Fórum

Diskusní fórum » Vzkazy

Hledam textare/textarku.

» Odpovědět «cantora (19.02.2018 14:57:29)

Ahoj či Dobrý den.
Pro kapelu s vlastní autorskou tvorbou hledám vhodného kandidáta na textaře (textařku). Jedná se o náročnější záležitost - textování především na existující zpěvovou linku, tzv. "svahilštinu" :) Podobně se přetextovávají nečeské písně. Autor(ka) textu bude uveden(a) na případných nahrávkách atp.
Jen vážní zájemci. Texty musí, ve vysokém procentu, respektovat fonetiku pěvecké linky. Téma bude buď dáno, nebo se domluvíme na základě hudební a pěvecké "nálady". Lyrika typu "Bejby sem a bejby tam" či skočím na svůj Harlej/motorku auto", "On ji, ona ji, jeho atp." u nás nemá místo.
Styl kapely je Funk-rock. Kapela je, složená ze zkušených hudebníků.
Kandidát MUSÍ být připraven na změny textu, které se vyvinou během práce/zapracování do hudby!!

Díky za nabídky či odpovědi.
Canto

» Odpovědět «BůhVerše (20.02.2018 23:36:34)

Hele a co třeba sem hodit jednu skladbu, a sledovat kdo co vymyslí?

» Odpovědět «cantora (21.02.2018 09:36:46)

Pravda.

Na nahrávkách teď pracujeme.
Ale není problém napsat text na něco jiného. Pricip je stejný - důraz na frázování, plynulost přechodu mezi slovy, správné zpěvné KONCOVKY! a hlavně rozumně zpracované téma (motorky, čištění zubů, politika, já ji/ho, ona mě/ji atp. je tabu!). Politiky máme všichni dost... A ještě jedna drobnost - musíte být ochotni připomínky zapracovat či text přepracovat.

Buď si vyberte sami, nebo tady jsou příklady.

https://www.youtube.com/watch?v=egA8S3_wvaI
https://www.youtube.com/watch?v=cA9gUspn6gc
https://www.youtube.com/watch?v=jr3pVXNyj5Y
https://www.youtube.com/watch?v=82gw_lWK0P0


Tohle otextování má výhodu. Nedá se to jen tak "ukrást". Ale dokud se nedohodneme, NEBUDE váš text nikde použit!

Díky, Cantora

» Odpovědět «hledač (21.02.2018 20:24:12)

"já ji/ho, ona mě/ji atp. je tabu!" - no jo, ale o čem jiném má cenu psát, než o NÍ? :-))) všechno ostatní je naprosto nudné a nedůležité :-)

texty jsou určené do úst zpěváka, nebo zpěvajdy?

» Odpovědět «cantora (22.02.2018 08:33:03)

:) Zpěváka.

Nechte se inspirovat rozumnými filmy. I na téma "Slunce, seno a ...." se v podstatě na veselou melodii dá napsat. Určitě ne na melancholickou baladu (i když tam by to taky šlo - jako ironie).
Dále např. o závislosti na mob. telefonech, sociálních sítích, dětech na rodičích, aroganci bohatých fracků, jejich rodičů, závislosti na materialismu, penězích atd. Chcete-li napsat, že někdo někde přivázal psa, protože to byl nevhodný dárek!, dotýkáte se lidské debility. Takže tam nemusíte psát o vytí chudáka psa, ale použít ho jako obal pro poukázání na brutální povrchnost lidského myšlení způsobenou nezodpovědností, způsobenou zaslepeností, špatnou výchovou atp.

Cantora

» Odpovědět «ROSA ŽIVOTA ZRAKEM VNITŘNÍM OSVÍCENA (22.02.2018 15:56:31)

dobrý den,
mohou být i texty o Bohu, jak miluje lidi a jak byl svět kdys čistší?

» Odpovědět «cantora (22.02.2018 17:37:06)

Ne. Mně to nevadí, ale zbytek kapely to nechce.

» Odpovědět «ROSA ŽIVOTA ZRAKEM VNITŘNÍM OSVÍCENA (23.02.2018 15:50:21)

hihi škodaaa:(( tak to nic:-(( :-)) děkuji i tak za odpověď:-)

» Odpovědět «MartinaH6 (02.03.2018 23:27:04)

Ahoj/dobrý den,

Tvůj/Váš inzerát mě zaujal, hlavně proto, že mi chybí textařina-řekněme, že s ní mám jisté zkušenosti. Klidně bych do spolupráce s vámi šla, jen se zeptám, zda požadujete texty v češtině či angličtině?

S pozdravem

Martina Hošková

» Odpovědět «cantora (03.03.2018 19:18:54)

Dobrý den Martino,

jedná se nám o české texty. Zkuste prosím napsat text na jednu z písní, kterou jsem výše uvedl, nebo si vyberte jinou píseň v anglickém jazyce z důvodu melodické linky. Klidně jednodušší, i když čím složitější, tím více to o Vás řekne :)
Pokuste se o maximální vyváženost mezi tématem, poddáním/obsahem/stylem a melodickou linkou. Jako téma si např. vemte závislost na poč. hrách. Důležité je, aby text podle melodie hezky "klouzal". Např. žádné samohláseky tam, kde mají být souhlásky... Jednoduše si to "po sobě" zkuste zazpívat a poslouchejte se. Pokud to bude drhnout (hhrrrrrrnek ti dám), tak je to špatně. Text bude použit jen na posouzení Vaší práce. Dále musíte být bezpodmínečně připravena na změny! Ti, kteří lpí na první verzi, nemohou s námi spolupracovat.

O výsledku mně prosím zde informujte, nebo přes vzkaz. Pokud bude spolupráce dohodnuta, vyměníme si bližší kontakty.

Díky
Cantora

» Odpovědět «MartinaH6 (11.03.2018 21:09:17)

Dobrý den, Cantoro,

tak jsem si dala takovou "challenge", a to, jak přetextuju "Far Behind" od Candlebox a žel, musím konstatovat, že se mi to nedaří. :( Jsem totiž při textování zvyklá na určitou tvůrčí svobodu (tj. "napasovat" text na melodii) a přetextovávání písní se mi nezdá jako dobrý začátek... zkusím ještě přetextovat nějakou píseň dle vlastního výběru, třeba to půjde. Rozhodně to ovšem nebudu lámat přes koleno, je pravda, že jsem naposledy textovala před dvěma roky a od té doby mě do určité míry opustila Múza, kterou se snažím znovu přivolat psaním básniček... uvidíme. Pokud to půjde, budu se těšit na spolupráci s Vámi a s kapelou, pokud ne, popřeju Vám hodně štěstí při hledání textaře/textařky. :)

S úctou

Martina

» Odpovědět «cantora (12.03.2018 16:13:03)

Dobrý den a určitě. Klidně si vyberte něco jednoduššího. Třeba i ze španělštiny... A prosím Vás, žádný stres z pocitu neúspěchu, protože jde o NÁŠ kapelní subjektivní pohled. Hlavně, když budete připravená na změny.

A nebojte se humoru, nadsázky či sarkasmu. Jeden příklad z funk-rockového textu na existující pěveckou linku písně o telefonech:

...
Sám opodál zvoní telefón
Ruší noční tmou a tichem ladí tón
Realitou stal se, závislosti zrodil v nás, mnohých
Zpovědi i moudra neúnavně polyká, hladový.
....

Cantora

» Odpovědět «MartinaH6 (22.03.2018 18:30:10)

Děkuji mnohokrát! Je pravda, že jsem znovu zkoušela přetextovat "Far Behind" od Candlebox a celkem to do sebe zapadlo, tak uvidíme. Abych Vás nezdržovala dlouhým čekáním, rozhodla jsem se, že tomu dám max. ještě týden a podělím se s Vámi o výsledek. Na změny určitě připravená jsem, přeci jen, každý máme svůj vlastní sen o tom, "jak by to mělo vypadat" a nebudu se zlobit, když nějaká ta změna přijde. :)

S úctou

Martina

» Odpovědět «Jan Urban (30.03.2018 22:49:12)

A co si vybrat z tvorby, co by zaujalo, to by se doupravilo.

» Odpovědět «free.poet (27.03.2018 16:05:57)

S dovolením si trochu rýpnu - s textařinou mám taky svoje zkušenosti a pro textaře většinou není problém texty upravovat, a to asi ve stejné míře, jako není pro muzikanty problém upravovat melodie a části písně :-) Ale přijde mi fér dát aspoň ukázku Vaší tvorby (klidně kytara + zpěv ve svahilštině, což se dá rozumně natočit i na mobil), aby i textař věděl, do čeho jde. Jestli to umělecky za něco stojí, jestli textaři sedne styl atd. - protože ono napsat text není úplně jednoduché a už vůbec ne v češtině, která je extrémně nezpěvný jazyk (a to zvlášť třeba v rocku). A textovat tady Seala, který můj text stejně v životě nepoužije a mně pak zbyde text, který je k ničemu (a bude mě stát spoustu práce) a jediným výsledkem může být i to, že narazím na průměrnou českou kapelu, to není moc zajímavá nabídka (a velice pravděpodobně to nebude zajímat ani žádného dobrého textaře). Nechcete ten přístup ještě přehodnotit?

» Odpovědět «free.poet (27.03.2018 16:09:48)

(tím jsem se samozřejmě nechtěl dotknout Martinky nebo kohokoli jiného, kdo projeví zájem)

» Odpovědět «MartinaH6 (31.03.2018 21:29:51)

To je v pohodě, nikterak jste se/ses mě nedotknul. :) I mně by to přišlo více fér, hodit sem nebo poslat přes soukromou zprávu ukázku tvorby kapely, pro kterou bych teoreticky ráda textovala. Je pravda, že jsem znovu zkoušela přetextovávat "Far Behind" od Candlebox, i jsem zkoušela hledat nějaké písně dle vlastního výběru a nedaří se, nedaří... mnohem více by mi vyhovovala spolupráce, kdy by kapela poslala ukázku tvorby a já bych se vcítila do melodie a celkové nálady skladby a napsala bych na to text... protože ono přetextovávat již nazpívanou píseň je nejen extrémně těžké, i když o to by zase tolik nešlo, jsem zvyklá na výzvy, ale navíc je to prakticky nemožné, protože jak textař původní písně, tak textař, který to "předělává", to cítí přece jenom trochu jinak... neberte to, prosím, jako nějaké "rozohnění se", cantoro, jen mě tak napadlo, že by to byl možná lepší styl spolupráce, stejně jako free poeta přede mnou... s pozdravem a úctou

Martina

» Odpovědět «cantora (15.04.2018 16:37:38)

Dobrý den všem. Žádný oheň se nekoná :)

Do cca dvou měsíců budou profesionální dema na webu kapely. Poté pošlu link, ale zájem o textaře/ku zůstává. Kapela s "potulnými" mp3jkami nesouhlasí.

Cantora

» Odpovědět «cantora (15.04.2018 16:51:21)

To není rýpání, ale Váš názor. Jak by to vypadalo, když bych se za normální věci urážel? :)
Odpověď mám tuto:
pokud půjdu na inzerát do kapely, tak seriózní kapela pošle několik věcí od známých autorů, na kterých se dá poznat úroveň zájemce. Pak se vyzkouší improvizace - a je jasno.

» Odpovědět «Akinore (04.09.2018 00:40:22)

Dobrý večer,
Reagují na Váš inzerát, že hledáte textaře.
Je to stále ještě aktuální?
Můj email

veverka.dr@seznam.cz

Těším se na odpověď.
Veronika Drtinová

» Odpovědět «Akinore (04.09.2018 00:40:43)

Dobrý večer,
Reagují na Váš inzerát, že hledáte textaře.
Je to stále ještě aktuální?
Můj email

veverka.dr@seznam.cz

Těším se na odpověď.
Veronika Drtinová

» Odpovědět «rose66 (28.09.2018 16:37:43)

Textuji Jiz dlouho, pokud zajem, poslete pisen a pop is co chcete napsat.

» Odpovědět «rose66 (28.09.2018 16:39:36)

Nepsala jsem email
rose.bezakova@gmail.com

Jste jeste v nabidce?

» Odpovědět «scenaristaJarda (11.03.2019 09:45:51)

Mám zájem o spolupráci.Pošlu ukázku a kontakt
J Jedlička

» Odpovědět «scenaristaJarda (11.03.2019 09:46:05)

Mám zájem o spolupráci.Pošlu ukázku a kontakt
J Jedlička

» Odpovědět «milord (11.03.2019 22:42:03)

Ahoj, mám zkušenosti se svahilštinou i s předěláváním textu zpěvákovi tzv."do huby".Váš styl se mi líbí.Mám přetextováno 7 anglických písní do češtiny a asi dalších 50 textů bez muziky.Mohu vám poslat ukázku, pošlete mi prosím kontakt na adresu lucie.u2@seznam.cz

» Odpovědět «Ivana Štefanová (13.03.2019 16:50:03)

Vážený pane
Reaguji na Váš inzerát, kde hledáte textaře, který píše rád na již zhotovenou melodii.
Svou profesí jsem diplomovaná zdravotní sestra pracující v německém městečku Werdau. Tvorbou slova psaného i zveršovaného, oděného do hudebního kabátku, tedy psaním písňových textů se zabývám od raného dětství.
Já bych ráda dala nahlédnout do své dílničky a svá děťátka vypustila do světa. Zaslala bych Vám tedy na ukázku svoje písňové texty, které jsem napsala na úspěšné zahraniční melodie. Texty jsou převážně ilustrační, ukázkové, neb jejich zahraniční, hudební kabátek je chráněn držiteli autorských práv a konkrétně u skupiny ABBA, jejichž neúnavně bdící manažer nepovolil víc než jednu otextovanou verzi v jazyce, nemá můj text šanci na to, aby spatřil světlo světa.
Přála bych si, aby jste zhodnotil a posoudil míru mých schopností, styl mých lyrických textů, myšlenku, děj a ducha oné písně a zda ta moje zveršovaná slůvka stojí za to, aby vykoukla na svět.
Pro mě je lepší, když píšu slova na již existující melodii, z hlediska frázování. Není pro mě problém napsat i více verzí textu a snažit se přizpůsobit přání interpreta, popř. zkrotit a přitáhnout uzdičku přílišným poetickým obratům a lyrice. U některých melodií je to žádoucí, u jiných méně.
Uvítám také jakoukoliv Vaši radu, ale i kritiku. Je to poučné a obohacující, i když to někdy u srdíčka zabolí.
Staňte se prosím mým rádcem a spojencem v písňovém boji proti občasnému lidskému zaslepení a citové absenci.
Přeji Vám mnoho sil, zdraví, duševní pohody, citu blízkého člověka a spoustu dobrých přátel, kteří nezavírají oči, když Vám není nejlépe a umí přispěchat na pomoc a zaplašit vše to, co Vás tíží.
Se srdečným pozdravem a poděkováním
Ivana Štefanová

» Odpovědět «cantora (03.04.2019 14:09:36)

Bohužel jsem nucen poptávku tímto dnem uzavřít.
Díky všem za zájem.
Cantora

© 2004 - 2019 liter.cz v1.4.4 | Facebook, Twitter