Fórum

Diskusní fórum » Liter.cz - kritiky, změny

Smajlík na profilech je diskriminační

» Odpovědět «Ing. Václav Kovalčík chce zlepšit svět. (13.02.2020 02:11:55)

Vážení zde na Literu, vždycky jsem hájil národní zájmy, ale to, co se děje v dnešním uměleckém světě, i napříč obory, v mezilidských vztazích, je hate (hejt). Tato diskriminace autorů, kteří např. mají špatné zkušenosti s kritikou, je donebevolajicí až tragická. Vždycky jsem tvořil a chtěl tvořit lepší svět. Prosím tedy admina o vymazání těchto nálepek. Děkuji. Ing. Václav Kovalčík chce zlepšit svět.

» Odpovědět «tall&curly (13.02.2020 11:54:45)

Milý inženýre, myslím, že platforem, kde hájíš národní zájmy, máš víc než dost. Liter, myslím, nemá být facebookem ani blogísekem.
#sestimsmir

» Odpovědět «admin (13.02.2020 15:45:00)

Žádost se zamítá.

» Odpovědět «Lighter (17.02.2020 11:26:01)

Já smajlíky používám, taky jsem se to naučil, abych vyjádřil slovy s nimi víc emocí. Ale smajlík jako hodnocení aktivity? Za chvíli budeme asi i na úředních listnách vyjadřovat pomocí smajlíků "náladu obyvatelstva" jako průzkum jak je na tom "sociální smír"! Kam ta moderní povrchní doba spěje?! :-)))

» Odpovědět «GiovaniDaVinci (17.02.2020 11:55:10)

Potrefené husičky se začínají ozývat? :D
...ale teď vážně...Lightere, neber to zas tak vážně - jde spíš o roztomilý důvod být v tomhle směru sebekritický, no ne? :)

» Odpovědět «Lighter (19.02.2020 12:48:28)

Jsem dost sebekritický. Dokonce až sebeironický. :-) Ale další diskuze je "v dnešní době svobody" jako vždy k ničemu, oficiálně zamítnuto.

» Odpovědět «admin (19.02.2020 14:41:33)

Žádost Ing. Kovalčíka byla zamítnuta, protože mi nepředložil pádný argument, proč jsou smajlíci tak velké zlo. Argumentovat tím, že někdo nechce komentovat cizí díla, protože má nějakou špatnou předchozí zkušenost, mi nepřijde jako dobrý argument.

Vnímám, že pokud chce někdo udělit kritický komentář, tak může narazit na odpor autorů, kteří takové komentáře (i když třeba pravdivé) nesnesou a dají to komentujícímu sežrat. Pak nezbývá, než se nad to povznést. Ale že by kvůli tomu měl člověk přestat komentovat úplně... Pokud je to až takový problém, a je toto příčinou pocitu diskriminace, tak může Ing. Kovalčík komentovat jen díla, která se mu líbí. Anebo prostě svůj smajlík ignorovat.

Každopádně smajlíci jsou grafickým vyjádřením toho, co už na profilu bylo vidět delší dobu v číslech. Není to vyloženě blesk z čistého nebe. Jen je to teď víc vidět.

Liter není blogová nebo novinová platforma. Liter je komunitní systém, který by bez interakce autorů a jejich komentářů pravděpodobně ani neexistoval. To, že někdo okomentuje něčí dílo, je přece to hlavní, proč zde autoři publikují. Bez toho by zde bylo "mrtvo". Z tohoto důvodu, ač to možná pro některé bude znít tvrdě, jsou komentující autoři cennější, než mlčící. Takže si podle mě zaslouží hezkého smajlíka :) A ostatní, nazvěme to, motivaci. Nepovinnou, smajlíci nemají jinak na funkčnost žádný vliv.

» Odpovědět «Húrin (17.02.2020 21:09:28)

To se teď budou autoři hodnotit podle aktivity komentování?
A jaký to má smysl? Není to nic než jen diskriminace a nechutné špičkování.
S Vámi Inženýre a Lightrem stoprocentně souhlasím.

» Odpovědět «admin (19.02.2020 15:26:35)

Ano, proč by se autoři nemohli hodnotit i z jiného úhlu - podle své aktivity. Proč by nemohl být někdo viditelněji než doposud označen za ukecaného, a jiný za mlčocha. Smysl jsem uvedl v předchozím dlouhém komentáři.

Věřím, že autoři, kteří píšou skvěle, o své publikum kvůli smajlíku nepřijdou, ať už je jakýkoliv.

» Odpovědět «Húrin (19.02.2020 21:54:50)

Žil jsem v domnění, že Liter je web kde lidé mohou zveřejnit svou tvorbu a svá díla a každý si zde najde to, co se mu líbí.
Sám rád otipuji a okomentuji to, co mě osloví a přijde mi naprosto zbytečné komentovat to, co mě neosloví, protože jsou tu jiní, které dané dílo osloví.
A zatím to vypadá, že se to tu stává bitevním polem emotikonů, hodnotících autory podle četnosti komentování jiných děl.
Takže pro Vás je důležitější množství komentářů než samotná díla autorů?

» Odpovědět «admin (19.02.2020 23:31:38)

Pokud někdo vkládá díla a nekomentuje, tak ve srovnání s autorem, který vkládá díla a současně i komentuje cizí díla, je tento komentátor pro server přínosnější. Toto jsem psal. Není v tom zapotřebí hledat nic jiného a není to tak složité pochopit, aspoň si myslím :) Ani na to nemusí být člověk inženýr ;)

» Odpovědět «paulmatthiole (24.02.2020 18:25:33)

Proč ne, Húrine - souhlasím s tím, že si tu každý najde to, co ho osloví. Druhá věc je, že jde možná tak o pravdy půl. Některé autory tu, abych tak decentně řekl, evidentně po stránce udělení komentu neoslovilo nic - a ne, fakt se nikoho nesnažím dokopávat k tomu, aby někde něco trousil, je to jeho svaté právo. Znám servery, kde se za podobný přístup vyhazuje - to by se tady líbilo jak?

Další věc je, že se kouknu na dílo, které má mraky komentů - a po rozkliknutí vidím, že tam autor "krafe" sám se sebou, případně jde o solidní "děkovačku", kde je nejnémě 50% komentů o ničem, byť ve stylu "děkuji XY za to či ono" (a ne, tím nemám v úmyslu říci, že podporuji hulváty neschopné ani poděkovat).

Za mě, byť už sem chodím minimálně, beru smajlíky jen jako grafickou podobu té číselné.

» Odpovědět «paulmatthiole (24.02.2020 18:29:50)

* nejméně, pardon...

» Odpovědět «Kozoroh 1 (26.03.2020 01:58:04)

Tahle smajlíková novinka mi vrásky nedělá! Stejně jako se experimentuje s různým stylem hodnocení dílek, od známek přes procenta až po tipy a supertipy.
Na psancích se třeba měsíčně vyhodnocuje, kolik dílek včetně zápisků vložíš, kolik jsi jich četl a kolik komentářů vložil! Jsou to jen kvantitativní orientační kritéria aktivity, nic víc! Neposoudí, jak kvalitní jsi autor nebo komentátor.
Mně spíš vadilo, že jsem nevěděl, že mne systém automaticky odhlašuje po 24 minutách, což dříve nedělal! A že jsem tak přišel o pár nápadů, které už jsem nedal dohromady. Taky nejsem vzdělán v literární
teorii a pokud mi něco stojí za komentář,
je to jen můj slušně vyjádřený subjektivní názor! Stejně tak reagovat na hloupé útoky
v podobném stylu a vyhlašovat vendetu je nehodné gentlemana, byť se to zhusta děje, jak to vcelku trefně shrnul Paulmathiolle ve své básni. I výhrady lze vyjádřit s grácií!☝📝

» Odpovědět «Marten (18.02.2020 14:28:15)

Já jsem se smajlíkem spokojený...jsem prý úžasný a ukecaný...kéž by to byla ve skutečnosti i pravda...:-D

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter