Modlitba ode dna

Modlitba ode dna

Modlitba moje se k Bohu obrací,
Touha za život děkovat.

Život vesele tu kvasí,
až mám chuť se schovat
a vpovzdálí vše tiše pozorovat.

Kdo s životem špatně zachází,
ten Bohu klacky pod nohy hází.

Ten nechápe oč tu běží,
že až na kostelní věži,
zvony budou náš pohřeb ohlášet,
bude pozdě, oslavné řeči k Bohu pronášet.

Cítím k Bohu lásku velikou.
Mé srdce je však zcela,
starostmi zajaté.
Proč nemohu oklikou,
tíhu mou už včera,
vše nechat sněhem zaváté.

Po díku prosba přichází,
ta pomáhá v nesnázi.

Kdo Boha miluje a prosí Jej bez přestání,
nemá pak už slova,
která by vystihla znova a znova,
jak Boží modrost tajemná,
pomohla člověku ode dna.
Autor Karel Doktor, 18.10.2020
Přečteno 104x
Tipy 3
Poslední tipující: Emily Říhová, mkinka, ARNOKULT
ikonkaKomentáře (1)
ikonkaKomentujících (1)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

https://www.youtube.com/watch?v=G0Sfo9eP5JI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3LAxujpV6Aqci9LsnfV1Y5y5DL0T_ISqSv5-KERzQJPrGL78IwkGZ94Og


Základní vzorec na počátku byl bezchybný. Byl však stvořen i nepochopitelný čas. Ten může existovat pouze v množině konečné spočetné (např. počet kvarků či časových intervalů /Planckova délka i též pravděpodobně minimální Planckův časový interval/). Prostě něco co je konečné nemůže být "perfect". To prostě nejde! V tom je ten "vtip". Proč ale "Bůh" - Nekonečno takové "experimenty" dělá? (Určitě existuje vedle nás mnoho - možná nekonečně stvořených vesmírů.) To asi nejsme schopni pochopit. Může konečné pochopit Nekonečno (které existuje navíc mimo kategorii času a prostoru)? Samozřejmě ne. Nemá to ani smysl se o to snažit.
Další "dualitou" je determinismus a stochasticita. Z této duality je zapotřebí odvodit pojem "svobodné vůle". Co je nepochopitelné? To že nekonečno chce být ještě větší. Zde je skryt největší matematický paradox. Může být jedno nekonečno větší než druhé?
Možná, že ni nemáme vše pochopit. Tj. to přes jakýsi myšlenkový (či umělecky vytvořený) "model" "přiblížit. Viz: "Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Nebudeš se ničemu takovému klanět ani tomu sloužit." Prostě to nejsme schopni pochopit - takže snad ani nesmíme. Ptám se sám sebe - zda tím, že se tak táži, vlastně "hřeším". To je otázka! Anebo jsem zde jen proto, abych to pochopil? Je smyslem mého života pouze poznání, které po mé smrti zemře s Blbcem Kultem?
Co když ta celá "evoluce" má pouze jeden "telos" - vznik individuální zcela svobodné vůle. Mimo determinismus i stochasticitu. Na jakési "hraně" konečného a nekonečného (viz kvantová biologie) prostřednictvím kvantového tunelování?
Takže "Bůh" na počátku (viz Big Bang) - a na konci evolučního "řetězce". Asi tam bude ukryt smysl toho všeho "stvořeného" konečného "nesmyslu".
A čas - možná jen je nezbytný pro tento "telos". Jakmile dojde k "sebeuvědomění" "stvořeného" - čas splnil svou roli.

18.10.2020 13:29:05 | ARNOKULT

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter