Profil autora Franta B.

Franta B.

Franta B.

Muž

Registrace od
29.06.2020 09:59:48
(769 dnů)

Autorský výběr (4)
--
Tvorba celkem (8)
Úvahy (1)
Básně (2)
Povídky (3)
Recenze (1)
Ostatní poezie (1)
--
Hledat dílo

Naposledy aktivní
20.12.2020 15:31:16

Praha 6

Tipy obdržené: 18
Tipy rozdané:

Komentáře obdržené: 6
Komentáře rozdané: 0
K cizím dílům: 0emoji
Autor píše o sobě:

Narodil jsem se pod hvězdami, pod kopcem Manda, na němž na samém sklonku 19. století založil průmyslník Jan Josef Frič hvězdárnu. Nejkrásnější českou hvězdárnu doplňuje dole pod vrchem svou malebností městys Ondřejov. Nebo je to obráceně?

Na ondřejovské škole mě učila paní učitelka Beránková; ona stála na začátku mého velmi kladného vztahu k literatuře. Objížděla se mnou nespočet okresních a krajských recitačních soutěží pionýrů a ukládala do tašky ceny, které jsme spolu vyhrávali.

Předávat krásu psaného slova mi zůstala dodnes.

Nejdřív jsem knížky vyráběl, ořezal jich na sta tisíce, teď jich tisíce půjčuji. Jednu jsem napsal.

Na přelomu milénia jsem byl požádaný dělat dramaturgii památečních Gay Viol, tehdy oblíbených večerů z g/l literatury v kabaretu U Střelce. Dál už to šlo ráz na ráz. Literární večery v žižkovské Duhové čajovně, v Poetické vinárně Obratník na Smíchově, nebo kladenské literární večery. Byl jsem obohacený setkáními s celou řadou českých umělců, spisovatelů a herců.

Nyní se už několik let se svým mužem staráme o dvě postižené děti z dětských domovů. Avšak potřeba, touha a přání být ve světě psaného a mluveného slova, zůstala. Předávat krásu literatury. Franta Baďura

© 2004 - 2022 liter.cz v1.5.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí