Fórum

Diskusní fórum » Liter.cz - kritiky, změny

Hodnocení/Tipy/Komentáře

» Odpovědět «Constantine (12.04.2023 14:28:28)

Napadlo mě, že by nebylo možná od věci změnit formu tipování. Jako autorovi mně to přijde nevyhovující již delší dobu. 1/2 tipy je málo, protože není patrné, jaké reakce/emoce vyvolávají daná díla. Je to dobré? Příšerné? Úžasné? Co třeba škála -10/+10 podle toho, co to u daného čtenáře vyvolá. Výsledek takový meridián. Po rozkliknutí se pak uvidí, jak si dílo stálo.

Dozvěděl jsem se zde, že komentáře i tipy jsou přežitek, za oplátku, nic neříkající, nutné zlo, ztráta času atd, je toto lepší varianta než dělat mrtvé nebo naštvané brouky. Po přečtení je to rychlejší varianta než komentář, který stejně kolikrát nevystihne pocit z díla. Vím, že se to průběžně řeší dlouho, ale… Jako reakce od čtenářů by to mohlo být zajímavé, když si dílo přečtou, tak můžou něco po sobě zanechat a pak je na autorovi, jak k tomu přistoupí, zeptat se atd. Myslím si, že je to i usnadnění… Vím, ne pro admina ;)

» Odpovědět «admin (12.04.2023 22:30:53)

Zažil jsem mnoho bodovacích systémů, které se zde prostřídaly. I na jiných serverech. Na základě bohatých zkušeností tedy konstatuji, že žádná změna není v plánu. Nechci zažít návrat do dob nulovačů apod.

» Odpovědět «Constantine (13.04.2023 08:50:12)

Nula tam být nemusí, každý má přeci názor a něco to v něm vyvolá. Vždyť jakákoliv reakce je lepší než žádná přece. To, že daný člověk není schopen přijmout jiný názor popř. hodnocení - tak i to k tomu patří. Člověk se má vyvíjet, pasivitou nic nikdo nezlepší, potřebujeme interakci a ne pasivitu. Půlka zde stejně neprojevuje žádnou reakci k ostatním a půlka z nich ani k sobě pod díla. Vím, je to na každém, jak k tomu přistupuje, ale každá změna přináší trochu živost. Může to motivovat spáče se více zapojit. Kdo ví.

» Odpovědět «admin (13.04.2023 10:13:52)

Kdo ví? Já jo, a další autoři si možná taky vzpomenou.
Znovu opakuju, to co navrhuješ už tady bylo v různých podobách. K nefunkční minulosti systém vracet nebudu.

» Odpovědět «Robin Marnolli (30.04.2023 19:51:33)

Když mám názor tak ho můžu říct do komentáře. Stejně tady spousta autorů dělá známé pravidlo já na bráchu brácha na mě. To znamená já ti otipuji ti mi otipuješ. Někteří tady tipuji skoro všechno, všechno je krásné všechno se mi líbí.
Pokud chceš nějakou kritiku, tak to opakovaně piš do anotace ke každé básni a snad se někdo chytne...

» Odpovědět «Constantine (30.04.2023 23:13:27)

To se právě nestane. S lidmi to jde od desíti k pěti, a ani ta slušnost už se nemusí. Ztráta času se o něco snažit. Díky za reakci.

» Odpovědět «Aru (26.05.2023 12:46:38)

na Pište-Povídky je bodový systém od jedné do pěti jako ve škole, praxe je taková, že jedničky dávají všichni, pětky nikdo a když už ji někdo dá, setká se s vlnou kritik a nevole. pokud ji nějaký troll ani nevysvětlí, proč tak učinil, taková známka nemá ani žádný význam.

za mě tip je ideální, pokud má čtenář k tomu víc, může přeci použít komentářovou sekci, kde se může slovy vyjádřit co má na srdíčku, má-li tam něco.

Constantine, nevím jak dobře by vstihla třeba taková trojka, nebo chceš-li u destibodového systému pětka pocit z povídky?
číslo bez komentáře je pořád jenom číslo a myslet si, že to vyjádří plně pocit čtenáře a autor tento pocit čtenáře pochopí jen z čísla je dost naivní představa, kterou třeba sdílí celé školství i s ministerstvem školství, když otráveným dětem učitelky ve třídě rozdávají známky.

» Odpovědět «Constantine (26.05.2023 12:57:56)

Napsal jsem to jasně a nejen zde. Je taky fajn, že jsi se vrátil .) Nicméně komentáře zde nestojí za nic a bodový systém už vůbec .)

© 2004 - 2024 liter.cz v1.6.1 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí