I dívky mohou.

I dívky mohou.

Poznala, že dívám se na ni potají
a sama pro sebe se pousmála.
Stane se, když oči se hledají
a radost mají z toho mála.

Pila svou kávu a něco si četla,
já myšlenky spřádal smělé.
Pak jediným pohledem smetla
rozpaky z mé tváře uzardělé.

Já vznášel se, jak anděl s křídly,
v mém nitru se struna chvěla.
Nohou lehce vysunula volnou židli:
...co chtěla, mně pověděla.

Spolu jsme odcházeli domů,
za ruce vedli se: šťastni v té chvíli.
Před domem, ve skrytu stromů,
jeden jsme druhého políbili.

Autor Kan, 27.09.2025
Přečteno 217x
Tipy 43
ikonkaKomentáře (24)
ikonkaKomentujících (11)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

01.10.2025 00:20:48   Špáďa

Vzpomínka na nesmělé začátky poznávání dosud mně neznámých citů.
Mile pohladila.

líbí

01.10.2025 11:25:58   Kan

Rád jsem posloužil, děkuji za komentář. :-))

líbí

27.09.2025 23:57:02   kudlankaW

Tak toto se mi velmi líbí.

Plný počet!

Jsem plachý čekám na vstřícnost leč….beznadějně Ach

Aach

líbí

27.09.2025 23:59:53   Kan

To mě, přirozeně, velmi těší. Díky za komentář. :-))

líbí

27.09.2025 19:54:44   Marten

...dívky mohou...dát znamení...nohou...;-)krásný jak pohádka...

líbí

27.09.2025 20:02:29   Kan

A proto si myslím, že i dívky mohou... Díky za koment. :-))

líbí

27.09.2025 20:11:19   Marten

...rozhodně by měly!...bylo by to snadnější...pro nesmělý muže...;-)

líbí

27.09.2025 20:14:04   Kan

Přéééésně. :-))

líbí

27.09.2025 18:52:43   Helen Mum

Krásná, křehká věc... moc a moc děkuji za Tvou poezii, Kane, velmi mě potěšila... :-)

líbí

27.09.2025 20:01:14   Kan

No, a mě velice potěšil Tvůj komentář. Děkuji. :-))

1líbí

27.09.2025 16:20:42   Admirál

Opět chválím práci s jazykem, kdy bez jinotajů jde říci vše.

líbí

27.09.2025 16:50:28   Kan

To mě těší, díky za komentář. :-))

líbí

27.09.2025 16:01:50   cappuccinogirl

Pusu po větru posílám, za hezkou chvilku u tvé básně...
Dík těm veršům já se měla - a ty též měj se - krásně:-)*

líbí

27.09.2025 16:50:02   Kan

Kupodivu u nás vysvitlo sluníčko, možná na lepší časy. Rád jsem potěšil. Taky se měj pěkně. :-))

líbí

27.09.2025 15:47:45   šerý

... tak to byl fofr. :-)

líbí

27.09.2025 16:48:00   Kan

Digitální doba, digitální tempo. Život nezastavíš. :-))

líbí

27.09.2025 13:40:46   Jeněcovevzduchukrásného

Láska je překrásná věc.Pěkné, moc pěkné.

líbí

27.09.2025 14:07:48   Kan

Je, a já děkuji za komentář. :-))

líbí

27.09.2025 14:12:07   Jeněcovevzduchukrásného

:-) Maminka mi dala hodně lásky:-)

líbí

27.09.2025 14:15:50   Kan

To maminky dělají, maminky ano. :-))

líbí

27.09.2025 13:16:27   J's ..

jasně že mohou, třeba ve dne,
ale zrovna šel anděl okolo a tak si na tu židlu sed
a zardělý poeta celý láskou zbled
proč jiný okřídlenec dal dívce na to gesto led
tři šli tiše domů
i když ducli se asi dva
anděla vedli a místo polibku rozhostila se tma
a to je dívka, která může i víc, než se u stromu zdá*

líbí

27.09.2025 14:09:21   Kan

Taky možný příběh, ale bez polibku to nebude fungovat. :-))

líbí

27.09.2025 12:21:45   Bosorka9

Jeeej, to je milé. :-)

líbí

27.09.2025 13:05:51   Kan

Mockrát děkuji. Děvčata, přece, nemusí sedět v koutě a čekat až je někdo najde. :-))

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel