Platí česká přísloví?

Platí česká přísloví?

Anotace: Zase jedna slohovka na češtinu… doufám, že pobaví :)

S nějakým tím příslovím se už v praxi, či běžném životě pokud chcete, setkal nejeden z nás. Ale platí ještě?
Kolikrát nám už naše babičky říkaly, že trpělivost růže přináší, když jsme si stěžovaly na své mužské protějšky, kteří nám tu kytku ne a ne přinést.
Kdyby ale opravdu trpělivost růže přinášela, pak bychom se při čekání na vlak společnosti České dráhy a.s. doslova topili v záplavě květin. Výše zmiňovaný dopravce by si do sloganu měl zabudovat přísloví „Kdo si počká, ten se dočká“ či „Dočkej času jako husa klasu“.
Dalším případem totálního popření českých přísloví, jsou naši romští spoluobčané, kteří nám dennodenně dokazují, že i bez práce jsou koláče. Česká přísloví se asi nevztahují na příslušníky národa, který je naší vládou pozitivně diskriminován… Když už jsme u vlády, tak ta by se podle rčení, že blbost nadnáší, už dávno měla nacházet v nekonečném vesmíru.
Když se člověk podívá na dnešní adolescenty, kteří jsou schopní, se ze svých pochybných toulek nocí vrátit v deset hodin dopoledne, má pochyby nad přísloví „Ráno moudřejší večera“.
Jak vidíme tak v našem malém, ale už ne milém, státě s levitující vládou už většina přísloví neplatí, ale vždy může být hůře a proto hlavu vzhůru, třeba se těch růží přeci jen dočkáme.
Autor akibu, 31.03.2012
Přečteno 1384x
Tipy 7
Poslední tipující: Blanche Lebalegie, Radhuza, carna, Boscai, zaba.zuzla
ikonkaKomentáře (3)
ikonkaKomentujících (3)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Vtipné, výstižné. Trochu mi to připomnělo vyprávění doktora Vlacha z humoristického románu Saturnin. Přísloví máme mnoho - co takhle napsat porkačování?

23.08.2012 18:08:55 | Blanche Lebalegie

To je fakt vtipné, kdo ti s tím pomáhal? :D

14.05.2012 08:52:49 | carna

Na každou svini se vaří voda :-))

31.03.2012 22:14:30 | zaba.zuzla

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter