Od trávy až ke skořici

Od trávy až ke skořici

Anotace: Popis bratra tak trochu jinak :)

„Peťo, není ti špatně?“ ptá se sestra po tom, co se bratr svalí na postel. „Ne.... my sme byli enom na balíkách...“
Na balíkách... člověk by si řekl: „No co? Tak byli na balíkách se slámou, to nevadí. Neřeš.“ Neřeším. Radši. Vím moc dobře, co tam můj čtrnáctiletý bratr se svým nejlepším kamarádem dělal. Nejsem naivní a vím, že věková hranice vykouření první cigarety, se čím dál víc snižuje, ale tráva? Dobře, možná jsem naivní. Nebo spíš jsem byla, tímto dnem jsem však prozřela.
Je neuvěřitelné, jakým způsobem a jakou rychlostí získávají dnešní děti zkušenosti s drogami. A ještě neuvěřitelnější je, že kvůli tomu nemají špatné svědomí. Zjevně zde platí přímá úměra – čím víc mají zkušeností s co největším počtem drog a návykových látek, tím víc mají otupený a „vygumovaný“ mozek. Tudíž svědomí žádné, zkrátka jim chybí.
Ano, je to tak a ne jinak. Mládež, možná spíš děti, je už dnes taková. Přijala jsem to a smířila se s tím, že můj bratr patří do skupiny vyvrhelů společnosti. Ale opět se ukázalo, že jsem se mýlila. Že jsem pořád nezkušené kuře. Tuto neděli přišel bratr, sedl si za mnou k počítači a z kapsy vytáhl asi patnácti centimetrovou skořici. „Jejda mane, na co to máš?“ ptám se. A Peťan s šibalským úsměvem odpoví: „No na balíky, ne? Snad sis nemyslela, že ostanem u trávy? Skořica je lepší, skořica je dobrá.“
Vždycky jsem si myslela, že se začíná lehkými drogami a končí těmi tvrdými. Naši kluci to však vzali trochu jinak. Začali lehkými a skončili u skořice. Nevím, ke kterým drogám bych měla skořici zařadit a vlastně ani nevím, jestli můžu říct, že skořice je droga. V každém případě mě můj bratr překvapil. Odvolávám to, co jsem napsala. Není vyvrhel společnosti, je to průkopník nové éry.
Autor prasdora, 14.03.2009
Přečteno 850x
Tipy 6
Poslední tipující: Mounkey, Teereezkka, Grafomanická MIA
ikonkaKomentáře (6)
ikonkaKomentujících (6)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře

Vím jen, že skořice náramně voní, ale dávat si ji jako kouř?Nepochopitelný:-)
Snad se brzy bratr probudí:-)

20.03.2009 14:17:00 | Mounkey

voní

19.03.2009 19:12:00 | trrtrr

Proti gustu žádný dišputát - alespoň v tomto případě. Zkus mu koupit na Vánoce kretku - od kouření ho už asi neodradíš, ale aspoň nebude smrdět jako skunk.

15.03.2009 08:57:00 | voedor

Máš zajímavého bratra ..

14.03.2009 20:53:00 | Teereezkka

Takovejhle puritánskej názor sem asi propad někde z padesátejch let minulýho století,ne?

14.03.2009 18:15:00 | 6thSun

:D Skořice, panebože...! Sice asi lepší, než jet v nějakém fetu, ale fuj, už jenom proto, že skořici nesnáším:D Tomu "průkopníkovi nové éry" fakt nemám co vytknout, ST jak vyšitý:D

14.03.2009 17:38:00 | Grafomanická MIA

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.11 | Facebook, Twitter