Profil autorky Romana Šamanka Ladyloba

Romana Šamanka Ladyloba

Romana Šamanka Ladyloba

Žena, 46 let

Naposledy aktivní
10.04.2021 20:51:32

Domažlice
ladylob@gmail.com

Tipy obdržené: 24086
Tipy rozdané: 32578

Komentáře obdržené: 5971
Komentáře rozdané: 6054
K cizím dílům: 5135emoji
Autorka píše o sobě:

Prosím ty, kdo si všimnou u mne nedostatků v češtině, aby mě upozornili, nejlépe přes vzkaz. Děkuji 

Moje díla, komentáře i život jsou založeny zejména na mojí fun-tazii. 

@mail: ladylob(at)gmail(dot)com

https://www.libres.cz/autor/29-romana-samanka-ladyloba/

 
Jsem krásná
taková, jaká jsem.
Jsem prostě Boží sen.
Jeho x-tá iterace
a abych došla až sem,
dalo Jí to hodně práce.

Květen 2020 - Romana Šamanka LadyLoba
 
Víra je pták, který cítí světlo a zpívá, když je ještě tma.
Rabíndranáth Thákura
 
Tůň vysílá lekníny jako svou píseň z temné hloubky a slunce souhlasí, že je to píseň zdařilá.
Rabíndranáth Thákur
 

Úspech nie je konečný, neúspech nie je fatálny. Odvaha pokračovat je tá, ktorá sa počíta.

prý to řekl: Winston Churchill

 

"Nepotřebuješ NIC k tomu být šťastný, potřebuješ NĚCO k tomu, být smutný" Mooji

 

"Zítřek nebo příští život - nevíme nikdy, co přijde dřív."
Tibetské přísloví

 

Tohle je něco, co spousta lidí nechápe: opak štěstí není vztek nebo smutek. Pokud jste vzteklí nebo smutní, znamená to, že vám něco není u prdele. Znamená to, že vám na něčem záleží. Znamená to, že pořád máte naději.
Ne, opakem štěstí je beznaděj, nekonečný šedý obzor odevzdanosti a lhostejnosti. Je to názor, že vše je v prdeli, tak proč se něčím zabývat?

Mark Manson / Všechno je v pr**li Kniha o naději

 

K vytvoření a udržení naděje potřebujeme tři věci: pocit nadvlády, víru v hodnotu věcí a sounáležitost. "Nadvládou! se myslí pocit kontroly nad svým vlastním životem, že jsme schopni ovlivnit vlastní osud. "Hodnota" znamená, že najdeme v životě něco důležitého, k čemu se chceme dopracovat, něco lepšího, o co se chceme snažit. "Sounáležitostí" se myslí, že patříme ke skupině, která sdílí stejné hodnoty a usiluje o ně stejně jako my. Bez sounáležitosti se skupinou jsme izolovaní a naše hodnoty ztrácejí význam. Bez hodnot nemá cenu se něčemu věnovat. Bez "nadvlády" cítíme bezvýznamnost v cestě za svými cíli. Když ztratíme jeden z těchto bodů. ztratíme i ostatní dva. Když ztratíme jeden z bodů. tak ztratíme maději.

Mark Manson / Všechno je v pr**li Kniha o naději

 

Osoba, jež si myslí, že si zaslouží speciální zacházení, protože je úžasná, není až tak odlišná od té, která si myslí, že si zasluhuje zvláštní zacházení, protože je příšerná. Obě dvě jsou narcistické. Obě si myslí, že jsou speciální. Obě si myslí, že by jim svět měl udělovat výjimky a upřednostnit jejich hodnoty a city před ostatními.

Mark Manson / Všechno je v pr**li Kniha o nadějiPřetrvávající narcismus na nízké úrovni je normální, ale taky je pravděpodobně kořenem našich sociopolitických problémů. Není to problém pravice ani levice. Ani problém starší generace. Ani Východu a Západu.
Je to problém lidstva.
Všechny instituce upadají a podléhají korupci. Každá osoba, pokud se jí dostane moc a méně kontroly, si moc přizpůsobí svým potřebám. Žádný jednotlivec nevidí svoje vlastní chyby, zatímco vyhledává chyby těch ostatních.
Vítejte na Zemi. Užijte si pobyt.

Mark Manson / Všechno je v pr**li Kniha o naději... Bez trochu té narcistické pošetilosti, bez té věčné lži, kterou si říkáme o naší zvláštnosti, bychom se pravděpodobně vzdali naděje.
Ale náš narcismus něco stojí. Pokud věříte, že jste nejlepší na světě, nebo ti nejhorší, jedna věc je stále pravdivá: jste oddělení od světa.
Koneckonců právě tato oddělenost udržuje zbytečné utrpení.

Mark Manson / Všechno je v pr**li Kniha o naději

 

Kantův Vzorec lidskosti nepopisuje jen naše morální cítění špatného; vysvětluje také dospělácké ctnosti, ty činy a chování, které jsou správné samy o sobě. Čestnost je správná, protože je to jediná forma komunikace, která nevyužívá lidi pouze jako prostředky. Odvaha je správná, jelikož činy bez odvahy znamenají, že jednáte s ostatními nebo se sebou jako s prostředky k potlačení vašeho strachu. Pokora je správná, protože pád do slepé jistoty znamená, že jednáte s lidmi jako s prostředky vedoucími k vašim cílům.
 
Mark Manson/ Všechno je v pr**li Kniha o naději
 
Kant porozuměl tomu, že existuje zásadní spojení mezi naším respektem ke své vlastní osobě a respektem ke světu. Způsob, jakým na sebe vzájemně působíme se svojí duší, je předlohou, jak budeme interagovat s ostatními; nastane jen malý pokrok ve vztahu k ostatním, dokud neuděláme pokrok sami se sebou.
Mark Manson / Všechno je v pr**li
 
Vzorec lidskosti má dominový efekt: vaše zlepšená schopnost být sám k sobě upřímný posílí vaši upřímnost k ostatním, a vaše upřímnost k ostatním je ovlivní, aby byli více upřímní k sobě, což jim pomůže k většímu růstu a vyzrálosti.
Mark Manson / Všechno je v pr**li
 
V tibetštině existuje slovo jetangčhe
Je - znamená "úplně, zcela"
tangčhe - "vyčerpání"
Dohromady to znamená "úplné vyčerpání" resp. "znechucení"
Míní se tím zkušenost naprosté bezvýchodnosti, vzdání se vší naděje, což je nesmírně důležitý bod. Je to začátek začátku. Pokud se nevzdáme nadějí - být někde, kde je lépe, být někým lepším, než jsme - nikdy se neuvolníme a nesmíříme s tím, kde jsme a kdo jsme.
"Když ztrácíme půdu pod nohama - rady od srdce pro těžké chvíle" Pema Čhödrön

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter