Anotace: Poslední dobou je velmi populární svěřovat se o průběhu našich všedních dnů na internetu. Jistě - je dobré být s lidmi v kontaktu, ale hranice soukromí se neustále posouvá a mnoho lidí už dospělo do stádia své vlastní reality show. Příjemnou podívanou:)
Mohu si číst zas a znova,
ve všední či jiné dny...
Kdo se vyspal do růžova,
či měl v noci pěkné sny.
Kdo měl pak co k snídani,
kdo vynechá školu...
Kdo všechno má dnes utkání
i zda budou hrát spolu.
Kdo našel co v lednici,
kdo uvařil si špatnou kávu.
Kdo zadek stírá levicí,
kdo málem srazil autem krávu.
Kdo teď koho miluje,
nebo k smrti nenavidi.
Kdo včerejška lituje
a sám sobě fakt nezávidí.
Kdo připálil všechny řízky,
kdo neosolil brambory.
Kdo cestuje na východ blízký,
kdo vydá se na hory.
Kdo má dnes ráno kocovinu,
protože bylo toho na něj moc.
Kdo měl dát radši přednost vínu,
či skončit dříve dlouhou noc.
Můžu říct "to se mi líbí",
nebo přidat komentář.
Facebook modré z nebe slíbí
a poradí, s kým před oltář.
Díky tobě, internete,
vím, co chci i mnohem víc.
Brzy pohltíš nás, modrý světe.
A nezbude z nás zhola nic...
Tak tohle mě opravdu dostalo. Máš pravdu, že člověk místo pár minut na návštěvě u přátel stráví hodiny u pc a otvírá své soukromí, nejen tady formou "básniček", ala hlavně v jiných sítích. Tam já nechodím, ale když si čtu svou tvorbu, hodně popisuje můj život. Dávám ST, je to skvělé téma nejen na báseň, ale i třeba na čtení názorů ostatních. Hezký den
16.09.2010 13:19:00 | hypertenze
Protože mě nikdy moc nezajímalo, jak ,kdy a co dělá člověk, kterého moc neznám, tak tam nelezu i přes několik desítek pozvání.Není nad hospodu!!Napsané velmi trefně.
15.09.2010 17:29:00 | Elisha
Myslím si, že mezi facebookem a literem v tomto není až tak rozdíl..:))) Tady se taky člověk dozví věci.
Jinak - jsem tam i tady. Někteří modří už vědí :)))
15.09.2010 11:04:00 | Hazentla
Jiparo, souhlasím:) je důležité trochu rozlišovat tu míru, ale tohle je jen reakce na to, co se člověk všechno dozví, aniž by o to stál. Je to taková výstava duší někdy... Co nechci, to nepovím:) Je dobré mít možnost, jak se na něčem domluvit, nebo když je někdo z přátel v cizině, udržovat touto formou kontakt. Ale stejně nead to, jít někam ven a povídat si doopravdy:)
15.09.2010 11:01:00 | Stavitel mostu přes Rubikon
... ale ne, pohltí jen ty, co se nechají (na)chytat... na udičku... umělou mušku ...umělou třpytivou třpytku :) a utopit se (v Síti , v Sítích) :).
Také nechápu, ten způsob "žití" ale do téhle modré hlubiny se chodím osvěžovat ráda!
15.09.2010 10:39:00 | Jiparo
viz. Marek
Facebook nic pro mne
není nad radosti a city v lůně reality.-)
15.09.2010 10:23:00 | Mbonita