názvy úvah na literu

názvy úvah na literu

Anotace: no nesnaží se nám dát nějaká vyšší moc nějakou zakódovanou zprávu, co myslíte? :-)

počestnostnadevše
Konkurence a nekalé praktiky
Vtedy a dnes
Sýrie, USA, Rusko! Světová válka na spadnutí?
no ne!...konečně...
Jen pro silné jedince
Dobré cvičení
Vážení
Kde je kurva pravda?
Fenomén fotografování doma i ve světě
Eutanázie
Je vůbec dobré míti někdy strach?

Autor ewon, 10.11.2016
Přečteno 515x
Tipy 2
Poslední tipující: mkinka, J sh' T r' k
ikonkaKomentáře (18)
ikonkaKomentujících (4)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Zajímavé ewone ;-)no teď přichází do kin Příchozí jak načasované :-D fajn nápad vida

10.11.2016 16:49:00 | xoxoxo

tak to byla čirá náhoda, o které nic nevím. :-)

11.11.2016 19:33:19 | ewon

Pro mě a pro Mnohé jiné, je Pravda tato,
Ježíš Žije.Zdá se Ti to asi vzláštní, že mnoho lidí v toto Věří, ale je to tak, žádný přelud.Desatero, to je "návod, doporučení" k lidskému žití.A i přesto, že se o to dost věřících snaží, tak to nemůžou i tak Nikdy naplnit na sto procent.Ale jde o to, se o TO snažit, a věř, že kdyby to fungovalo u všech na, co já vím, sedmdesát procent, tak to bude na světě Všude velmi pěkné.

20.11.2016 09:35:38 | Jeněcovevzduchukrásného

Ó ano presne Ježíš žije:-)

22.11.2016 13:57:09 | Tvořilka Lenka

já to beru jako sdělení, které vůbec nesouvisí s tím, co jsem se dal. I když by mohlo... :-)
Přijde mi, že téměř o každé větě, co píšeš by šla napsat samostatná úvaha.


Nevím, jestli je to křesťanské, nebo jaké (nevím ani jestli to souvisí), ale mě připadá nejzajímavější ten niterný vztah s Bohem. Protože...
...se na Boha můžu koukat jako na imaginárního přítele. S tím ale, že takového jaksi jiného přítele. Trošku na jiném principu je např. komunikace s duchy zemřelých. Tím nemyslím, že máš seanci a vyvoláváš - ale že se nějak konfrontuješ s pohledem lidí, kteří už prostě nejsou, ale přitom pro tebe vlastně jsou.
Ale k věci: pro křesťana to bude nejspíš vztah s Bohem, nebo s Ježíšem.
Úplně šumák mi ale je veškerá dogmatika okolo - typu: že byl svět stvořen za 7 dní. Že Marie počala z Ducha svatého, že Ježíš vstal z mrtvých atd.
Prostě když tady člověk začne nad tím přemýšlet podle mě dojde k logickým rozporům... Nicméně opět filozoficky: pokud křesťan skutečně věří (že všechno v Bibli je pravda a nic než pravda), anebo ještě spíš potřebuje vyvrátit, když mu někdo šlape po bábovičkách, musí říct: Bůh je všemocný... No on sice stvořil vesmír se zákony, ale zároveň je může porušovat, může dělat zázraky. A pak dá takovej rozpor nebo naviják: kdybys věřil, tak to pochopíš... :-)

Je to fakt poměrně komplikované téma na rozbor (alespoň pro mě). Z mého pohledu když někdo napíše, že Ježíš žije, tak pro mě to znamená, že Ježíš nebo spíš myšlenka o Ježíšovi nebo vztah k Ježíši žije v tom člověku. Podle mě to je docela duchovní. :-)
A taky věřím, že u spousty věřících je ta myšlenka poměrně hluboká.

20.11.2016 17:40:45 | ewon

To je milé:-)

22.11.2016 13:57:47 | Tvořilka Lenka

Ale k věci, právě jsem dočetl Tvojí druhou část.
Nemám Sebemenších pochyb, že to co zde žijeme, je Pouhá fikce, pouhý přelud složený z mikročástic.Je to, ale Tak Věrný obraz, že to Většina lidí bere jako realitu.Je, ale i mnoho těch, kteří smýšlí jako já, a pro které není problém věřit v Duchovní realitu.Bibli však nechápu doslovně, jsem si vědom, že byla napsána lidmi, ale Ježíš pro mě JE, a jistě bude, Zhmotnělým Stvořitelem Všeho a to v lidské podobě, a to proto, aby jsem Boží Poselství mohli vůbec nějak pochopit.

21.11.2016 19:01:38 | Jeněcovevzduchukrásného

přijde mi, že můj následující koment je předzvěstí předpisu léků na hlavu (pro mě).

Bože slyšíš nás? (nemyslíme Boha verše zdejšího uživatele). Tak jestli nás slyšíš... udělej zázrak tím že nám tu dáš komentář, v kterém dokážeš svou existenci.

Kdyby se ti náhodou nechtělo nic dokazovat budeme si myslet, že buď neexistuješ, nebo nechceš zasahovat do toho, co jsi vytvořil. A taky si budeme mít tendenci myslet, že všechny zázraky popsané v Bibli jsou jen lidským výmyslem. Konec konců i celou Bibli můžeme chápat jako lidský výmysl, stejně jako ostatní náboženství.
Děkujeme za slyšení. Amen.

A ještě by se nám hodilo vědět, kdy přijde ta Apokalypsa, jak je v Bibli napsáno, tady jevevzduchuněcokrásného z toho má občas těžkou hlavu, dost bys mu pomohl, kdybys naznačil rok, jestli to máš v plánu. Teď až Amen.

... jen tak mimochodem jsem někde čet, že v americké administrativě si Trump vybral nějakého křesťanského evangelikála jako poradce... Pánbu s náma! :-)

... jo a v Polsku zvolili Ježíše králem Polska nebo co. Kdybys to napsal ty, tak ti nebudu věřit, že to je možné...

22.11.2016 11:53:22 | ewon

Bože, stačil komentář zde na literu, nemusel jsi shodit celej Google!!

22.11.2016 20:01:46 | ewon

??No, já tady na počítači něco zmáčknul a vůbec nevím co jsem schodil??,
prosím o vysvětlení, diky.

22.11.2016 21:36:26 | Jeněcovevzduchukrásného

Tys asi nic neshodil. :-)
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/konec-sveta-s-googledown-4583

Mě časem nešlo nic, asi zblbla ta krabice, co do ní vedou ty dráty. Každopádně to bylo vtipné.

23.11.2016 17:13:48 | ewon

Jsem prý umělecky nadááá, prý i plošně:-), technika mi byla vždy jaksi cizí:-)

23.11.2016 18:22:18 | Jeněcovevzduchukrásného

Apokalipsa?,
válka, a to jaderná, a to, už jen taky z logiky, no, s píše z nelogiky věci:-(.Války byly, jsou a budou, ale konec Světa?, to asi ne, to bychom byli Moc domýšlivý.

22.11.2016 16:32:34 | Jeněcovevzduchukrásného

Dal jsem vám život, svobodnou vůli, a čas na této planetě.Dal jsem vám do opatrovnictví, všechnu zvířenu a celou Zemi.Za tento dar ubližujete vědomě zvěři, a ničíte kůli své chamtivosti a svému pohodlí celou Planetu.Kdo je vinen?
Ale pravda také je, že jsou mezi vámi i svědomitější a i lidštější lidé, a ti také sklidí co zaseli, tedy dobré.Hledáte stále viníky za své špatné jednání, a to v jiných lidech a dokonce obviňujete i mě, že já s tím nic nedělám.
DAL JSEM VÁM SVOBODNOU VŮLI, ta čiňte jak chcete.
Víra není jako matematika, že 1+1=2, tak jako všude na světě.Pokud máš ke mě blízko, najdeš si mě, a pokud né, budeš mít i tak stále Svobodnou vůli, ale budeš tápat ve víře.Rozhodni se tedy sám, a hlavně se podívej kolem sebe, na ten přírodní zázrak, a polož si třeba i jednoduchou otázku, a to, jestli tahle všechna Krása, přírodní harmonie(bez vašeho přičinění), vznikla pouze z mrtvé hmoty.Věřící člověk Boha nikdy neviděl, a ani to nepotřebuje, stačí, když se pozorně dívá kolem sebe a je mu to jasné.Miluji vás Všechny a Všechno taky jedno(život je velmi krátký)i pochopíte.:-)

22.11.2016 13:37:47 | Jeněcovevzduchukrásného

Komunikace s duchy?.Tak tedy, chtěl jsem včera napsat zrovna o takové to komunikaci.Měl jsem v životě čtyři sny ve kterých se mi vždy objevila postava, která již, jak já říkám "byla za řekou", a následně druhý den zemřel někdo z mích blízkých a nebo známích.
Je to dva dny a ve snu nesnu(tak tomu já nějak říkám), se mi ukázala má velmi hodná teta Lola.Ráno jsem to řekl manželce a ona na to jako vždy, nic neříkala, ale byla vážnější, tak jako vždy.Večer přišla domů a řekla.Víš kdo umřel?, ta moc hodná kadeřnice co jsem jí měla tak ráda.Znaly se hodně dlouho, roky, a vždy si jí moje žena moc chválila, a to hlavně kůli jejímu charakteru.No, tak nevím co to je, možná, komunikace??

21.11.2016 18:48:48 | Jeněcovevzduchukrásného

tohle jsem snad ani nemyslel...
Nicméně se mi taky stalo, že jsem tak nějak vycítil smrt jednoho souseda. Bohužel tenhle fenomén se vysvětluje třeba tak, že cítění něčeho negativního máme často (my dva obvzlášť :), ale jen když se to splní máme pocit, že jsme to uhádli. Ty okamžiky, kdy cítíme, že se něco stane a vůbec nic se nestane, jaksi zapomeneme.
Plus samozřejmě nevycítíme smrt každého, komu se to v okolí stane...

22.11.2016 11:42:31 | ewon

Ewone, jsou prostě lidé, kteří cití více a nebo méně.Příklad.
Můj táta byl v nemocnici a mamka sama doma.Volali jsme si tak jednou za čtrnáct dní.Jeden den mi volala ségra a řekla mi, že se nemůže mamce dovolat.Já na to, řekl, že je to přeci normální, že je u doktora, nebo na nákupu.Neřekla mi však, že den před tím, nežli mi volala, se s mamkou hrozně pohádala(později mi to potvrdili i sousedi, jak byla Hrubá namoji mamku).Moje mamka byla Hrozně hodná, a byla od jakživa "hromosvodem", a moje ségra byla dosti drsná, hulvátská:-(.
Po hodině ségřenýho telefonátu, jsem manželce v klidu řekl, že se za mamkou(nemohl jsem se taky dovolat)pojedu podívat, jelikož jsem jí, už i tak dva měsíce neviděl, a telefon je pořád jen telefon.Manželka chtěla jet se mnou, že se na mamku těší, až jí zase taky uvidí.
Sedli jsme si do auta a nežli jsem nastartoval, něco jako by mě ujistilo v mé myšlence na mamku, že JE mamka mrtvá.Otočil jsem se na svojí ženu a řekl jsem jí pouze.Mamka je mrtvá.
Má žena vykulila oči, a beze slova se otočila před sebe, já nastartoval, rozjel se a po cestě jsem akorát několikrát řekl, Ivčo, mamka je mrtvá.
Žena mi neotporovala, jen zamyšleně mlčela.Byl jsem na TO tedy PŘIPRAVEN.V uici do které jsme asi tak za patnáct minut přijeli, už stála sanitka a policie.Mě to nerozhodilo, byl jsem na TO PŘIPRAVEN.Jen dodám, Díky mamko, byla to pro mě Velká Pomoc, Pomoc bez šoku.

22.11.2016 14:05:41 | Jeněcovevzduchukrásného

Tý jo tak to je sííla...

22.11.2016 14:08:27 | Tvořilka Lenka

© 2004 - 2023 liter.cz v1.6 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí