Rada č. 15: Jak udělat zkoušku z PVH

Rada č. 15: Jak udělat zkoušku z PVH

Anotace: A nebo jakoukoliv jinou zkoušku...

Sbírka: 15 rad budoucím vysokoškolačkám

Tak a najednou přijdou Vánoce a vaše první zkouškové. Panika! Ne, není to tak strašné, jak se povídá. Ale mně se to řekne, já měla v prvním semestru jen jednu zkoušku a dostala jsem z ní za jedna. Jak jsem to dokázala?
V první řadě jsem chodila na přednášky. Řeknou vám, že to není třeba, přednášky nejsou povinné a ke zkoušce se naučíte z knížek. Ale to není vůbec jednodušší varianta. Ani pohodlnější. Já chodila na přednášky a poctivě si dělala výpisky. Potom jsem si na internetu zkontrolovala, jestli jsem si dobře zapsala jména. A výpisky jsem doplnila o nějaké informace z Vademeca pomocných věd historických. A nemusela jsem si ostatních doporučených knížek všímat.
Přes Vánoce jsem si odpočinula. První týden v lednu jsem si jen četla výpisky a snažila se látku rámcově pochopit. Další týden jsem si ji narvala do hlavy a šla ke zkoušce. Co po mě chtěli? No, asi všechno, ale nejdůležitější pro ně bylo, z čeho jsem se učila a jestli vím, kam sáhnout, když se chci o dané vědě (paleografii, epigrafice, sfragistice) dozvědět více. Učit se jména je pruda, ale na vysoké to bohužel chtějí. Všichni ne, ale jak to má člověk vědět předem?
Po zkouškách si hrozně oddychnete, že je první semestr za vámi... Sešity s poznámkami nechcete už nikdy vidět... A zanedlouho to celé začne nanovo!

TOŤ VŠE.
Autor Jeninas, 07.02.2011
Přečteno 779x
Tipy 0
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí