Dnes už jde prý všechno...

Dnes už jde prý všechno...

Anotace: Vzpomeňte si ještě na dobu vlády Klementa Gottwalda a jeho komunistických následníků? A dokáže tuto dobu srovnat s dnešní? Já jsem se o to pokusila, ale váš názor je jen na vás..

Omylem jsem dnes zaslechla konec rozhovoru dvou mužů, kteří se právě chystali nasednout do svých aut. Nevím, jaké bylo téma jejich rozhovoru, ale ten první se ptal: „Půjdete to tak udělat?“ a ten druhý mu na to odpověděl: „Dneska už jde všechno.“ A co myslíte vy? Jde dnes všechno? A jste přesvědčeni, že to tak dříve nebylo? Asi bereme tu dobu předtím - éru komunistické vlády. Narodila jsem se v červenci roku 1981, a když padla revoluce v listopadu roku 1989, tak mi bylo osm let. Dobu bolševismu znám většinou jen z televize, knih a z vyprávění… A jak jste na tom vy? Pamatujete si na dobu, kdy všechno nešlo? Jste na tom jako já a nebo ji máte ještě v živé paměti? Napište mi to, to mě zajímá…

Ale dnes jde skutečně všechno. Asi si jenom nemůžeme koupit za peníze lásku a zdraví. Možná jste si dívali na pořad komerční televize Nova, Bailando. Vzpomínáte si na zhruba osmiletou dívku, která potřebuje na léky pro svoji nevyléčitelnou nemoc, 56 000,- měsíčně? Dokážete si to představit? Přiznávám se, že já osobně ani ne. Jsou to příliš velké peníze asi pro každého. I pro naše milé politiky, kteří se nyní mezi sebou předhánějí o to, kdo má hezčí milenku. Viďte, pane Topolánku a pane Paroubku, jen se nám otevřeně a upřímně přiznejte. Obě jsou krásné, ale nechápu, co milenka pana Paroubka na něm vidí, že by peníze…nevím? Za dob bolševismu se o milenkách pravděpodobně moc nemluvilo, ale nechce se mi věřit, že by neexistovaly. Jenom si vzpomeňte na pana prezidenta, Klementa Gottwalda. Zemřel závislý na alkoholu a na důsledky pohlavně přenosné nemoci, syfilis. Kdepak to asi chytil? A zabloudím ještě trochu dál do historie a do jiného žánru. I slavný hudební skladatel, Bedřich Smetana, zemřel na syfilis. Kdo by to do něj řekl? Vidím ve svém mozku všechny hudební skladatele, známé spisovatele a úspěšné herce jako lidi, kterým se tyto „věci“ obloukem vyhýbají. Postupně ale zjišťuji, že opak je pravdou. A jak jste na tom vy? Jak vy vidíte tyto uctívané osobnosti? V učebnicích dějepisné vědy odpovědi asi nenajdeme, protože tam to raději ani nepíšou. Ale mohli by s tím začít. Třeba by se už v dnešní pokročilé době učila sexuální výchova ve 4. třídě. Kdo ví, vždyť dnes už jde všechno…

Narodila jsem se v červenci roku 1981, a když padla revoluce v listopadu roku 1989, tak mi bylo osm let . Dobu bolševismu znám většinou jen z televize, knih a z vyprávění… A jak jste na tom vy? Pamatujete si na dobu, kdy všechno nešlo? Jste na tom jako já a nebo ji máte ještě v živé paměti? Napište mi to, to mě zajímá… Tak už se zase začínám potit jako králík (proč se říká, že se potíme jako králíci?). Mějte se krásně, přežijte ty vedra a zavzpomínejte na tamtu dobu. Já teď tento fejeton pošlu k autorizaci, a pak ho pošlu i vám… A jde dnes skutečně všechno nebo se nám to jen zdá? Co myslíte?
Autor Verry, 21.07.2007
Přečteno 483x
Tipy 0
ikonkaKomentáře (2)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Historie je svědectví času, světlo pravdy, život paměti, učitelka života, zvěstovatelka dávných dob.
A mě těší, že se najdou mladí lidé, kteří se zajímají o to co bylo, neboť jsem viděla mnoho anket, kde mladí lidé nevěděli nic ani o své historii nejbližší.

21.07.2007 19:22:00 | Lota

To se nedá popsat na pár řádcích, ale postupně se to stane tématem, podobně jako v Německu, kde se v šedesátých a sedmdesátých letech mladá generace ptala svých otců a dědů, co dělali v době III. Říše a jak to vůbec bylo možné.
Zatím jsou u moci lidé,kteří tiše a úspěšně kolaborovali s komunistickým systémem a nemají rádi, když se rýpe do minulosti.
Celý tento systém byl jen postátněná lidská blbost (zbabělost) vyzbrojená neomylnou "vědeckou" ideologií.

21.07.2007 12:45:00 | Jan na Druhou

© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí