Vacca

Vacca

 

Rozjedeme kampaň. Fantazii se meze nekladou. Úvaha a nic než úvaha. Nic z níže uvedeného není pravda.)

Kočkodani a šimpanzi, makakové a jiná drůbež... tedy verbeš. Jako naši nejbližší příbuzní platí daň za největší podobnost s námi. Kdyby to někdo vymyslel s rybami, měli bychom velké problémy s představivostí.

Ale oni ti makakové pro nás makají. Studiem jejich orgánů zjišťujeme mnoho poznatků o nás.

     Choroby v nich pučící

     jsou poznatků studnicí.

Lépe však průzkumník učiní, uchýli-li se k pitvě opičky.

A tu započal příběh:

Ne moc mocného kočkodana zeleného umrtvili a vyřezali mu ledvinky. Mohli to být potracená embrya, ale držme se ledvinek, ať nejsme moc perverzní. Cílem mise bylo zjistit, na co byl nemocný. Bylo vyhlášeno pátrání po něčem cizím. Něčem, co se ve zdravém organismu běžně nevyskytuje, ale při napadení způsobuje chorobu. Pořád se nedostavovaly uspokojující výsledky. Až pár bystrých hlav se spojilo a vymyslelo komponenty, které se o výsledky postaraly. Antibiotika.

Ledvinky do jisté míry ještě neprodělávaly přirozený rozklad, nekazily se. Na to ale měly čas. Průzkumníci je rozemleli a přiléli antibiotika. Antibiotika jsou různé jedy, nejlépe na bázi těch plísňových. Co udělají buňky naší známé kočkodaní ledvinky? Teď začnou umírat. Teď, teď, jedna po druhé. Už nedrží při sobě, scvrknou se, vysychají. Rozpadají se na různé částice.

Provozovatel sleduje ten zmírající čardáš v elektronovém mikroskopu a žasne nad tím, co se tam všechno děje. On objevil nějaké částice, popsal je a prohlásil, že způsobují nemoc. Dobře, takže máme viníka, původce choroby.

Ale...

Tyto procesy se nedějí v živém organismu. Esence života jaksi znemožňuje rozpad buněk v částice takové, jaké byly viděny v mikroskopu. Průzkumník šel dále. Vpravil antibiotika zdravému kočkodanovi do krve. Ten zdechl na otravu. Nefrotoxiny, ne? Tudy cesta nevede, řekl si. Vzal onu šťávu z mrtvých ledvin a vpravil je dalšímu zdravému kočkodanovi do krve. Tomu bylo lehce zle, pár dní nežral, sem tam nějaká křeč. Až se z toho vybabral... No, vybabral... Organismus se nejdříve potřeboval zbavit lehké otravy. Pak byl čilý jako rybička a dokonce čilejší, než makak v sousední kleci. Jeho tělo se bylo schopno v tom procesu čištění zbavit i toho, co by jinak moc nevadilo.

(Co se fakt nedařilo, byla izolace toho dezolátu, resp. oddělení údajného infekčního agens od zbývajícího balastu tak, aby se mohlo prokázat, že přesně tato partikule způsobuje infekci).

Při dalším pokusu s tímto zázračným jedincem se přistoupilo k dvojité dávce ledvinkového lektvaru, aby se zjistilo, jak vysokou dávku je schopen přežít. Dvě ještě přežil a třetí už ne. Hranice byla stanovena.

Zkusilo se to na celé skupině kočkodanů, šimpanzů... no na celém ansáblu planety opic. Každá onemocněla s různou intenzitou, některé opět zdechly, ale na konci procesu byly ty přeživší tak vyčištěné, že běhaly jak znovuzrozené. A vzniklo očkování. Účinnost očkování stojí právě na tom, že tělo rozpozná jed v krvi a spustí detox. Někdo to přejde, někdo z toho onemocní.

(Proto je potřeba si do krve furt něco strkat. Něco, co tam nemá co dělat).

Vyrobil se ,,původce" a stejným způsobem i očkování ,,proti němu." Vlastně to jsou totožné věci.

Otázky:

     Co má takový výzkum v laboratoři společného s normálním fungováním organismu?

     Proč obyvatelstvo volá po antibiotikách? Vždyť je to právě to, co nejdříve odrovná trávící bakterie ve střevech, znemožňuje trávení a zpomaluje regeneraci organismu. Pak ty recidivy. Proč už antibiotika nefungují? Zjištěno veřejným míněním dle toho, že je člověk dále nemocný. Svádí se to na jakousi rezistenci vůči antibiotikům, ale to je blbost jak svět. Slabou chvilkovou dávku tělo zdetoxikuje, ale další přísun se už přehoupne v otravu. V dalším kole nasadíme jiná antibiotika. Výdělečné.

     Proč věřit tomu, že původce choroby pochází zvenčí? On ale přichází na svět jen v laboratoři a není to původce. Je to až následek experimentů, kolem kterého se vznáší fiktivní legenda.

     A tu legendu někdo opravdu vypustil z laboratoře.

     (Ve skutečnosti, jediné, co lze vypouštět, jsou toxiny způsobující různé příznaky. Jsou to výborné biologické zbraně. A to bývá to, co se v tajných laboratořích vyrábí. Někdy ale ani to tam není. Udělal se nálet na sklad plný biohazardu, ale biohazard nikde. Pro úspěch mise stačí i paranoia.)

A nějak tak se dělá science-fiction. Přeložím :D Vědecká-lež.

     Heslo: Business.

 

Autor Narragan, 20.01.2023
Přečteno 126x
Tipy 2
Poslední tipující: mkinka
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí