Válka třetího tisíciletí

Válka třetího tisíciletí

Anotace: Rozhovor ve věznici.

Reportáž se odehrává kolem roku 2020 uprostřed rozpoutané války v celé zemi. Na kladené otázky odpovídají bojový stratég plukovní Vladimír Řehule a vojenský psycholog major Alan Matuška.
Než se začneme věnovat hlavnímu tématu, tak bych vás jménem redakce Spadlá bomba přivítal a zeptal se na otázku: „Čím jste byli, než jste nastoupili do vojenské služby?“ Pan plukovník Řehule se hned ujal otázky a zodpovídá na ni: „ Moje kariéra začala tím, že jsem se dal na vojáka z povolání. Vyzkoušel jsem si mnoho funkcí, ale nejvíce mi to šlo u radistů a průzkumníků. To mi dalo podmět, abych šel na vysokou vojenskou školu, kde jsem studoval geografické a plastické mapy a jako specializaci na vysoký jsem si dal taktika boje. Musím prozradit na sebe, že to nebylo vůbec jednoduché.“ Na tuto otázku s úsměvem odpovídal psycholog major Matuška: „ Ano i moje začátky na škole nebyli nějak růžové, ale to jsem trochu odbočil. Než mě stát oslovil a tím dostal i předvolání k narukování jsem měl malou pracovnu na Náměstí svobody v Brně. Bohužel mi válka vzala velice lukrativní práci, ale musím říct, že válka mi ukázala mnoho směrů, ve kterých jsem neměl takovou praxi.“
„Jak víme dnes tak válka začala 26. dubna roku 2018 a už si válka vyžádala stamiliony mrtvých přitom z toho je 180 milionů civilních občanů.“ „ Myslíte si, že tato válka má spojitost s II. světovou válkou co se týče civilistů?“ Myslíte, že je stále myšlenka zlomit národ tím, že na jejich kontě budou, neviní civilisté, jako měl tuto myšlenku Hitler s nálety na Londýn a potom i Spojené státy na Nagasaki a Hirošimu?“ Plukovník přenechává slovo panu majorovi Matuškovi. „ Bohužel je to velice pravděpodobné. Nejvíc toto působí na politiku státu, na kterého je útočeno, toto jsme mohli i vidět 14. září 2018, kdy Velká Británie napadla Dánsko. Válka skončila během týdne, když poslali bomby Hammer 3 na Kodaň a po celé Kodani zbyli jen mrtví, tím Velká Británie vítězí bezestrát na životech vojáků.“ Je to smutné, ale bohužel i tak to je.“ Plukovník tuto otázku stvrzuje odpovědí: „ Ano je to tak, kdyby se takto nebojovali ztráty by nebyli dnes tak vysoké. Musím říct, že Vídeň byla krásné město než tam ruská armáda pustila rakety Kalač 50. Bohužel, jak všichni víme i my jsme takto přišli o Hradec Králové.“
„Jak se koukáte na urychlený vývoj zbraní a dalšího technického vybavení?“ Plukovník na toto reagoval: „Je to něco neuvěřitelného, že se během tak krátkého času vyvinulo tolik věcí, o kterých jsme za poslední 4 roky neměli ani tušení.“ Nejvíce jsme tento vývoj mohli zaregistrovat, když nás napadla ruská armáda v Bílých Karpatech, kde vojsko mělo na zádech známy Jet pack.“ „Ti co nevědí oč se jedná, tak je to stroj na lítání. Ještě donedávna jeho létací schopnost byla třicet vteřin. Rusové dokázali vyvinout Jet pack, který ve vzduchu vydrží deset minut. Na toto naše armáda nedokázala zareagovat. „Jediného čeho se bojím, jsou Spojenecké Diskoplány, které získali v 1948 na Hitlerový základně na Antarktidě, kde schovával tyto dva letouny s neúplnými plány. S Diskoplány měli Spojenci premiéru v 31. Ledna 2019, kdy napadli Norské Tromso, ale nevyhráli, jestli tento Hitlerův projekt dotáhnou dokonce můžeme se dočkat dalších zvratů ve válce.“ „S plukovníkem Řeháčem souhlasím, protože z tohoto boje bylo mnoho chlapců velice špatných a bohužel se to podepsalo i na morálce celé divize, která tím prošla.“ „ Na druhou stranu tento vývoj měl prospěch ve zdravotnictví. Zlepšilo se léčení leukémie a dokonce zastavení šíření HIV. Dále to vypadá na dobré cestě jak vymítit neléčitelný AIDS a nový lék Gregorchropin dokáže zabránit na 8 let vytvoření rakoviny.“ V chirurgii jsme dokázali obnovit přerušenou míchu a pacienti co byli odsouzeni na pomoc druhých, dnes už normálně běhají. Dokázali jsme pochopit celý lidský mozek a za půl roku dokážeme odstranit roztroušenou sklerózu, Parkinsona a Alzheimera. Na dalších mozkových poruchách se stále pracuje.“ „Velice si chválím i novou bezrámovou prostorovou televizi.“ „Je neuvěřitelné, na co lidský mozek ještě nepřijde.“
Na závěr našeho rozhovoru bych se zeptal: „Jak vidíte tuto válku ve svých očích“? Po minutách ticha odpovídá major Alan Matuška: „Tato válka nás znovu poučuje, jak si lidé neváží života ani skutků, které vědci pro obyčejný lid přinesli.“ Kde se vzdělaný národy chovají jako barbaři a lidé zato platí daní nejvyšší.“ „Jen tyto skutky využili v boj a utrpení dnešního lidstva. Lidé se bojí vyjít do ulic, kde vidí každodenní smrt.“ „ Není jídla, ve velkoměstech propuká hladomor. Je to strašné se dívat lidem do očí, kterým nemůžeme pomoci. Rád bych jim popřál, ať neztrácí naději, protože každá válka skončí a zase bude lépe. Plukovník Vladimír Řehule ještě popřemýšlel a řekl nám toto: „Ano válka je strašná, ale vždy se z ní poučíme, až když není, kde bojovat. Až po sčítání obětí si teprve uvědomíme, co jsme to vlastně udělali. Tato válka začala velice rychle a myslí, že nebude už dlouho trvat a válka skončí a my se zas vrátíme do svých rozbořených domů a obejmeme své rodiny. Bohužel někteří budou pohřbívat své nejbližší. O své rodině nic nevím a nevím, jestli ji ještě někdy spatřím. Touto válkou si prošel každý z nás a myslím, že ještě pravnuci budou o ní mluvit jako o Barbarské válce, ve které šlo o psychické zhroucení národů vymítáním civilních měst.“
Loučí se s vámi redaktor Martin G. z vojenské věznice v Geči nedaleko Košic.
Autor Jack Skalaci, 10.05.2013
Přečteno 1309x
Tipy 0
ikonkaKomentáře (1)
ikonkaKomentujících (1)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Nasekej ten text do logických odstavců - takhle se to blbě čte...

10.05.2013 20:49:21 | aravara

© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí