Opuštěný

Opuštěný

Ve studeném potu tváře
Krátí se dech mých dnů
Odhazuji svatozáře
Spletené z tvých snů

Odkládám tvé představy
Utopené v minulém času
V této stanici můj vlak nestaví
Tak nehledej ve mě prosím spásu

Nejsem ten kdo sis myslel
Nevplétám do lásky něhu
Můj cit nikam nezmizel
Jen nejsem dívka z příběhů

Jsem jen hloupé ptáče
Co chce poznat celý svět
Až mi bude opět do pláče
Třeba se ti vrátím zpět

Ale spíš ne

Autor Klára Němcová, 28.04.2021
Přečteno 63x
Tipy 7
Poslední tipující: Emily Říhová, Iva Husárková, Psavec, poslední, Rozmarýna, Amonasr
ikonkaKomentáře (12)
ikonkaKomentujících (3)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Mokne v holém stromě ptáče
v jeho peří slzy
pěje pro své louky píseň
že se vrátí brzy

28.04.2021 22:44:19 | poslední

Další krásný kraťas:). Děkuji za zastavení a další darovaný úsměv

28.04.2021 22:52:54 | Klára Němcová

Tvé texty se čtou poměrně dobře, jen mám z toho negativní dojmy. Cítím v tom, co do toho dáváš, což je dobré, ale podle mě není dobré mít většinu textů čistě takto smutných a zacyklených do svého myšlení minulosti. Kdybys hledala cestu a úlevu, zkus psát pozitivně, protože lidé jsou to, na co myslí, bohužel... A je jedno, co se lidem stalo a děje, nikdy by neměli být čistě destruktivní, vždy je cesta a naděje :o)

28.04.2021 16:32:52 | Crazymike

Děkuji moc, vážím si tvého zájmu a je to moc milé. Je mi jasné, jak mé texty bez pozadí musí působit, ale není to ani zdaleka tak černé. Jen v básních většinou ventiluji negativní emoce. Je to pro mě způsob jak v sobě držet psychickou rovnováhu. Ve smutku píšu, ve veselí spíš maluji...
Ještě jednou děkuji moc za zastavení a myšlenku.
Přeji krásný den:)

28.04.2021 18:20:05 | Klára Němcová

A to je právě asi ta největší chyba, když se pohybuješ v zarytém způsobu vnímání a šablon akce/reakce. Buďte tedy, Vy, autoři empatičtí a citliví ke čtenářům/posluchačům, protože je svými negativním texty negativně ovlivňujete :o) A pokud někoho jen napadne to, tak to ty debile nečti, měl by se daný člověk nad tím vážně zamyslet, protože Vám uchází jedna z hlavních point bytí :o)

28.04.2021 20:19:54 | Crazymike

Dle mého názoru i zkušenosti, pokud si člověk v sobě neřeší nebo neřešil podobná témata jako je v básni, text ho většinou neosloví.
Pokud tě však má tvorba uvedla do negativní emocí, omlouvám se. Bohužel nedokážu se na povel smát, ani psát zvesela. Básně jsou mé vnitřní monology a zároveň forma terapie. Má tvorba často vychází z emoce, momentálního stavu, a slova přicházejí sama.
Nerada svá slova znásilňuji ke spokojenosti ostatních, bolí mě to pak nejen psát, ale i číst. Avšak tvůrců je naštěstí mnoho a tedy se naštěstí nemusíš nechat ovlivňovat jen mými texty...
Většina textů vychází právě ze zamýšlení, nebo naopak nemyšlení, avšak k té pointě bytí...Prozraď mi ji prosím...Asi mi utekla již v první kapitole.

(Skutečně si vážím tvých slov. Má odpověď je psána s pokorou a zároveň dětinskou zvědavostí, vyznělo-li by to jinak, nebylo to tak myšleno)

28.04.2021 21:13:16 | Klára Němcová

Každý na to musí přijít sám, jinak tu je úplně zbytečně, ne? :o) Nicméně tu nikdo nechápe to, o čem píšu, protože si lidé neuvědomují provázanost svých činů. A jak moc sobečtí lidé dokážou být a vůbec nad těmito tématy se v životě nezamysleli, nepozastavili, přitom je to velká škoda. Nevědět a neznat sebe a okolí :o) Třeba proč jsme násilní, proč jsme zlí a proč nutíme ostatním svoji vůli... Kde je empatie, porozumění, sounáležitost a pochopení? To je to, proč nechávám takové komentáře :o)

28.04.2021 21:38:30 | Crazymike

S tím souhlasím, co nepochopíme sami je pro nás zbytečná informace. Zdá se mi však, že lidi podceňuješ. Ono jak se k lidem chováš sám, to ti budou vracet. Lidé jsou skvělí stejnou mírou jakou jsou "strašní", často však stačí vlídného slova abys jejich úžasnost pochopil. Neztrácej víru v nás.

Avšak slovo "znát" mi přijde velice silné. Myslím, že nikdy nemůžeme skutečně "znát". Díky bohu však nepotřebujeme chápat ani znát abychom byli šťastní...

28.04.2021 21:57:18 | Klára Němcová

Nepodceňuji nikoho, spíše jsem stále naivně optimistický :o) Třeba jen to, že Ti sem toto píši a přitom jsme se nesešli v tom, co jsem se snažil opět rozvést :o) Protože jsou bariéry, které nám brání poznání, proto nemůžou lidé pochopit...vlastně nic :o)

28.04.2021 22:31:23 | Crazymike

Jediné bariéry mezi lidmi jsou ty které si postavili oni sami, ale to ke v pořádku. Už dávno jsem se smířila s tím, že jsou věci, které prostě nepochopím. A tak ve sladké nevědomosti budu zase jen snít :)

28.04.2021 22:49:46 | Klára Němcová

Snění v myšlení není moc dobrá věc :o) Ale jinak noční spánek, to je něco jiného, tam Ti přeji krásné snění plné sebepoznání :o)

28.04.2021 22:56:04 | Crazymike

Děkuji za milé přání i krátkou výměnu názorů, až budeš mít dlouhou chvíli, klidně se tu zase zastav :)

28.04.2021 23:00:54 | Klára Němcová

© 2004 - 2021 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter