Fórum

Diskusní fórum » Vzkazy

Transcendence/Synchronicita/Osud?

» Odpovědět «Crazymike (27.05.2020 21:03:34)

Zdravím společnost chytrých básníků :o) Nějakou dobu jsem tu nebyl a vše se mi smazalo, nicméně, něco mi sem zase poslalo... Je tu někdo, kdo by třeba rád prodebatoval a prodiskutoval nějaké filozofické otázky bytí? :o)

» Odpovědět «Antonín Herdopad (02.06.2020 21:40:07)

Je mi líto, že se ti všechno smazalo. Je třeba si vše zálohovat.
Ale obvykle se ti pak podaří napsat totéž ještě lepší než předtím.
Zkus to.

Otázky existence jsou mým tématem. Bůh, svoboda, smrt, osvícení, apod.
Mám ale bohužel dost málo času, takže sem chodím jednou za 14 dní.
Pokud by ti nevadilo delší čekání, začni nějaké téma, co tě zajímá.

» Odpovědět «Crazymike (03.06.2020 10:00:48)

Ahoj, děkuji za reakci. Asi nejsem ten typ člověka, co tímto způsobem hledá tak důležité odpovědi. Něco málo znám, otázka je, zda je to aspoň trochu přiblíženo k pravdě. Něco určitým lidem bylo zjeveno, něco člověk cítí, něco mu bylo dáno a o něco může požádat tam dolů/nahoru :o) Svět je plný manipulací, dezinformací a misinformací, a nebudu zde řešit jakým způsobem "vymytí mozku, či vnuknutí myšlenek" k tomu došlo a kdo to udělal. Důležitá je ta pravá skutečnost ve které žijeme, co jsme a co je kolem nás. Je to iluze, myšlenka, program, peklo, nebe, umělá sféra, hra nebo jsme jen součástí jednoho celku, který je dělený na nás? 900 znaků je málo, takže pokud chceš, můžeš poslat do zprávy mail. Můžeš tam připsat něco o sobě, jak jsi k tomu došel, co si myslíš, co jsme a jak fungujeme. To platí o všech, co čtou tyto řádky. Jsme lidé a znalosti patří všem, hlavně pravda a láska :o)

» Odpovědět «Antonín Herdopad (03.06.2020 23:09:00)

Děkuji za milou odpověď.
Souhlasím s tebou v mnohém. Pokusím se však své vidění světa popsat přímo tady pod svým autorským profilem. Tak se kdyžtak můžeme sejít tam.

» Odpovědět «xoxoxo (22.06.2020 10:09:03)

„Člověk si nemůže dovolit býti jiným před obědem a jiným po obědě. Nesmí připustit, aby čas nebo jeho útroby a účet v bance určovaly jeho životní filozofii. Musí si vytvořit svůj mravní rámec, který zajistí stálost jeho osobnosti.“

možná víš kdo to řekl :)

stále se učím najít si ten rámec aby mě to nesemlelo za živa a je fajn že jsi tady napsal tohle škoda že tu už není člověk který se o tohle taky hodně zajímal určitě by jste si rozuměli a tohle tvé téma by ho zaujalo :) já jsem pouhej žák na začátku cesty .)

» Odpovědět «Crazymike (22.06.2020 11:55:59)

Nemůžeš předpokládat, že někdo s někým si bude rozumět. To je předpoklad neúspěchu. Člověk nezvládne sám za sebe myslet a jednat morálně, na tož za druhé, na tož ve vztahu, kde osobnosti bojují mezi sebou. Ego nasazuje brýle, abychom se neviděli, jak se máme vidět. Lidé přišli o vhled, nadhled, empatii, morálku a duchovní věci.

Základ pochopení je to, že konec je začátek. Kdo hledá, nenajde. Kdo ví, neví. Kdo myslí na druhé, nemyslí na sebe a opačně. Kdo je žákem, není učitelem. Kdo bojuje, nevyhraje. Kdo myslí, necítí. Kdo ignoruje pravdu, prohraje. Každý je sám sobě žákem, učitelem, guru nebo druhem... A kdo ztrácí svoji energii v nějakých sektách, skupinách nebo jiných organizacích, nikdy nedojde pravému poznání... Slábne a zemře v individuální víře v sebe sama, protože nevidí přes stromy les. Jsme celistvé bytosti, nedělitelní a veškerá pseoudo, psycho věda lže. Pravda je v nás...

» Odpovědět «Marten (25.06.2020 16:43:36)

...tak proto jsou lidé tak nestálé osobnosti...podle nenažranosti před a přecpanosti břich po...obědě...;-))

» Odpovědět «Crazymike (25.06.2020 17:09:32)

Kdyby to záleželo na jídle, byla by společnost lepší než je, tedy aspoň v té západní společnosti. Čím tlustší, tím lepší :o)

» Odpovědět «Marten (08.07.2020 16:23:12)

...vždyť o nic jinýho než o jídlo a sex nejde...jenom si život komplikujeme nesmysly...na to nakonec přijde po celoživotním hledání každý intelektuál...;-)

» Odpovědět «Crazymike (08.07.2020 17:48:58)

Právě, ale mělo by jít i o něco víc, než jen o tohle. Ale stačí to 99,99% lidem, tak proč ti tisícinu brát v potaz? :o) Toť je otázka...

© 2004 - 2020 liter.cz v1.4.12 | Facebook, Twitter