Fórum

Hledam textare/textarku.

» Odpovědět «cantora (19.02.2018 14:57:29)

Ahoj či Dobrý den.
Pro kapelu s vlastní autorskou tvorbou hledám vhodného kandidáta na textaře (textařku). Jedná se o náročnější záležitost - textování především na existující zpěvovou linku, tzv. "svahilštinu" :) Podobně se přetextovávají nečeské písně. Autor(ka) textu bude uveden(a) na případných nahrávkách atp.
Jen vážní zájemci. Texty musí, ve vysokém procentu, respektovat fonetiku pěvecké linky. Téma bude buď dáno, nebo se domluvíme na základě hudební a pěvecké "nálady". Lyrika typu "Bejby sem a bejby tam" či skočím na svůj Harlej/motorku auto", "On ji, ona ji, jeho atp." u nás nemá místo.
Styl kapely je Funk-rock. Kapela je, složená ze zkušených hudebníků.
Kandidát MUSÍ být připraven na změny textu, které se vyvinou během práce/zapracování do hudby!!

Díky za nabídky či odpovědi.
Canto

» Odpovědět «BůhVerše (20.02.2018 23:36:34)

Hele a co třeba sem hodit jednu skladbu, a sledovat kdo co vymyslí?

» Odpovědět «cantora (21.02.2018 09:36:46)

Pravda.

Na nahrávkách teď pracujeme.
Ale není problém napsat text na něco jiného. Pricip je stejný - důraz na frázování, plynulost přechodu mezi slovy, správné zpěvné KONCOVKY! a hlavně rozumně zpracované téma (motorky, čištění zubů, politika, já ji/ho, ona mě/ji atp. je tabu!). Politiky máme všichni dost... A ještě jedna drobnost - musíte být ochotni připomínky zapracovat či text přepracovat.

Buď si vyberte sami, nebo tady jsou příklady.

https://www.youtube.com/watch?v=egA8S3_wvaI
https://www.youtube.com/watch?v=cA9gUspn6gc
https://www.youtube.com/watch?v=jr3pVXNyj5Y
https://www.youtube.com/watch?v=82gw_lWK0P0


Tohle otextování má výhodu. Nedá se to jen tak "ukrást". Ale dokud se nedohodneme, NEBUDE váš text nikde použit!

Díky, Cantora

» Odpovědět «hledač (21.02.2018 20:24:12)

"já ji/ho, ona mě/ji atp. je tabu!" - no jo, ale o čem jiném má cenu psát, než o NÍ? :-))) všechno ostatní je naprosto nudné a nedůležité :-)

texty jsou určené do úst zpěváka, nebo zpěvajdy?

» Odpovědět «cantora (22.02.2018 08:33:03)

:) Zpěváka.

Nechte se inspirovat rozumnými filmy. I na téma "Slunce, seno a ...." se v podstatě na veselou melodii dá napsat. Určitě ne na melancholickou baladu (i když tam by to taky šlo - jako ironie).
Dále např. o závislosti na mob. telefonech, sociálních sítích, dětech na rodičích, aroganci bohatých fracků, jejich rodičů, závislosti na materialismu, penězích atd. Chcete-li napsat, že někdo někde přivázal psa, protože to byl nevhodný dárek!, dotýkáte se lidské debility. Takže tam nemusíte psát o vytí chudáka psa, ale použít ho jako obal pro poukázání na brutální povrchnost lidského myšlení způsobenou nezodpovědností, způsobenou zaslepeností, špatnou výchovou atp.

Cantora

» Odpovědět «ROSA ŽIVOTA ZRAKEM VNITŘNÍM OSVÍCENA (22.02.2018 15:56:31)

dobrý den,
mohou být i texty o Bohu, jak miluje lidi a jak byl svět kdys čistší?

» Odpovědět «cantora (22.02.2018 17:37:06)

Ne. Mně to nevadí, ale zbytek kapely to nechce.

» Odpovědět «ROSA ŽIVOTA ZRAKEM VNITŘNÍM OSVÍCENA (23.02.2018 15:50:21)

hihi škodaaa:(( tak to nic:-(( :-)) děkuji i tak za odpověď:-)

» Odpovědět «MartinaH6 (02.03.2018 23:27:04)

Ahoj/dobrý den,

Tvůj/Váš inzerát mě zaujal, hlavně proto, že mi chybí textařina-řekněme, že s ní mám jisté zkušenosti. Klidně bych do spolupráce s vámi šla, jen se zeptám, zda požadujete texty v češtině či angličtině?

S pozdravem

Martina Hošková

» Odpovědět «cantora (03.03.2018 19:18:54)

Dobrý den Martino,

jedná se nám o české texty. Zkuste prosím napsat text na jednu z písní, kterou jsem výše uvedl, nebo si vyberte jinou píseň v anglickém jazyce z důvodu melodické linky. Klidně jednodušší, i když čím složitější, tím více to o Vás řekne :)
Pokuste se o maximální vyváženost mezi tématem, poddáním/obsahem/stylem a melodickou linkou. Jako téma si např. vemte závislost na poč. hrách. Důležité je, aby text podle melodie hezky "klouzal". Např. žádné samohláseky tam, kde mají být souhlásky... Jednoduše si to "po sobě" zkuste zazpívat a poslouchejte se. Pokud to bude drhnout (hhrrrrrrnek ti dám), tak je to špatně. Text bude použit jen na posouzení Vaší práce. Dále musíte být bezpodmínečně připravena na změny! Ti, kteří lpí na první verzi, nemohou s námi spolupracovat.

O výsledku mně prosím zde informujte, nebo přes vzkaz. Pokud bude spolupráce dohodnuta, vyměníme si bližší kontakty.

Díky
Cantora

» Odpovědět «MartinaH6 (11.03.2018 21:09:17)

Dobrý den, Cantoro,

tak jsem si dala takovou "challenge", a to, jak přetextuju "Far Behind" od Candlebox a žel, musím konstatovat, že se mi to nedaří. :( Jsem totiž při textování zvyklá na určitou tvůrčí svobodu (tj. "napasovat" text na melodii) a přetextovávání písní se mi nezdá jako dobrý začátek... zkusím ještě přetextovat nějakou píseň dle vlastního výběru, třeba to půjde. Rozhodně to ovšem nebudu lámat přes koleno, je pravda, že jsem naposledy textovala před dvěma roky a od té doby mě do určité míry opustila Múza, kterou se snažím znovu přivolat psaním básniček... uvidíme. Pokud to půjde, budu se těšit na spolupráci s Vámi a s kapelou, pokud ne, popřeju Vám hodně štěstí při hledání textaře/textařky. :)

S úctou

Martina

» Odpovědět «cantora (12.03.2018 16:13:03)

Dobrý den a určitě. Klidně si vyberte něco jednoduššího. Třeba i ze španělštiny... A prosím Vás, žádný stres z pocitu neúspěchu, protože jde o NÁŠ kapelní subjektivní pohled. Hlavně, když budete připravená na změny.

A nebojte se humoru, nadsázky či sarkasmu. Jeden příklad z funk-rockového textu na existující pěveckou linku písně o telefonech:

...
Sám opodál zvoní telefón
Ruší noční tmou a tichem ladí tón
Realitou stal se, závislosti zrodil v nás, mnohých
Zpovědi i moudra neúnavně polyká, hladový.
....

Cantora

© 2004 - 2018 liter.cz v1.4.2 | Facebook, Twitter