Kocourova politická kariéra v ohrožení

Kocourova politická kariéra v ohrožení

Ačkoli se našemu kocourkovi příjemným a vstřícným chováním ke kolemjdoucím potenciálním voličům podařilo získat větší množství hlasů, v sobotu ráno došlo k politováníhodnému incidentu, který ohrozil jeho politickou kariéru. Vždycky se snažil, aby jeho píle v chytání myší došla zasloužené odměny, ale tentokrát došlo k neblahému omylu.
V sobotu ráno jsme snídali, když tu Jeho Velkokočičinstvo vstoupilo svou obvyklou cestou (po stromě do 1. patra a do kuchyně). V tlamičce nesl myš (to jsem si myslela já). Začala jsem pištět, kocour pustil myš a manžel kocourka pochválil a odměnil kouskem jater. Ale ta hrůza, když jsem prohlédla úlovek – napůl sežrané mládě straky. Pochválený kocour se naparoval a my jsme bolestně pociťovali výchovné selhání (i když straky jsou mimořádně protivné, uječené zlodějky, které terorizují celé okolí, přesto mají svá práva). Stračí mrtvolku jsme urychleně odklidili, ale událost se v sousedství bohužel nepodařilo zcela ututlat.
Snažili jsme se kocourkovi vysvětlit, že má doma jídla dost a nemá těchto krvelačných loveckých zálib zapotřebí, že to poškozuje jeho image před volbami. Ale on trval na tom, že je šelma, a tudíž nemůže se šelmováním přestat. A jak by prý mohl v dnešní politické džungli obstát, kdyby nebyl dostatečně dravý a měl přehnané ohledy. Na to jsme opravdu nedokázali uspokojivě odpovědět, nechali jsme to tedy na jeho kocouřím svědomí. Dnes říkal, že nic neulovil. Ale co když se už poučil a své úlovky odklání jinam?
*
Autor Markéta Hl., 21.08.2012
Přečteno 802x
Tipy 4
Poslední tipující: xoxoxo, divoska_jaja
ikonkaKomentáře (3)
ikonkaKomentujících (3)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Možná by měli vládu vzít do tlapek kocouři..politická kariéra by jim možná slušela líp,rozhodně jsou hezčí než politici :-D Jinak fajn napsané a závěr tvého díla je výstižný..jen šelma může obstát v politické džungli a tak příště hlasuji pro Jeho Velkokočičinstvo..aspoň bude změna,mňau :-)

22.08.2012 21:00:43 | xoxoxo

Dával tím jasně najevo, že se nelekne žádného ptáka. :-)

21.08.2012 15:53:55 | divoska_jaja

Mňouky mňou, mňouky mňou
ať i kočky hlasujou!

22.08.2012 22:05:39 | Markéta Hl.

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 | Facebook, Twitter