Lunaris díl třetí

Lunaris díl třetí

Anotace: Pouť pokračuje

Pan Ling


Luang Tan Ling, kterého všichni znají jen pod jmenem Pan Ling je asi 40 letý Číňan.
Patří do kasty obchodnílů.
Všem kteří ho znají připadá jako by se obchodníkem už narodil.
Dokáže vše prodat i koupit.
Dokáže cokoliv směnit za cokoliv.
Zná technologiky stejně dobře jako latiniky nebo islamiky.
Nic pro něho není nemožné. Dokáže dobře vyjít i s vůdci Nereovců má dobré kontakty i ,,válečné psy“ patřící k militerikům.
No prostě ideální partner do nepohody. Teď zrovna sedí ve svém pancéřovaném transportéru a jede jak jinak než za obchodem. Před třemi hodinami vyrazili ze základny Lincoln v sektoru technologiků jejich cílem je podzemní plantáž Juan.
Pan Ling tam převezme dodávku čerstvých potravin pro severní sektor. Latinikové ve svých podzemních norách pak dostanou kyslík, vodu, světlo a teplo na další měsíc.
Jídlo technologikům, energie latinikům a provize panu Lingovi.
Číňanův zrak skouzne k průzoru z pancéřového skla.
Vidí tři těžké transportéry každý uveze ekvivalent 115 pozemských tun.
Pak se rozhlédne po interiéru svého vozidla.
U řídícího panelu sedí Marcel Dea dvacetiletý kluk s neuvěřitelně blond vlasy. Zbraňové systémi ovládají Patrik a Roland van Ersové. Bratři a nerozluční spolubojovníci. Jejich podprahové vzájemné cítění bývá v boji k nezaplacení. Jsou jednou bytostí se dvěma mozky a čtyřmi rukama.
Vždycky když bylo třeba tak dokázali s pomocí osmi rychlopalných plynových kulometů a čtyř vrhačů náloží vytvořit kolem transportéru ohnivou hradbu.
Velitelem vozidla je Marcel Dominik Dea otec řidiče a jeden z nejlepších ,,válečných psů“ na Lunarisu.
A právě M.D. Dea se otočil k číňanovi s uctivou otázkou: ,,Pane Lingu na kterém stupni budeme zadávat výstupní kod ?“
Pan Ling odsekl: ,,To není Vaše starost. Řeknu Vám včas !“
Ta strohost v jednání by ve styku s jiným obchodníkem nebo technologikem byla nemístná a krajně nezdvořilá, ale při jednání se žoldnéřem, který prodává svůj život naprosto pochopitelná.
Bohatý obchodník s tím, kdo byl povinen v případě potřeby zemřít, aby mu zachránil život hluboce opovrhoval.
Za hrobového ticha pokračovali v jízdě.
Po necelé půl hodině číňan řekl: ,,Veliteli na 95 stupni zadejte výstupový kod Alerus.“
Marcel Dominik Dea řízně osekl: ,,Provedu !“
Pan Ling se opět podíval z okna.
Z jednotvárné měsíční krajiny vyčnívala obrovská strážní věž. Je jasné že teď každý jejich pohyb sledují a pokud ten ,,válečný pes“ zadá hesla příliš brzo nebo pozdě vymaže ten technologik u zbraní na věži jejich konvoj z povrchu země.
Pan Ling se, ale nebojí. Věří tomu kým tak strašlivě pohrdá.

Historické okénko č.3

Zánik aliance WON.

Paul překontroloval letmým pohledem obrazovky radarů. Vše je v pořédku a tak může pokračovat ve studiu dějin svojí domoviny.
Gang Miami V v čele s Peterem J. Nereem napadal kolonisty po celém měsíčním povrchu, ale jeho nejčastějším cílem byla oblast v okolí lunárního severního polu.
Zde byl hlavní zdroj bohatství a moci.
Kyslíkové generátory, doly na těžbu lunaritu, továrny na výrobu veškerých potřeb denní spotřeby, hutě, ocelárny a školy. Doslova každý hřebík na Měsíci byl vyroben právě tady. A navíc právě zde žila ta nejvzdělanější a nejbohatší část kolonistů.
Velmi dlouho se špičky z vedení aliance WON pokoušeli usměrnit členy gangu a jejich vůdce bez sebemenšího výsledku.
Loupeže, drancování a vraždy se stali denním chlebem všech obyvatel. Zásobování potravinami začalo kolabovat a část vydrancovaných plantáží byla opuštěna.
Poslední kapkou, která vedla k rozpadu po léta budované soustavy se stal útok členů gangu na Lunární technologický institut.
Byla to škola na, které studovali ti nejnadanější členové komunity.
Běžná loupež se zvrhla v masakr nevýdaného rozsahu.
V univerzitních učebnách našlo smrt 29 studentů, 3 profesoři a 2 asistenti.
O pouhých šest hodin později byla ustavena Unie studentů technologických věd. Jejíž členové si sami mezi sebou začali říkat ,,technologikové“.
Byli to z drtivé části mladí inteligentní muži a žany, kteří už nechtěli žít v zajetí strachu z útoků gangů. Jejich prvník krokem bylo ustavení domobrany.
Ta po několika dnech dokázala odrazit další útok gangu Miami V na univerzitní půdu.
Nulovou bojovou zkušenost svých členů vyvažovala domobrana nadšením a technologickou převahou.
Vůdcové aliance WON se zoufale pokoušeli odvrátit neodvratitelné.
Občanská válka se stala realitou.
Zpočátku nebylo vůbec jasně, kdo bude vítězem a kdo poraženým. Gang Petera J. Nerea dominoval krutostí a bezohledností.
Technologikové zase vynikali technickou zdatností a odhodláním. Rozhodující pro osud celého souboje, ale byla podpora řadových obyvatel.
Bezejmení dělníci a technici si dobrovolně vybrali. Dali logicky přednost technologinům. Větší část z vůdců aliance WON uposlechla hlas lidu a to rozhodlo o všem. Válka, která do dějin Lunarisu vstoupila pod označením ,,Osvobozenecká občanská válka“ byla završena vítěstvím svobody a víry nad tupou krutostí.
Necelý rok po útoku na univerzitu byl gang Miami V vyhnán ze severního sektoru a byl ustaven nový státní útvar ,,Unie Lunarisanů“.
Technologikové vytýčili hranice, které byli následně mohutně opevněny. Svůj kontakt se zbytkem obyvatel Měsíce omezili na čistě ekonomický.
Oni dodávali kyslík, vodu, energii, nářadí i zbraně za což inkasovali platby ve formě potravin.
Gang Miami V několikrát zaútočil na hraniční opevnění, ale vždy byl krvavě odražen.
V jednom z těchto výpadů zahynul i Peter J. Nereus. Jeho nástupci pochopili marnost dalších útoků a svoje zločiné aktivity zaměřili na zbylé obyvatele Lunarisu. A tak rozpad aliance WON ve svém důsledku změnil život všech co žili na Měsíci.

Marcel Dominik

Marcel Dominik Dea řízně odsekl: ,,Provedu !“
Poté se otočil k lokalizároru polohy.
Ten ukazoval 95 stupňů a 45 minut.
Měl sice dost času, ale v duchu si nakvašeně řekl: ,,Taky se ten blbej Číňan mohl vymáčknou dřív. Je důležitej jako by mu patřil celý Měsíc. Přitom je to prachobyčejný kramář.“
Na další úvahy už nebyl čas. Marcel Dominik nastavil kod ,,Alerus“ a čekal až indikátor lokalizátoru potvrdí, že dosáhli 95 stupně.
Světlo na displeji zeleně zablikalo a on stiskl spouštěč lokalizátoru.
Teď musel už jen čekat. Pokud by teď udělal chybu on nebo pan Ling nebo dokonce kdosi na velení technologiků skončí jeho životní pouť během několika sekund.
Jedou sice v dokonalém těžce pancéřovaném stroji, ale proti zbraním technologiků nemají šanci.
Nic se nestalo a Marcel Dominik vyhlédl okenkem.
Proti temnému vesmíru vidí obrysy strážní věže.
Jak by si přál vidět co ta pevnost ukrývá.
To se mu, ale nikdy nepovede. Patří k ,,válečným psům“ skupině mužů, kteří nic nemají a proto ostatním obyvatelům Lunarisu prodávají svoje životy.
Stojí na nejnižším společenském stupni. Pod jejich úrovní už jsou jenom členové gangu i když i oni k někomu patří.
Pravý žoldnéř nepatří nikam a pokud zemře nikdo pro něho netruchlí no prostě jako když chcípne pes i když válečný.
Teď, ale Marcel Dominik musí opustit truchlivé úvahy a soustředit se na práci. Ve chvíli, kdy opustí obraný perimetr strážní věže vstupují na území nikoho a budou ohroženi útokem lupičů patřících ke gangu.
Monitory zatím nic neukazují, ale ,,válečný pes“ musí být ve střehu.
Bratři van Ersové jsou připraveni u zbraní a za řídícím panelem sedí jeho syn a na toho se Marcel Dominik může plně spolehnout.
O své posádce vůbec nepochybuje. Obavy naopak vyvolávají řidiči nákladních transportérů.
To nejsou ,,váleční psi“, ale jen Číňani, které pan Ling zaměstnává. Pokud budou napadeni musí ta neohrabaná monstra zaujmout obranou linii okolo velitelského vozu a ten je pak s pomocí Wotana dávného boha války dokáže ochránit.
Než vyjeli provedli krátký nácvik, ale Marcel Dominik měl pocit, že mluví do zdi. Ti tupí šikmoocí magoři vše odkývali, ale asi nic nepochopili.
Už jen letmý pohled na obrazovku panoramatického radaru ukazoval, že řidič vozu jedna neustále vybočuje z linie a vůz číslo dvě zaostává a nechává pochodoví proud otevřený.
Naštěstí jedou jen nedaleko. Podzemní plantáž latiniků je skoro nalepená na obraný perimetr technologiků.
Už mnohokrát byl starý ,,válečný pes“ překvapen skrytou inteligencí latiniků. V minulosti se nechal několikrát najmout těmi podzemními zemědělci a vždy ho překvapovali jak chytře bojují se svým údělem.
Oni byli v podstatě těmi nejchudšími lidmi Lunarisu. Pod krkem je drželi technologikové bez jejichž kyslíku, energie a vody by nepřežili ani jediný den. Stejně se s nimi nepárali ani ti lidé z jihu, kteří si řikali islamikové. Oni kontrolovali ložiska čezemu bez kterého by ti kluci latinští byli taky vyřízení.
Bandy gangu Miami V je přepadali vždycky, když nemohli najít jinou kořist, ale přesto všechno byli latinici asi nejspokojenější lidé z celého Lunarisu.
Jejich rodiny drželi při sobě, měli hodně dětí a ty milovali.
Nic nevlastnili a tím pádem si nemohli nic závidět.
No prostě skoro idila. A když už neměli na zaplacení ochranky přestěhovali plantáž pod ochranu strážní věže technologiků.
To je opravdu chytré.
Autor Tanula, 23.06.2010
Přečteno 398x
Tipy 0
ikonkaKomentáře (0)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí