Úpadek národa

Úpadek národa

Anotace: Snad jen krátké zamyšlení nad úpadkem současné společnosti...

Úpadek země, úpadek národa.

Je to pár dní co se na Andělu v Praze stal jistý incident. Incident mezi Městskou policií, dvěma bezdomovci a občanem, který měl odvahu postavit se "všemocné" výkonné moci. Před dvěma dny několik policistů začalo zatýkat jistého bezdomovce na Andělu. Oficiální důvod není jasný, ale tím neoficiálním se budu dále zabývat. Na pomoc bezdomovci a jeho přítelkyni přispěchal jistý odvážný občan, který se právě vracel z nákupu a neměl chuť přihlížet tomu jak si policie dělá co se jí zlíbí. Společně s dalšími kolemjdoucími, které měla policie údajně chránit proti bezdomovcům, se toho páru bezdomovců začal zastávat. Z jeho strany došlo k brutálnímu fyzickému napadení policiste, když do jednoho z policistů strčil (viz video natočené jedním přihlížejícím, dostupné na netu). Za šťouchnutí do policisty hrozí panu Frištenskému 4 roky vězení natvrdo. Za přejetí chodkyně jistým významným podržtažkou jistého významného politika ODS zatím nehrozí vůbec nic.

 

Co znamená tento incident?

Tento incident a reakce s ním spojené znamenají jasný úpadek země a nebezpečí do, kterého země směřuje. Přestože spolupřihlížející se pana Frištenského zastali a i bezdomovců, mnoho lidí na internetu prskalo a zuřilo. Zuřili, že "policisté jen dělali svou práci", že "zákony se musí dodržovat", že "chtěli dát do latě lůzu, feťáky, socky a bezďáky" atd. Nebezpečí 4letého vězení, incident a tyto reakce značí hned 3 nebezpečné věci v české společnosti:

1. Výkonná moc se naprosto trhá z řetězů na čemž mají podstatný podíl téměř všichni ministři vnitra a vládní představitelé, obvzláště bývalý ministr Langer, současný ministr Kubice a Paroubek, který nařídil útok na CzechTekk, kde se taky ukázala svévole těžkooděnců. Navíc tento incident provedený policisty jež lze řadit do střední vrstvy společnosti, je projev zoufalství, frustrace a prázdnoty, která střední vrstvu sužuje. Zatímco průmyslová oligarchie, bankéři a pseudoelita drancují společnost, masmédia a politici ponižují střední vrstvu a z problémů společnosti obviňuji, ty kteří za nic nemohou - bezdomovce, "socky", dlouhodobě nezaměstnané... vymýšlejí si zneužívání sociálních dávek (mýtus vyvrácený např. MF Dnes v krátkém článku z jednoho z červnových vydání letoštního roku), štvou jedny proti druhým, aby rozdělili a mohli panovat. Zároveň je nutné si uvědomit, že ve chvíli, kdy zákon nechrání občana, ale vykonavatele zákona, tak v takové chvíli je každý občanský odpor ospravedlnitelný.

2. Zuřivá obhajoba policistů na internetových diskusích naznačuje, že Češi touží po autoritářském režimu nerespektujícím lidská a občanská práva. Touží po "stabilitě", klidně za cenu svých lidských a občanských práv. Až takové zoufalství sužuje náš národ. Při čtení oněch příspěvků jsem si uvědomil, že na základě logiky zastánců policejního zásahu, byt se dal naprosto dokonale ospravedlnit zásah VB 17. listopadu. Dnes policie "chránila pořádek před sockami, lůzou, feťáky a bezďáky", tehdy "chránila pořádek před buržoazně kontrarevoluční a zhýralou studentskou mládeží". Rétorika stejná, jen podstatná jména se změnila... děsivé.

3. Nebezpečí je pak nebezpečí dvojíhometru, kdy projev občanské odvahy a zodpovědnosti může být trestán čtyřletým vězením, zatímco přejetí někoho na ulici politikem, podržtaškou nebo oligarchem je tiše přehlédnuto.

 

Budoucnost našeho národa.

Pokud se v této zemi neobjeví další páni Frištenští, nejlépe desítky tisíc takových pánů a dam, pak nezadržitelně budeme spjet do té či oné formy diktatury. Buď skončíme v diktatuře oligarchie a mafiánských klanů na ní napojených, nebo v diktatuře fašistické podnícené sociáldarwinismem.

Autor Stalker, 11.10.2012
Přečteno 478x
Tipy 2
Poslední tipující: Aťan
ikonkaKomentáře (12)
ikonkaKomentujících (4)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Celý západní svět spěje nezadržitelně k fašistickým diktaturám. Spolu s železnou oponou padá pomalu a jistě i demokracie. Už není pro koho platit výkladní skříně kapitalismu.
Elity se nemají už čeho bát a ekonomické problémy vzniklé jejich nenažraností jsou už příliš velké. Největší světová a vojenská mocnost má armádu vyzbrojenou za peníze půjčené v Číně a polovina jeji vyzbroje je vyrobena tamtéž, hlavně elektroniky.
Lidi se bouří, tak je čas utáhnout plebsu šrouby. To dělá každá moc, když má pocit, že slábne.

28.10.2012 08:54:54 | Sio

Abych řekl pravdu, zastanu se spíš těch policistů. Policie je tu od toho, aby chránila stát zevnitř. Pokud budou lidé tak drzí, že je napadnou při výkonu své pracovní činnosti, měli by být tvrdě trestaní. A to se taky stalo. Srovnávání tohoto incidentu s tím, jak nějaký politik předjel ženu a nic z toho není je druhá věc. Ono je pravdou, že politici opravdu mají tu ochranu a to si myslím já. Policisté, kteří jednali jak jednali při napadení při výkonu služby u bezdomovců podle mě dělali svou práci. Ovšem u toho politika už ne. Věřte mi, že kdyby byl v Česku jiný režim než demokracie, bylo by to horší než doteď. Protože jedině v tomhle režimu mají občané právo na změnu. Ale tady si to ti lidi neuvědomujou. Proč si myslíte, že jsou v parlamentu jedni a ti samí lidé? Protože je naši lidé volí. A pak si ještě stěžují. A potom ten stát vypadá. To my dáváme politikům příležitost chovat se tak jak se chovají. My si za to všechno můžeme sami!!!

11.10.2012 17:11:39 | Grakon2702

Reakci hodím do dvou oblastí, protože se částečně rozchází.

1. pokud jste měl možnost vidět video uveřejněné na internetu, tak Frištenský nikoho nenapadl. Pokud policisté považují šťouchnutí za těžké napadení tak máme skutečně rozmazlenou a zženštilou policii. Plus, "napadený" policista prohlásil, že ho Frištenský udeřil do zátylku. Nic takového na videu nebylo patrné, to znamená, že policista jasně lhal o tom co se stalo a ještě se při svém chování nechal natočit.
Především policisté napadli ty bezdomovce, což mohou dosvědčit i všichni lidé, kteří stáli okolo a kteří se bezdomovců i Frištenského zastávali. Policistům neujeli nervy, policisté ze své pozice "ochránců" moci prostě moc zneužili.

2. Tohle je trochu offtopic reakce, ale ve vašem příspěvku to bylo taky offtopic. V České republice neexistuje demokratické zřízení. Je tu parlamentní "demokracie" a ta je latentní formou autoritářského režimu, či diktatury. Na celém světě je max. půl tuctu států, které lze snad možná nazvat demokratickými. Svoboda slova, tisku a shromažďování jsou demokratická práva. Stejně jako svoboda politických stran, ale pokud neexistuje mechanismus odvolání a potrestání politiků ze strany voličů, pokud neexistuje mechanismus silného petičního a referendového zákona, pak se demokracie mění v diktaturu politické a ekonomické menšiny nad většinou. Váš argument o tom, že lidé volí ty samé lidi je naprosto lichý. V roce 2010 lidé volili "změnu". Zvolili Věci veřejné a TOP09 a do parlamentu se tak dostala totálně zkorumpovaná politická strana a strana vedená psychopatickým demagogem, který si vzal tuhle zem jako rukojmí (prohl. K. Samkové o nejlepším ministrovi financí na světě). V roce 2006 zvolili změnu v podobě Strany zelených a ta se stala ocáskem ODS... v parlamentním zřízení demokratická změna neexistuje. Parlamentní demokracie je svoboda zvolit si svého diktátora a v takové pseudodemokracii ovládané oligarchií, masmédii a neodvolatelnými politiky odmítám mlčet. Proto jsem taky napsal tuto úvahu. Dokud nebude v téhle zemi zaveden kvalitní petiční a referendoví zákon, takový jako jsou ve Švýcarsku nebo na Islandu, budu tento stát považovat za diktaturu oligarchie a jejích mafiánských klanů a frakcí. Protože tak to je. Každá parlamentní strana, která přičichne k moci se stane frakcí té či oné oligarchie a je jedno jestli je levicová, nebo pravicová. Dokud nebude moci občan ztrestat politika již během volebního období, popř. tvrdě (konfiskace majetku, deportace - po vzoru antického Řecka) po jeho volebním období, když se ukáže, že byl neschopný a zkorumpovaný, pak žijeme v diktatuře menšiny nad většinou. Tenhle názor nezměním, protože sám jsem, kdysi naivně a bláhově věřil v "parlamentní demokracii", ale skutečnou demokracií je jen ta přímá. Vím, že tohle byla hodně offtopic reakce, ale musel jsem reagovat na vaši výtku, že žijeme v "demokracii".

11.10.2012 21:19:21 | Stalker

Souhlasím s článkem i s tímto komentářem ve všech bodech.
To je úleva, že si někdo myslí to co já a je jich rok od roku víc. :)

11.10.2012 21:30:53 | Aťan

V zásadě jsme na rozcestí. Buď bude takových jako jsme my přibývat a vydobudeme si nastolení demokratického zřízení, nebo budeme zůstávat osamělým hlasem volajícím z pouště a diktatura té či oné formy se tu objeví.

11.10.2012 21:51:31 | Stalker

Střídám období bezmoci s obdobím mírné naděje. Od dubna se motám tady:
http://vrattenamstat.cz/
a dnešním dnem zastřešuje 38 organizací, lidi s mým i tvým názorem na věc. Ač ateista, modlím se aby opět nepřišlo období bezmoci.

Když Pavel Zeman v lednu 2011 převzal nejvyššího státního zástupce a zbavil se Vlastimila Rampuly, mafiánská justice se začala KONEČNĚ!!! drolit.

http://atanova-zasuvka.blog.cz/1105/vite-jak-si-politici-zajistuji-beztrestnost

Tento týden se děje toto:
http://www.liter.cz/ostatni-politicke-766459-cist

11.10.2012 22:07:37 | Aťan

Nejsem si těmito iniciativami jist. Viz Holešovská výzva vedená bandou šílenců. Vzhlížím k ideálu islandské revoluce z roku 2009, kdy lidé sesadili zkorumpovanou vládu, postavili premiéra před soud, sepsali novou ústavu bez účasti politických stran na jejím vzniku, ústavu, která bude brzy předložena k všelidovému referendu a v jiném všelidovém referendu odhlasovali ukončení spolupráce s MMF a nesplacený zločinného dluhu. To je pro mě ideál přímé demokracie. Skutečná vláda lidu a ne vláda partajních kádrů.
Sesazení Lessyho byla pro mě docela nepříjemná rána, protože působí jako člověk, který chtěl s policií něco konečně udělat. Problém je v tom, když se na policii sejde gauner (Kubice) a férový člověk (Lessy). A ještě horší je, když gauner má vyšší postavení než férový člověk.

11.10.2012 22:53:44 | Stalker

Přímá demokracie ano, Švýcarský systém ano, Island ano, ...i když premiér trochu vyklouznul. Soudní tribunál v Reykjavíku letos v dubnu uznal bývalého premiéra Geira Haardeho vinným z přispění ke zhroucení jedné z islandských bank, zároveň mu však neudělil žádný trest.

12.10.2012 12:43:28 | Aťan

Holešovská výzva byl první větší pokus sjednotit nespokojené, ale ztroskotal na lidském faktoru (Popelka, Pohner apod.) Platforma Vraťte nám stát je jiná liga a zatím si vedou nad moje očekávání. Moc bych si přál, abych se zase nedožil zklamání, protože je to nastarováno hodně šikovně. Slováci trochu závidí, protože oni s jejich "gorilou" ještě nepohli ani o milimetr, a tady se začalo zavírat, viz. ROP, Mostecká uhelná atd.
S Kubicem a Lessym jsme zajedno.

12.10.2012 07:42:57 | Aťan

Důležité je, aby se do čela té iniciativy Vraťte nám stát, nedostala žádná osobnost. VŮBEC ŽÁDNÁ! Zní to anarchisticky? Možná, ale vedoucí osobnost v nějaké organizaci/straně může skončit jen dvěma způsoby:
Rozkolem, nebo opuštěním původních cílů. Daleko lepší je soubor tisícovek, či lépe desetitisícovek anonymních lidí, kteří změní věci společným úsilím.

12.10.2012 14:04:08 | Stalker

Bojíš se "autorit", že se to vždycky zvrtne, tomu rozumím. Ale i odpor proti bezpráví musí mít propracovaný systém. Tisíce roztroušených anonymů je snadná kořist pro gaunery. Zmínil jsi Island, tak si všimni, že "tahouni" tam byli setsakra zapotřebí.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Otec-islandske-revoluce-Politiky-poslat-na-psychotesty-A-pozor-na-bankere-226220
___________
Zdravý systém si pak musí umět tahouny uhlídat - jak zvlčí, včas přímou volbou vyměnit, tohle umí Švýcaři.

12.10.2012 14:30:23 | Aťan

http://www.kauzagorila.sk/priebeh-vysetrovania

12.10.2012 12:56:56 | Aťan

© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí