HUMANITÁRNÍ VIZE

HUMANITÁRNÍ VIZE

Anotace: @&@
HUMANITÁRNÍ VIZE

 

 

 

 


 

jsme ukřižováni

věcmi

vypočítavostí

zištnou nápodobou

předstíráním

 

ještě žijem

neschopni zmrtvýchvstání

v zubech třímáme kopí

kterým se proklínáme

avšak neteče z nás krev

 

ve střevech recyklujem odumřelé pravdy

otupěle vyhlížíme spasitele

až nás konečně usmrtí

 

pro vzkříšení světa

 

 
 

 

Praha, 14.4.2018

 

https://www.youtube.com/watch?v=lw7Uw0BDspM

 

Autor Amonasr, 14.04.2018
Přečteno 170x
Tipy 20 ... Tip / Supertip
Poslední tipující: Tellenar, bogen, CORONATION, Akyš, Anděl, Frr, piťura, Jort, Philogyny1
ikonka Komentáře (14)

Komentáře

Ami...dle ohlasů na sociálních sítích se střídají emoce...jednu chvíli je to tak šílené, že opravdu člověk vidí nevyhnutelnost války. vojáci píší - my nechceme válčit! my nechceme umírat! a pak najednou přijde trocha uklidnění, a hned se všichni smějí a píší kravinky...každý den jak na houpačce...škoda že to nejde jako ve Smutné princezně...ti nejvyšší ať si bojují v ringu proti sobě, naco by za ně umírali ostatní? je to nesmyslnost.....na druhou stranu - je to asi blbé když o řeknu - ale naše planeta nás neuživí...příroda dělala probírky různými epidemiemi...ale - co bude dál? **ST**

14.04.2018 14:46:20 | Andělreagovat

Anděli, líbí se mi myšlenka, že by si to mocní rozdávali v ringu mezi sebou, a klidně i na život a na smrt, jak dokáží na smrt posílat statisíce nevinných a nad těmi „svými“ pak ještě pokrytecky ronit krokodýlí slzy. Nikdy se mi krev v žádném ringu nelíbila, ani ta zvířecí, ale z podobných gladiátorských her mocných v aréně plné pozůstalých bych možná i cítil nějaké zvrácené uspokojení :-)) S tím „probíráním“ ale souhlasit nemůžu. Současné intenzivní zemědělství by lehce uživilo celou planetu, jen by se muselo spravedlivě rozdělovat, co se vyprodukuje, což je ovšem v podmínkách současného globálního kapitalismu, kdy pravidla hry diktují výhradně všemocné nadnárodní korporace, naprostá utopie. Naopak nůžky nerovnosti se rozvírají stále víc a překonávají už všechno, co tu kdy zatím bylo. Bezuzdné plýtvání bohatstvím na jedné straně a hladomory na straně druhé, jsou tak bohužel zákonitým výsledkem. To žádné „probírky“ nevyřeší, ať už je provádějí teroristé (zatím jen) v našem blízkém okolí, nebo systematicky v tisícinásobně větší míře naši spojenci (aktuální agrese USA, Velké Británie a Francie proti Sýrii je jen poslední z mnoha v řadě). Smutné je, že zatímco nad oběťmi teroristických útoků v Evropě jsme spravedlivě rozhořčeni, statisíce a miliony obětí v jiných částech světa nás nechávají prakticky lhostejnými a spojeneckým agresorům naše politická reprezentace ještě poklonkuje (naštěstí už ne celá). Z aktuální ankety novinek.cz ovšem vyplývá, že tři čtvrtiny Čechů s poslední spojeneckou agresí nesouhlasí, takže s „obyčejnými“ lidmi to zdá se ještě tak zlé není a v tom je i má naděje :-)

14.04.2018 16:11:51 | Amonasrreagovat

Ami...obávám se, že nám to bude k ničemu. sám vidíš, kdo rozhoduje. Putin doslova řekl, že případná válka nebude mít vítěze. Bože...nesmyslné zbrojení, na co? na zabíjení lidí! sám víš, co se hrne do Evropy. ne - já nestraším. to je fakt. mám příbuzné v Německu, v Anglii...a když to slyším...to, že by se uživila celá planeta - v tom s Tebou souhlasím. ale ne za současné situace. žiji na venkově a vidím, jak rapidně ubývá zemědělská půda, dováží se absolutně vše kvůli ziskům, opravdu jsme popelnice Evropy...a že se zamezí dvojí kvalitě potravin? to je směšné...dnes jde udělat vše. absolutně vše.....každý člověk je úplatný. bez vyjímky. a že nesoucítíme s lidmi ze zaostalých zemí? a jak bys to chtěl udělat? nedovedu si to představit....ach - to je na dlouhou polemiku...na závěr bych chěla říct, že mocní kašlou na ostatní. udělají si to tejně tak, jak budou chtít. oni mají své kryty. my jsme odsouzeni pouze k čekání...

14.04.2018 18:13:44 | Andělreagovat

Všechno má své stinné i světlé stránky, Anděli – lidské ideály budou vždy v rozporu se stávající realitou, nikdy tomu nebylo jinak, a přesto člověk urazil v historii ohromnou, a i při zpětném pohledu ve výsledku pozitivní cestu. Společenský pohyb se nedá zadržet, má sice i své zpětné rázy, ale vždycky se nakonec posune ve spirále zase někam dál, k něčemu lepšímu. Myslím, že propadat fatální skepsi není nikdy řešení, stejně jako si idealizovat a přebarvovat to, co správné a dobré prostě není. To je věčný úděl člověka. Líp na to odpovědět neumím, ale snažit se učinit svět lepším (třeba i jen ten svůj vnitřní), má podle mne smysl, i jen v drobnostech kolem sebe – každý máme něco ve své moci, minimálně můžeme otevřeně prezentovat své názory, už to samo o sobě není málo. A společnost se pohybuje jako do jisté míry nepředvídatelná výslednice všech i těch nejmenších siločar – každý jednotlivec si tak může sice připadat bezmocný, ale ani ti nejmocnější nemají vše ve svých rukách a často se jim to vymkne, mnohdy si to i odskáčou. V tom je to snad vůči celému spektru tak nějak spravedlivé :-)

14.04.2018 18:50:28 | Amonasrreagovat

Ami...tak nesouhlasím razantně v jedné věci. že si může každý říkat svoje názory. sakra - vždyť se ti lidi bojí! bojí se říct svůj názor ! ach....raději toho necháme....je spousta příkladů, absurdních, že tomu tak je a je mi z toho fakt smutno.....přeji Ti hezkou neděli:)

14.04.2018 21:29:59 | Andělreagovat

Anděli, to už ale snad není o tom, že by se za názory třeba zavíralo. Že se dnes stále víc prosazuje kultura netolerance k odlišným názorům (z nejrůznějších stran a názorově vyhraněných skupin), to je myslím něco jiného. To souvisí podle mne s jistým duchovním úpadkem, trivializací, bulvarizací atd. atd. a potažmo postupným hloupnutím společnosti jako takové. A je to tudíž i o potřebné osobní odvaze nebát se občas „nevýt s vlky“, což je vždycky spojené s nějakým diskomfortem. Proto se mnohdy raději oportunně přizpůsobíme, máme to myslím geneticky zakódované i v národní povaze. Ale to už by byla jiná kapitola a nekonečná debata k tomu… I Tobě prima neděli :-)

14.04.2018 22:03:49 | Amonasrreagovat

...tak ještě jedna reakce....ono když je člověku a jeho rodině vyhrožováno smrtí...já bych strach měla. o sebe ne, ale o rodinu. a přesně to se teď děje....howgh....:) Ami....krásnou neděli!

15.04.2018 08:10:50 | Andělreagovat

Ty mi dáváš Anděli! :-) Klidně bych Ti nechal poslední slovo, ale když já nemám rád bezvýchodné konce ;-) Takže co k tomu – to už jsme se dostali až na kriminální rovinu. Nechci to nijak bagatelizovat, peníze a moc náramně chutnají a pro zločinné typy je to samozřejmě vždycky lákadlo veliké. Prorůstání zločinu a politiky známe dobře nejen od nás, je to myslím aktuálně velký problém celé západní demokracie, za peníze si lze skutečně koupit kdekoho, včetně těch, kdo mají ochranu demokracie a spravedlnosti v popisu práce, čímž se pojem demokracie nebezpečně vyprazdňuje. Ale lepší systém zatím nikdo nabídnout nedokáže, je zkrátka nutné bránit jejímu oklešťování, jak to jen jde – a to je na každém, aby pro to dělal, co může. Anebo taky nedělal – pak se ale nedivme… Nikomu ale stromy nerostou až do nebe – to platilo, platí a platit bude. I když někdy to nebe třeba dokážou na čas zakrýt – nenechme si ho tedy zakrývat a brát :-) Krásný den i Tobě, s modrým nebem nad hlavou! :-)

15.04.2018 12:07:39 | Amonasrreagovat

Ami..tak to zase nedá mně! když Ty to bereš více globálně! já hovořím o jiném druhu zastrašování. je to ten druh, kdy se člověk skryje za anonymitu, a může to být třeba soused.....vidím to tady. nikdo se nezapojuje o hovorech o politice, všichni utečou....nechtějí vůbec hovořit už i zde na vesnici.bojí se soused souseda..kam tohle dospěje...tak a už dost....Ami.....prosím - a teď se směju - necháš mi poslední slovo? a to už se chechtám:):):) určitě ne...anebožeby....?.....mrk voka....:)

15.04.2018 13:26:43 | Andělreagovat

;-))

16.04.2018 11:17:04 | Amonasrreagovat

...a mezi tím
na města dopadají bomby
a na druhém konci světa
ženy stojí ve frontách
na potraty

14.04.2018 13:47:06 | piťurareagovat

Bohužel... :-(

14.04.2018 13:57:34 | Amonasrreagovat

Já mám z poslední doby taky pár povzdechů na tohle téma.
Oslabuje to, ať chceme, nebo ne...

14.04.2018 12:04:15 | Philogyny1reagovat

Rozumíme si, Phil... A to mě naopak posiluje - díky :-)

14.04.2018 12:08:58 | Amonasrreagovat

© 2004 - 2019 liter.cz v1.4.3 | Facebook, Twitter