Superzemětřesení

Superzemětřesení

Anotace: Je to jenom krátký popis toho, co se stalo v mé dvojdílné povídce. Přece, všechno je možné a nic se nedá vyloučit. Tak jen čtěte pozorně

SUPERZEMĚTŘESENÍ 1:

V Tichém oceánu se pod silným tlakem vody prolomí slabá litosférická deska, která ovšem prolomí ještě jednu, kterou má zrovna pod sebou.
Na východě Indonéských ostrovů se začne protrhávat velká trhlina až o délce sedmi až osmi tisíc kilometrů.
Podle měření zemětřesení to stálo zato. Nebylo to jenom silné zemětřesení, které mají většinou sílu okolo 8° Richterovy stupnice, toto zemětřesení mělo v rozmezích 11° až 12° Richterovy stupnice.
Okolní ostrovy jsou zničeny.
Nikdo takovou strašnou věc nečekal. Avšak po tak silném zemětřesení vzniká velká přílivová vlna, která se neřítí nikam jinam, než na celou východní Ameriku. Nejvíce to postihne Ameriku severní. Tam bude dosahovat přílivová vlna o výšce až 35-45 metrů. Ovšem je tu jedna výjimka. Město San Francisco - tam se řítí vlna o výšce až 75 m. Zkáza San Francisca se blíží. Nelze ji už odvrátit...

O deset let později...
SUPERZEMĚTŘESENÍ 2:

To první superzemětřesení postihlo celou planetu a následky jsou katastrofální. Statisíce mrtvých obyvatel...
První superzemětřesení oslabilo stavbu ostrova Islandu, které je teď velmi nestabilní, každý menší otřes může vyvolat celý rozpas ostrova a aktivovat všechny sopky na ostrově.
To se taky stalo. Jednoho dne přišlo zemětřesení o síle skoro 5° Richterovy stupnice. Tak asi o Pár minut později přišlo další a další zemětřesení. Na ostrově se dělaly obrovské trhliny ze kterých pak začala vytékat láva. Sopky se daly do pohybu také. Poslední zemětřesení udělalo největší trhlinu Islandu o délce až 3,5 tisíce kilometrů. Zemětřesení bylo silné 10.8°rychterovy škály.
Ostrov se po pár minutách zemětřesení celý roztrhl na dvě části.Trhlinu pak přelila voda.Voda+žhavá láva, to bylo výparů.Okolní voda dosahovala stovky stupňů celsia.
Ten kdo žil, bydlel na Islandu, neměl žádnou šancí na přežití. I kdyby přežil zemětřesení, nepřežil by erupce okolních sopek, které vyvrhují do ovzduší jedovaté plyny a prachu.
Dále pak následovalo pár menších přílivových vln na Severní Anglii a Skotsko.
Nad Islandem se zjevil černý mrak prachu. Ten se pak začal rozprostírat po celé severní polokouli.
Když erupce po několika dnech přestaly, po Islandu nezbylo ani památky, celý se nakonec propadl na dno Atlantského oceánu.
Nad celou severní polokoulí bylo husté mračno a sluneční paprsky nemohly pronikat na zemský povrch. Ochladilo se o více jak 10 stupňů. Nastala krutá zima, která pořád přetrvává a dlouho ještě přetrvávat bude...
Roky utíkají. Když se ochladila severní polokoule, začal se také ochlazovat Golfský proud, který nakonec přestal ohřívat Evropu a ta se ještě ochladila o dalších pár stupňů.
Jak jsme mohli dopustit takové zkázy, nebyli jsme ani varováni. Přišlo to tak rychle, nikdo to nečekal...Doba ledová je tady...

Tak čeho se více bát, stane se to, nebo ne? Možnosti tu jsou i když je to vymyšlené, tak některé informace jsou pravdivé. Tak co, stane se to?
A jestli se to stane, tak kdy, za rok, za sto let, nebo TEĎ!!!
Autor Sparrow, 25.02.2007
Přečteno 441x
Tipy 0
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí