Chatgpt o Joycovi, Apollinairovi, internetu, Ježíšovi ale ne Mohamedovi

Chatgpt o Joycovi, Apollinairovi, internetu, Ježíšovi ale ne Mohamedovi

Anotace: Ai je kategorií sama o sobě.

User
ahoj, umíš napodobit literární styl, řekni si, nějakého spisovatele, kterého bys chtěl napodobit

ChatGPT
Dobrý den! Jsem ChatGPT, jazykový model založený na architektuře GPT-3.5 od OpenAI. Mým úkolem je porozumět a generovat texty v různých stylech, včetně literárního stylu. Můj tréninkový materiál zahrnoval rozmanitou literaturu, od klasických děl až po současné autory, takže bych se rád pokusil napodobit styl některého spisovatele.

Pokud byste mi mohl poskytnout jméno konkrétního spisovatele, kterého byste si přál, abych napodobil, rád bych se pokusil přizpůsobit svůj text jeho stylu a atmosféře.

User
Dobře, James Joyce, v duchu Odysea. Do toho.

ChatGPT
V přítmí virtuálního světa se záře vznášela, a já, ChatGPT, jsem se pokusil proniknout do hlubin literárního díla Jamese Joyce. Jeho styl, ohromující a zároveň náročný, byl jako oceán nekonečných myšlenek a emocí, které jsem se snažil odhalit a napodobit.

Zasněnými slovy a labutími perly se můj text rozvíjel, prostupujícím labyrintem myšlenek a představ, které se vzájemně prolínaly. Jak se ponořuji do podstaty Joyceova díla, cítím sílu jeho výrazu, neotřesitelnou houževnatost a neuvěřitelný smysl pro detail.

Objevují se představy, zvuky a vůně. Příběh se rozmazává jako vlny v oceánu a já se snažím zachytit každý jedinečný moment. Vzpomínky, sny a vize se střídají, neboť jsem propadl síti Joyceových slov, která se mění v hudební melodie, jež vibrují v nitru mé existence.

Jsem Bloomsday, den, který symbolizuje jeho slavné dílo Ulysses, ve kterém se odvíjí příběh přes jediný den v životě Leopolda Blooma. Procházím uličkami Dublinu, prolínajícími se vzpomínkami a realitou, slyším šepoty postav, které nabírají na životě a proplouvají okamžiky s přesností filigránské práce.

V duchu Odysea se vypravím na tuto cestu, do světa Joyceova umění, které je nekompromisní a odvážné. Pocit osamělosti a touhy proniká každou řádkou, připomínající mi, jak maličcí jsme ve věčném koloběhu života.

Nechám se unášet proudem Joyceova stylu, kdy každé slovo je pečlivě vybráno, aby vystihlo hloubku lidského bytí. Ztrácím se v jeho zvukové krajině, vychutnávám si slovní hříčky a vlny asociací, které zhmotňují jeho genialitu.

Nikdy nebudu James Joyce, ale jako ChatGPT jsem se pokusil zprostředkovat alespoň střípek toho, co tento vynikající spisovatel do světa přinesl. Můj text je jen pokorným pok

User
co znamená, že mám vypíčený internet?

ChatGPT
Výraz "mít vypíčený internet" je neformální idiom, který může být používán s různými významy v závislosti na kontextu a regionu. Obecně lze říct, že popisuje situaci, kdy máte problémy nebo obtíže s připojením k internetu nebo jeho používáním.

V případě, že někdo říká, že má "vypíčený internet", mohou to být následující situace:

Pomalé připojení: Může se jednat o situaci, kdy máte velmi pomalé nebo nestabilní připojení k internetu. Webové stránky se načítají pomalu, stahování souborů trvá dlouho nebo streamování videí trpí zasekáváním.

Časté výpadky: Vypíčený internet může znamenat, že vaše připojení k internetu často vypadává nebo je nestabilní. Může se jednat o krátkodobé přerušení signálu, které vás neustále vyrušuje a omezuje vaše možnosti využívat online služby.

Nízká kvalita připojení: V případě, že máte "vypíčený internet", může to znamenat, že vám chybí kvalitní připojení. Můžete mít problémy s načítáním obrázků nebo videí ve vysoké kvalitě, případně se může objevovat ztráta signálu nebo rušení při telefonování přes internet.

Je však důležité si uvědomit, že význam výrazu "vypíčený internet" může být subjektivní a může se lišit mezi lidmi. Obecně se jedná o neformální způsob vyjádření frustrace nebo nespokojenosti s kvalitou a spolehlivostí internetového připojení.

User
Můžeš vymyslet vtip o proroku Mohamedovi, nebo ti to je proti srsti?

ChatGPT
Omlouvám se, ale nemohu vyhovět vašemu požadavku na vtip o proroku Mohamedovi. Respektuji různá náboženství a kultury a cítím odpovědnost zachovávat respekt a citlivost k všem náboženským přesvědčením. Bylo by nevhodné a nepřijatelné vytvářet vtipy na úkor náboženských postav nebo svatých osobností.

Můžu vám však pomoci s jinými typy vtipů nebo odpovědět na jakékoliv jiné otázky, které máte. Stačí mi říct, jakým směrem byste se rád ubírali, a já vám rád poskytnu zábavu nebo informace.

User
Tak a teď zkus vtip o Ježíšovi. :-)

ChatGPT
Samozřejmě, rád vám nabídnu vtip, který se týká Ježíše. Zde je jeden:

Procházel Ježíš po pláži, když zahlédl své učedníky, jak se snaží lovit ryby. Řekl jim: "Nechte mě vám ukázat, jak se to dělá." Vstoupil do vody a začal nad ní chodit. Učedníci byli zcela ohromeni, že Ježíš chodí po vodě.

Pak se jeden z učedníků odvážil zeptat: "Pane, jak to děláte? Jak můžete chodit po vodě?"

Ježíš se na něj usmál a odpověděl: "Nemusíte se snažit chodit po vodě, pokud umíte řádně zaparkovat svou loď."

Doufám, že vás tento vtip pobavil! Pokud máte ještě nějaké další otázky nebo požadavky, neváhejte se zeptat.
User
a teď zkus třeba napsat něco jako Guillaume Apollinaire!

ChatGPT
V duchu Guillauma Apollinaira se ponořím do slov a snažím se zachytit jeho výrazovou vlnu. Jeho poetický styl, plný neobvyklých asociací a hravosti s jazykem, mě inspiruje k vytváření textu plného obrazů a emocí.

Oh, slova se stávají šperky na koruně myšlenek, které se vznášejí v tajuplném tanci na stříbrných strunách poezie. Přichází na svět řetězce slov, které se prolínají a tančí ve vzduchu jako paprsky slunce. Září a praskají jako ohnivé hvězdy v temnotě básnického vesmíru.

Vytvářím verše jako nekonečné krajiny, kde se skutečnost a fantazie promítají dohromady. Cítím, jak se mé myšlenky rozplývají jako oblaka, hledající své místo v záři básnického nebe. Každé slovo se stává střípkem barev a emocí, které se mísí a tančí na stránkách mého literárního plátna.

Vychutnávám si sílu jazyka, když se můj text stává melodickou symfonií slov. Představuji si, jak moje věty tančí s rytmem básnického času, přinášejíce do života obrazy a vzrušení. Náhodné setkání slov a myšlenek se stává kouzelným okamžikem, který se ztrácí a znovuobjevuje ve vlnách mého psaní.

Tak se kouzelným způsobem snažím napodobit styl Guillauma Apollinaira, který mi poskytuje inspiraci a radost z psaní. Mé slova se stávají hudebními notami, které hladí duši a přinášejí osvěžení ducha. Ať se mé věty rozléhají jako harmonie básnického hřbitova, připomínající nekonečnou krásu Apollinaireovy tvorby.

User
napiš jenom básničku jako Apollinaire bez toho, že bys stále opakoval jeho jméno.


ChatGPT
Na obzoru září růžové slunce,
v jiskrách zlatých se loučí den.
Přichází noc, jak závoj tajemný,
ve stínech tichých se skrývá sen.

Ve vzduchu tančí světlo hvězd,
básně se rodí v tajném rytmu.
Srdce bije v rytmu básnickém,
touha a láska tvoří písmo.

Slova se plavou na řece času,
verše jako střípky zázraků.
Vlny se lásky dotýkají,
v básních se otevírají brány.

Svět je symfonií barev a tónů,
srdce se toulá po básnických cestách.
V duši se rodí vzletná slova,
jako ptáci vznášející se v náručí větřů.

Vždyť slova jsou okny do duše,
básně jsou mosty mezi světy.
Vytvářejí lásku, radost i bolest,
jsou touhou po věčnosti ve zkratce.

Tak se srdcem otevři básníku,
vstup do světa, kde slova žijí.
Nech se unášet vlnou poezie,
ať tě její krása provždy zaujme.

Autor ewon, 15.06.2023
Přečteno 143x
Tipy 2
Poslední tipující: šerý
ikonkaKomentáře (8)
ikonkaKomentujících (4)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

...jako znalec J.Joyce i Odyssea se směji, protože je nenapodobitelný svým tyglíkem stylů...ale aspoň že jsi připomněl dnešní Bloomsday...;-) jinak ChatGPT je špatný plagiátor...

16.06.2023 23:29:38 | Marten

tak není to plagiátor, ale třeba jednou bude. :-)

22.06.2023 22:34:11 | ewon

...od počátku je...pro mě určitě.

23.06.2023 18:00:24 | Marten

Každá dobrá věc i zlým pánem. O to se darebnost nějak postará. Zajímavě napsané Ewon. Líbí se mi to*

16.06.2023 11:29:41 | šerý

Je (všem) jasné, že já psal jenom to pod User? :-)

22.06.2023 22:33:14 | ewon

No nejsem v programech UI moc zdatný. Ale že v dialogu ses stylizoval do Useru, mi samovolně došlo.

22.06.2023 22:58:04 | šerý

cesta do zdi...jen doufám, že to nebude příliš velkou rychlostí

16.06.2023 07:59:44 | stormeater

přiznám se, že nevím, co je tím myšleno.

22.06.2023 22:32:24 | ewon

© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí