Chro chro pohádka

Chro chro pohádka

Anotace: Pohádka jak prasátka přišla ke svému chrochrání.

Za devatero horami, za devatero řekami žila,byla tři prasátka.
Prasátko Chro, prasátko Chrochro a prasátko Ťátko.
Tato tři prasátka měla jeden veliký problém a tím byl vlk Chundelátko.
Ta tři prasátka se vlka bála a tak se rozhodla že se každou noc budou střídat na stráži a bude vždy jedno z nich hlídat ostatní dvě, která budou sprát.

První den tedy hlídalo prasátko Chro a Chrocho a Ťátko spala.
Kolem půlnoci se objevil vlk Chundelátko. Tiše se připlížil na louku, kde prasátka spala. Ale prasátko Chro ho uvidělo včas a zalolalo na Chrocho i Ťátko. Chrocho,Ťátko vzbuďte se! Je tu vlk Chundelátko! A prasátka Chro,Chrocho i Ťátko vzala nohy na ramena a utekla vlkovi do vesnice.

Druhý den hlídalo prasátko Chrochro a Chro a Ťátko spala.
Kolem půlnoci se objevil vlk Chundelátko. Tiše se připlížil na louku, kde prasátka spala. Ale prasátko Chrochro ho uvidělo včas a zalolalo na Chro i Ťátko. Chro,Ťátko vzbuďte se! Je tu vlk Chundelátko! A prasátka Chro,Chrocho i Ťátko vzala nohy na ramena a utekla vlkovi do vesnice.

Třetí den hlídalo prasátko Ťátko a Chro a Chrochro spala.
Kolem půlnoci se objevil vlk Chundelátko. Tiše se připlížil na louku, kde prasátka spala. Ale prasátko Ťátko ho uvidělo včas a zalolalo na Chro i Chrochro. Chro,Chro vzbuďte se, je tu vlk Chundelátko! A prasátka Chro a Ťátko vzala nohy na ramena a utekla vlkovi do vesnice. Ale prasátko Chrochro bylo vlkem Chundelátkem snědeno, protože prasátko Ťátko je nekňubátko a neumělo si spočítat slabiky. Na počet porasátka Chrochro teď všechna prasátka dělají už jen Chro!Chro!
Autor Stroganov, 07.07.2009
Přečteno 1182x
Tipy 3
Poslední tipující: Johoo, Bíša
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí