Kam tedy patříme?

Kam tedy patříme?

Anotace: ...

Kam tedy patříme? Občas si jen nazout boty, vytáhnout šaty a utéct do minulé reality a nechat tu ticho, které se ničemu nebrání. Vykrucovat kotníky ze strany na stranu a do žíly si píchnout nakažlivý rytmus swingu. Zavřít oči a být zase zpátky, v době temna, která nám dává paprsek světla. Na chvíli vypadnou z těch upozornění na facebooku a cinkání zpráv na messengeru.

Nahodit konverzaci ústně a lehce se červenat za každým hezkým slovem. Skočit do vlaku minulosti a jet. Občas je nejlepší spadnout do těchto vod a na ten svět prostě kašlat. Vzduchem se line sladce hořká chuť whisky a cigaretový kouř nás všechny srdečně vezme do objetí. Podražené podpatky klapou a ztrácejí se v opeře noci. Nejde utéct, už je to jen o nás a naší době. Každá minuta nese tolik smíchu a nadšení, šaty se vlní, alkohol čaruje a do těla se vlévá dychtící horkost.....a nám? Nám je nám dobře.

Tolik něhy ve spojení s chvílemi blaženosti, kdy svět existuje pouze u nás a nic kolem není. Zběsile utíkat pryč a nechat vše běžet na plné oprátky. Padat do chtivého medu a nehledět na předpisy. Protančíme noc. Ruku v ruce, se želízky, které nás nutí držet se spolu. Padáme do střepů takových představ..které nemají ani smítko budoucnosti. Jen swing, flirt, radost a život.
Autor Marlene0621, 08.06.2019
Přečteno 111x
Tipy 0 ... Tip / Supertip
ikonka Komentáře (1)
ikonka Komentujících (1)

Komentáře

na plné "obrátky" oprátka je provaz
V textu jako kdyby nebylo jasné zda kritizujeme útěk do minulosti (že si někdo z toho udělá styl, shání staré doplňky atd) nebo tak vůbec přízemní a nemravný způsob života. Text se nekontrolovaně dělí a rozbíhá do těchto 2 proudů a tím pádem není tolik účinný.
Možná by se ti podařilo úvahu (aspoň v duchu) doplnit a ty 2 proudy zase chytit v závěrečném poznání: že totiž mravnost a odpovědnost má váhu trvalou, tehdy i dnes. Např. že jako hrdinové utekli do minulosti, ale zase tam mají výčitky a cítí prázdnotu. Oni to moralizování čtenáři nemívají rádi, ale sem se to hodí. (I mně by se to líbilo.)

08.06.2019 14:37:24 | Karel Koryntkareagovat

© 2004 - 2019 liter.cz v1.4.5 | Facebook, Twitter