.11.2024 15:58:09   uživatel smazán

tady je takové kamarádštější prostředí, ať se daří

líbí

26.11.2024 15:58:43   Ž.l.u.ť.á.k.

:-)
I tobě!;-)

líbí

26.11.2024 15:50:30   uživatel smazán

máš šém? Bez něj golema neoživíš...

líbí

26.11.2024 15:52:00   Ž.l.u.ť.á.k.

To nemám, ale mám plnou dlaň hrachu:-)

líbí

26.11.2024 15:58:41   uživatel smazán

:D :D tak k tomu buď žandárov za dverami nebo aspoň prak...jinak se ti hodí jen na šoulet :D

líbí

26.11.2024 16:00:12   Ž.l.u.ť.á.k.

:-)
Ne, hodlám ho házet na zeď:-)

líbí

26.11.2024 16:03:06   uživatel smazán

a tak to jo, to je účinná relaxační metoda, doporučuje 9 z 10 psychoterapeutů

líbí

26.11.2024 16:04:02   Ž.l.u.ť.á.k.

:-)

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel