!Slaví se republika!

!Slaví se republika!

Dnes má svátek
                            republika
která zanikla.
Je to 32 let
s iluzí,
že tento komediální stát
je tím státem, který pokračuje.
Jenže byl hned jak to šlo
(ve svobodě)
do mrtě vykraden  @_@

Autor petr.ix, 28.10.2025
Přečteno 108x
Tipy 3

Poslední tipující: Anfádis, Psavec
ikonkaKomentáře (5)
ikonkaKomentujících (2)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

28.10.2025 15:14:01   Schíza

Ne úplně, ČNB drží 65 tun zlata. Vezmeme kukly, škrabošky, bejzbolky, a...

líbí

28.10.2025 15:48:47   petr.ix

tak to teda žasnu, ale je pravda, že státy obecně si zlato teď nakupují, tak to asi papírové peníze v dohledné době nebudou mít žádnou cenu a pojedou se kovy a drahé kameny

líbí

05.11.2025 00:17:43   Schíza

A přesně proto vznikl Bitcoin :-)

líbí

05.11.2025 15:01:22   petr.ix

hmmmmmmm, bitcoin není úplně krytý

líbí

06.11.2025 02:34:17   Schíza

Jasně, zlato má tu výhodu, že je hmatatelné a funguje i bez technologií. Bitcoin je ale krytý jinak - matematicky a důvěrou v systém, který nelze zmanipulovat. Pokud by svět fungoval dál, bitcoin by byl praktičtější než zlato, a to výrazně.
Pokud by se svět zhroutil úplně (bez elektřiny a internetu), zlato by přežilo spíš.

líbí
© 2004 - 2026 liter.cz v2.5.8 ⋅ Facebook ⋅ Threads ⋅ X ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel