Recenze hry

Recenze hry

Na novou hru od vývojářského týmu Add-On AI, zvanou Země, se čekalo velmi dlouho. Stálo to za to? To se dozvíte v této recenzi.
Když se hráč objeví ve světě hry, zapomene na svoji předchozí existenci. Bude si myslet, že celý svět, ohraničený zrozením a smrtí, je pouze Země. Rodiče, kněží různých náboženství i jiní lidé, jej budou zásobovat vzájemně se vylučujícími hypotézami o tom, co po smrti následuje a jaký je hráčův smysl života. Buď přijme nějaké jejich doporučení ohledně toho, co má dělat, nebo si začne skládat střípky sám. Někdo si bude velmi jistý, "jak to vlastně je", někdo naopak ne.
Není možné hru zapauzovat ani z ní na chvíli odejít a poté se vrátit. Výjimku tvoří leda sny, což je zajímavý nápad týmu Add-On AI, jak nenásilně informovat hráče o tom, že jeho svět přece jenom nemusí být jediný, sny mohou obsahovat i informace, které hráč může použít.
Hráč musí shánět jídlo, střechu nad hlavou a jiným způsobem si zajistit existenci ve světě Země. Možná dojde k tomu, že právě toto zajištění existence je vlastně jediným cílem, i když je to trochu argumentace kruhem. Ve hře se objevuje grinding, čili opakování celkem nudných činností dokola a mnoho hráčů se bude různými prostředky snažit grinding zmírnit, což jej povede k dalšímu prozkoumávání světa hry.
Co se týče ovládané postavy, jsou k dispozici dvě pohlaví, každé se svými výhodami a nevýhodami, množství schopností, silných i slabých stránek postavy. Hráč si může zkusit zvolit povolání ve hře tak, aby jej byl schopen co nejlépe vykonávat právě co se týče schopností jeho postavy.
Komunikace s ostatními hráči je něco, co dodává hře velmi dobrý multi-playerový rozměr: je možno zakládat přátelství, milostné vztahy a jinými způsoby se vzájemně propojovat s ostatními hráči, vzájemně si pomáhat bojovat se složitou realitou Země.
Nesmíme zapomenout na morální a duchovní rozměr hry: zlé chování vůči ostatním hráčům je penalizováno, většina postav má svědomí, které jim nedovolí zlo ve větší míře činit. Taky náboženské systémy, které hráč ve hře potká, často cílí na rozvinutí morální síly postavy ve hře. Jednou z možností, jak ve hře získat nějaké bonusy, je duchovní cesta za osvícením, která má zajímavá specifika co se týče možností postavy, jejího duchovního výcviku i informací a zvláštních schopností, které postava získá.
Zkušenější hráči pochopili, že hra je spíše obtížnější, rozhodně není vhodná pro bytosti, které očekávají nějakou povrchní, jednoduchou zábavu. Pokud ale jdete do hloubky, tak můžu Zemi, nový výtvor vývojářského týmu Add-On AI, doporučit jako dobrý způsob, jak si užít zlomek vaši existence ve věčnosti.
Autor danielsoft, 08.11.2020
Přečteno 138x
Tipy 5
Poslední tipující: Marten, Lighter, Eru Alonnar
ikonkaKomentáře (3)
ikonkaKomentujících (3)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

...hlavně že si děti mají kde hrát...;-)

09.11.2020 14:39:09 | Marten

A vrcholem vztahu hráče ke hře je snaha si stěžovat a nadávat, jak blbě to vše "Bůh či příroda či vývojáři či.." vytvořil a co by měl zlepšit..Chce to řádnou aktualizaci! Ale ne rychlou, zbrklou a k horšímu, jak to ve hrách bývá...:-))

09.11.2020 11:05:21 | Lighter

Osobně mě chybí funkce save a load, holt někdy bych se rozhodl raději jinak.

09.11.2020 02:05:51 | Eru Alonnar

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí