1. Filozofie s V.D.A.Discord

1. Filozofie s V.D.A.Discord

Anotace: Díl první Člověk a humanismus.

Sbírka: Filozofie s V.D.A.Discord

Při studiu historie a sociologii jsem zjistil že člověk a humanismus jsou dvě odlišné věci.
Člověk, jako pouhé zvíře, někdy lepšího, mnohem častěji však horšího než ti, co kráčejí po čtyřech, člověka, jenž se kvůli „božskému duchovnímu a intelektuálnímu vývoji“ stal nejzkaženějším zvířetem! (ze Satanské ho devatera).
Humanismus je cíl, utopie jenž člověk chce dosáhnout, však ale často od něj vzdaluje, často slyším že humanismus to lidství v nás, to nás odlišuje od zvířat, pokud je to tím humanismem takže definice humanismu je špatná, neboť ten humanismus hlásá rovnost, vzdělání, ctnost, nenásilí, což není člověku podobné, ano najdou se tací kteří s toho něco splňují, ale těch je málo (Dalai lama).
Ten "humanismus" jenž nás dělí od zvířat, to lidství, má dočista jinou definici, příklad toho "humanismu" je Stalin, neříkám že všichni jsou jak Stalin, jen že on je krásny příklad toho "Humanismu", arogance, egoismus, nenávist, závist, touha po utrpení( k tomu hle se vrátím), šílenství apod.

Už se ani nedivím že příroda nás chce zabít, z ega jde chamtivost z chamtivosti jde utrpení, z lásky jde bolest z boleti nenávist a z ní jde utrpení, jsme tak egoistický že chceme víc a nic nedat a jen brát, tak moc že jsme schopny kvůli jednomu akru pole či jednomu kilu zlata vést válku, milujeme, a když o tu lásku přijdeme cítíme bolest tak velkou že nenávidíme vše, z toho pak ubližujeme, samy sobě či jiným.
Autor Discord, 21.08.2020
Přečteno 98x
Tipy 2
Poslední tipující: Akrij8, Frr
ikonkaKomentáře (8)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Mě by jen zajímalo, kde jsme přišli na to, že tvor-zvíře-člověk je v něčem lepší než ostatní tvorové-zvířata? Takový hnusný "druhismus" že by měl být základem něčeho "lidsky lepšího" jako je humanismus? Zvláštní že tuhle "pokrokově zcestnou" myšlenku si domorodci, co v přírodě a mezi zvířaty žijí, nikdy nemysleli. Asi to souvisí spíše až s "pokrokem" a "civilizací", neboli s rozdělením moci a jejím zneužíváním...

21.08.2020 15:33:53 | Lighter

Přesně, jen díky své inteligenci jsme nabili ega, jenž naše předky donutilo si myslet že člověk je víc než zvíře, při tom zvíře jedná víc lidsky nežli člověk.

21.08.2020 15:42:03 | Discord

Člověk si nerad přiznává, že zvířata jsou podobně jako on společenská a inteligentní. Ano, někdy i víc. :-)

21.08.2020 15:46:51 | Lighter

Pravda, ale jako to bývá pravda často musí být schovaná, nikdy nevyslovena, jen aby neublížila člověku, ten kdo ji vysloví je poznamenán za lháře, vyvrhele společnosti, člověk roven zvířetem, o tom mnozí nechtějí slyšet.

21.08.2020 15:59:16 | Discord

Lidé jsou lepší než ostatní zvířata hlavně v tom nevidět, co nechtějí. Mají totiž ve své malé opičí hlavě velký nádor, říká se mu lidský mozek...:-D

24.08.2020 11:29:22 | Lighter

Ano, lidé nechtějí vidět neboť by je to bolelo, ale ne díky mozku ( no teda z části jo), hlavně ta to můžou naše touhy, pýcha, vše za co může ďábel, za hněv může Satan, za naši pýchu Lucifer, za lakomství Mamon, ale přitom oni za to nemohou, ale my sami ano, díky pýše nechceme býti rovni se zvířaty, jsme tak lakomý že vedeme války, necháme se ovládat hněvem a žárlivostí, že zabijeme i nám tak moc blízké, tyhle pocity a touhy z nás dělají ty démoni jenž tak moc bojíme a nenávidíme.
Ano pocity nejsou špatné, jsou někdy dokonce krásné, ale to i růže, dobře ji uchop a budeš držet nádheru, blbě ji uchop a ublížíš sobě, dej někomu a bude šťastní, nebo mu tím ublížíš, vše je o tom jak to uchopíme.

24.08.2020 14:45:53 | Discord

Tak jsme si vymysleli bohy a ďábly, abychom měli vše na koho svést. Ale za vše si můžou lidé sami...:-D Tak jak píšeš, je to o přístupu k životu.

25.08.2020 12:09:16 | Lighter

Asi tak nějak, všechno je o citech a jak s nimi naložíme, díky strachu z bolesti, či ze strachu o svou pýchu se bojíme pravdy, hněv, lakomství, smilstvo, obžerství lenost, závist, vše o čem jsem dříve mluvil, o citech jenž když se jimi necháme ovládnout, většinou to má špatný konec, neříkám že jsou špatné ba i naopak jsou hodně užitečné, ale čeho je moc toho je moc, díky pýše nás jen tak nezraní nadávka či kritika, díky závisti jsme tlačení dál po tom co chceme neboť jsme to viděli u jiných.
Jde tu spíš o rovnováhu něco jak jing a jang.

25.08.2020 15:27:44 | Discord

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter